*

 1. AviationMaty

  23. 10. 2023, 13:15

  Dobrý den, chci se zeptat jak se dostat na akci třeba teď jak byla China Airlines poprvé v Praze jsem Youtuber a rád bych si to chtěl natočit ? Děkuji.

  • Sergej

   25. 10. 2023, 08:34

   Kontaktujte přímo předního leteckého youtubera flyRosťa. On vám poví, co a jak. Jednoduché to ale není. Potřebujete novinářskou akreditaci, a tu letiště rozdává pouze novinářům, kterí mají nějaké prokazatelné výsledky například ve sledovanosti svých videí.

 2. Rado

  25. 8. 2023, 15:09

  Prajem pekný deň. Na váš web som natrafil náhodou, keď som hľadal na internete nejaký zoznam/archív letov. Totižto aj ja som v lete 1988 absolvoval let z Prahy do Constanțy a späť (moja prvá dovolenka pri mori). Hádam to nebol ten istý let
  Všetko dobré prajem

  • Yirina

   29. 8. 2023, 07:36

   Dobrý den, tak to už se asi nedozvíme :-)

 3. Ivana

  30. 9. 2022, 08:22

  Jiřino, dobrý den. Přeji Vám hodně štěstí a jak jsem Vám již jednou psala, osud si nás sám nasměruje :-). Beru to tak, že každá nová pracovní pozice člověka obohatí. Líbí se mi, jak jste popsala lidi, kteří jsou v těch úřadech „omámeni vlastní důležitostí“. Za 3 roky práce na jednom ministerstvu jsem jich také pár poznala, ale naštěstí můžu – stejně jako Vy – vzpomínat i na fajn kolegy. Těším se na Vaše další články i Rosťova videa a mějte se oba hezky!

  • Yirina

   9. 10. 2022, 13:48

   Ivano, moc děkuji za milá slova, jste moc hodná. Mějte se moc krásně a moc Vás oba zdravíme!

 4. Pozorovatel5

  6. 9. 2021, 11:00

  Dobrý den, rád čtu váš blog o letectví. Jenom mi trochu vadí jedna věc – a to, že ten Váš frajer zřejmě vykrádá z letadel (ve kterých cestuje) ty karty s bezpečnostními instrukcemi. Vždy když jsme někam letěli, tak nám vtloukali do hlavy, že si to nemáme brát s sebou a nechat to v letounu. Kdyby bylo takových sběratelů víc, tak se při nouzovém přistání na hladinu vody může klidně stát, že pod sedadlem nebude záchranná vesta, protože si ji nějaký podobný aktivista vzal do sbírky. Neberte to osobně, ale zkuste mu trochu domluvit. Jde o bezpečnost nás všech.

  • Yirina

   6. 9. 2021, 19:15

   Dobrý den, nemusíte mít vůbec obavy o bezpečnost.
   Ten „můj frajer“ nic nevykrádá, vždycky se slušně zeptá posádky, jestli mu dají náhradní instrukce (oni je mají). Pokud mu je dají, tak si je odnese, pokud ne, tak je z letadla nebere. Nicméně to snad ani nikdy nestalo.
   Odnášení si bezpečnostních prostředků, jako jsou např. záchranné vesty, je úplně něco jiného. Nicméně, ani to, že tyto předměty třeba u někoho vidíte na fotkách, neznamená, že je odcizil. I tyto věci mají nějakou dobu použitelnosti a po jejím uplynutí se z letadla vyndají a nahradí novými. Zaměstnanci pak mají často možnost, si takové věcí odkoupit.
   Stejně tak to bývá třeba s nádobím z letadel, které se často při obměnách kolekcí rozprovávalo zaměstnancům.
   Takže si to neberte osobně Vy, ale zkuste napřed trochu přemýšlet, než si někoho dovolíte obvinit z krádeže a ohrožování bezpečnosti.

 5. Pavel

  25. 5. 2021, 16:21

  Len reagujem na ÚNOS RYANAIRU BĚLORUSKÝM REŽIMEM:
  Západ se rozčiluje, že Lukašenko donutil Migem přistát civilní letadlo aby se zmocnil běloruského disidenta.
  Ovšem ten udělal jen to samé co udělaly USA v roce 2013 když chtěly zatknout Snowdena a donutily přistát bolivijský letoun s Moralesem na palubě.
  https://www.bbc.com/news/av/world-latin-america-23166146
  Teda ak spravodlivosť, tak pre obe strany. Alebo to už nie je v móde ?

  • Yirina

   25. 5. 2021, 22:12

   Trochu nerozumím tomu, proč mi to píšete? Jakože protože už někdo udělal dříve něco podobného, tak o tom nemám psát nebo se tím nějak to, co se teď stalo, zlehčuje?

 6. PR

  27. 4. 2021, 23:58

  Dobrý den, nebudu vysvětlovat, jak jsem se na tento web vlastně vůbec dostal, protože je to úplná záhada i pro mě, ale už pár hodin jej pročítám odshora dolů, stránku po stránce. Nemůžu přestat a to už jsem měl pár hodin spát… Myslím, že se vrátím. Děkuji

  • Yirina

   30. 4. 2021, 00:09

   Tak to se vyspěte, ono to tu na Vás počká :-)

 7. Ivana

  2. 11. 2020, 17:23

  Jiřino, dobrý den. Jak jsem se tu dočetla, nejsem sama, pro koho je čtení Vašeho blogu ranním rituálem. Kdysi jste mě dostala krásnou větou o ČSA. Cítila jsem, že jste na tom podobně jako já. Na dobré časy prosperující společnosti plné slušných zaměstnanců a nadšených cestovatelů se nedá zapomenout. Současná situace se mě hodně dotýká hlavně kvůli Vašemu poslednímu zaměstnavateli. Věřte, že mezi Prahou a Dubají jsem své dceři často posílala zprávy typu: Yirina to dnes psala…., Yirina tam byla….., Yirina se tam také chystá……, Yirina to také zná….., mrkni se na Yirinu…. Váš blog byl pro mne zdrojem zajímavých informací.
  Dnešní příspěvek jsem ráno výjimečně nečetla, ale z Dubaje mi přišlo upozornění….. Často říkám, že si nás osud sám nasměruje… Je tedy čas posunout se dál. Jedny dveře se za námi zavřou a druhé se nám otevřou :-).
  Video je náááádherné! Máte krásnou památku na zajímavou práci, na fajn lidi. A navíc…. ta uniforma Vám velmi sluší.
  Děkuji za Vaši péči, kterou jste mi se svými kolegy z Emirates poskytovala při mých cestách. Děkuji za Vaši ochotu. Děkuji také za Vaši práci na tomto blogu. U své ranní kávy budu stále hledat, co je nového.
  V mých očích jste velký profík :-). Přeji Vám hodně štěstí a nám všem přeji, ať už opět můžeme svobodně cestovat. Mějte se jen a jen lépe!

  • Yirina

   4. 11. 2020, 23:39

   Dobrý den Ivano,
   moc děkuji za Vaše krásná slova, moc jste mě potěšila. Doufám, že celá ta až absurdní situace nepostihne Vaše cesty do Dubaje a budete tam stále mít důvod létat.
   Blog bude v rámci mých časových možností stále pokračovat, tak snad Vám bude přinášet zajímavosti i dále a budete mít něco k ranní kávě :-) Mějte se moc krásně a jsem moc ráda, že jsme se několikrát osobně potkaly!
   Pozdravujte dceru a ať se tam všichni drží, snad už se to začne zlepšovat a my budeme žít zase normálně.

 8. Mikek

  18. 10. 2020, 12:49

  Zdravím Vás, musím Vás velmi pochválit za Vaší novou téměř pravidelnou „rubriku“ retro okénko. Člověk by se úplně do té doby chtěl vrátit a vyzkoušet si létání v té době. Dobrá práce!

  • Yirina

   19. 10. 2020, 12:12

   Přesně tak, úplně na mě dýchá ta doba, když se tím probírám….

 9. Sasanka82

  25. 9. 2020, 14:52

  Zdravím. Chválím perfektně obsáhlý blog, kterým necháváte nahlédnout širokou veřejnost do zajímavého prostředí letectví a jeho zákulisí. Četla jsem to skoro celé a nabyla zajímavé informace, které jsem třeba ani neznala. Zároveň v blogu odhalujete i část svého soukromí. Během čtení mě napadla jedna otázka. Nepřemýšlela jste už o miminku?

  • Yirina

   25. 9. 2020, 22:03

   Dobrý den, moc děkuji za pochvalu, jsem ráda, že se blog líbí.

 10. Mikek

  27. 7. 2020, 09:35

  Dobrý den, předem chci opravdu poděkovat a vdát hold za skvělý blog, zcela bezpochyby nejlepší český z leteckého prostředí. Rovněž trip reporty jsou excelentní a poskytují spoustu inspirace pro budoucí cesty. Zároveň bych ale dodal, nešlo by to bez soustavného plivání na TVS? Je to samozřejmě Váš blog a můžete si psát naprosto co chcete, ale oproti jinak velmi serioznímu obsahu mi toto příjde opravdu značně nevyvážené, byť si to jistě občas i zaslouží. Chyby lze ale najít téměř na každém dopravci, když Emirates „havarovalo“ A380 na zemi v hangáru, což byla daleko větší zajímavost než běžné prohřešky TS, tak bylo ticho po pěšině. Když to srovnám třeba se Samovým webem, tak ten si své osobní averze nechává čistě pro sebe.

  • Yirina

   29. 7. 2020, 14:13

   Dobrý den, děkuji za milá slova a pochvalu.

   Co se týče Trevlu – jen zaznamenávám pro historii to, čeho je tato společnost schopna, z nějaké retrospektivy to bude zajímavý pohled zpět.
   Vzhledem k tomu, že mám dlouholetou možnost nahlížet dovnitř této společnosti, tak na ní mám stejně jako většina lidí v letectví svůj názor, podložený reálnými zkušenostmi a fakty, včetně těch přímo od jejich zaměstnanců (které jsou ale pochopitelně nepublikovatelné).
   Proto bych to z mého pohledu nenazývala „pliváním“, pro mě je to reálný a známý stav, jaký tam panuje a já nemám jediný důvod se tvářit neutrálně a předstírat, že je ta společnost v pořádku. Pracuje tam samozřejmě spousta nadšenců a lidí, kteří letectvím žijí, ale v tomto případě ryba páchne od hlavy.

   Jak správně píšete, je to můj blog, který je založen na mých názorech a pocitech a v tom je jeho autentičnost. Sam Chui přináší oficiální komerční zpravodajství, které je jeho obživou a pak samozřejmě musí být korektní, i proto, aby si nekazil budoucí vztahy se společnostmi, se kterými spolupracuje. Mimochodem, Sam si svůj blog ani nepíše sám, ale má na to několik lidí, kteří ho píší a Sam jim za to platí.
   Já píšu svůj blog jako hobby, bez jakéhokoliv profitu z něj a proto si můžu dovolit vyjadřovat své vlastní názory a podle reakcí lidí z okolí vím, že právě proto ho rádi čtou. Blog původně vznikl jen pro okruh mého blízkého okolí, se kterými jsme na stejné vlně a sdílíme názory, třeba na úroveň firemní kultury Trevlu. Za ty roky ho začali číst i lidé z venku, čemuž nebráním, ale musí se smířit s tím, že se třeba v některých názorech nepotkáme.
   Co se týče dění v EK, tak jistě chápete, že dokud jsem tam zaměstnaná, tak jsem vázána nějakou restrikcí o tom, co můžu komentovat a co ne.
   Mějte se moc fajn a děkuji za Váš názor.

 11. Lkprak

  28. 3. 2020, 16:57

  Yirino, nesmutni!

  Z tvých stránek posledních pár dnů dýchá až fatalistická skepse, jež je vzhledem k současným událostem naprosto pochopitelná, ale tak zlé to nebude.

  Ty stovky či spíše tisíce letadel, co teď musí trčet na zemi, se jen tak do vzduchu nevypaří a v drtivé většině budou schopny létat až tahle krize skončí. A pak bude zase potřeba schopných a zkušených lidí, jako jsi ty. Možná na trochu jiné pozici, nebo i v jiných barvách, ale budeš u toho. Vždyť právě lidé tvého ražení, se svými znalostmi, zkušenostmi a především elánem a láskou k létání budou ihned po odeznění toho nejhoršího potřeba.

  Netruchli, nesmutni, nepropadej skepsi, není k tomu důvod. Teď bude nad námi chvíli temný mrak, ale až pak zase vyjde slunce, bude to stát za to!

  • Yirina

   29. 3. 2020, 16:39

   Ahoj, děkuju za povzbudivá slova, budu jen ráda, když budeš mít pravdu :-)

 12. Monika

  23. 3. 2020, 04:22

  Jirino.Kdysi jsem Te osobne poznala,kdyz jsem pracovala s Alenou na letisti.
  Uplnou nahodou,sedic v dobe Covid19 asi hodinu a pul na zapad od Chicaga,jsem narazila na Tvou stranku.
  Mas muj obdiv a respekt.Nikdy bych nerekla,ze ta holka(promin)Jirina se jednou stane TOU Zenou Jirinou.Mam rada zeny,ktere svuj zivot ridi srdcem,rozumem,vasni a touhou.
  Velky dik za mnoho novinek ze sveta leteckych spolecnosti.Diky za hezke fotky.Preneslo mne to do dob pred temer 20ti lety.
  Cestovani je jedna z veci,ktera ma jeste stale v zivote smysl.
  Ted,kdyz jsou hranice mnoha zemi a kontinentu uzavrene,si tech cest mozna budeme i vice vazit.
  Muzes byt na sebe pysna!!!!

  • Yirina

   29. 3. 2020, 16:39

   Ahoj Moniko, jasně že si pamatuju! Jo, je to už hodně dávno všechno….
   Doufám, že se máš fajn i v téhle náročné době…

 13. Pavel

  13. 3. 2020, 16:20

  Úžasný obsah a držím palce. Len tak ďalej. Okrem dvoch letov na TPE, pri tej príležitosti HKG a niečo okolo som v podstate domáci samoprd.:-)). Ale zdrav.stav a dôchodok nepustí. Tíško, skutočne bez zlých pohnútok, závidím. Prajem skoré vyliečenie a dúfam, že budem mať veľa možností čítať tento krásny web.

 14. Lkprak

  2. 3. 2020, 08:15

  Opět děkuji za další díl seriálu o uniformách posádek ČSA. Mně móda nějak nebere, ale na tomhle jsem si si chutí pošmákl. A to množství historických fotografií. Ještě jednou díky moc.

  • Yirina

   2. 3. 2020, 17:12

   Ahoj, moc rádo se stalo. A už chystám další období.. 😉

 15. Richard Král

  3. 2. 2020, 17:14

  Děkuji, děkuji,děkuji…..super čtení, fotky….nezbývá než říct…Dobrá práce „Yrino“

  zdraví Král Richard Odry

  • Yirina

   4. 2. 2020, 02:09

   Děkuji moc, jsem ráda, že se Vám to líbí.
   Mějte se moc fajn :-)

 16. Lkprak

  9. 10. 2018, 16:49

  Ahoj Yirino, komentáře pod jednotlivými články přidávat nelze (asi víš, co děláš :-) ) , tak bych alespoň tady chtěl poděkovat, za seriál o letuškách ČSA a o všem, co kolem toho děláš (to video s uniformami apod.). Muselo s tím být kvanta práce, ale čiší z toho takový neuvěřitelný entuziasmus, až je člověku líto, že sám není něwčeho takového schopen. Držím palce!

  • Yirina

   10. 10. 2018, 22:25

   ahooj, moc děkuji za pochvalu, mě to prostě baví a mám z toho dobrej pocit vždycky.
   Komentáře tu přidávat nejdou, protože ten web dělám v textovém editoru a asi by to v tom nefungovalo. Ale ono to je, jak píšeš, asi opravdu lepší :-)
   Měj se krásně a potkáme se určitě zas na letišti 😉

 17. Ivana

  10. 9. 2018, 23:37

  Fakt vypadaji jako paka ;-). Mam Vase komentare k fotkam rada. Hezky den, Yirino!

  • Yirina

   12. 9. 2018, 00:07

   Vám také, mějte se moc krásně!

 18. Marek

  2. 3. 2018, 14:00

  Ahoj, mockrát děkuju za deníky z Turkmenistánu a Uzbekistánu. Podobná cesta mne letos (r. 2018) čeká, takže čerpám tipy a inspiraci. Přeju další šťastné cesty!!

  • Yirina

   6. 3. 2018, 23:16

   ahoj Marku, není vůbec zač. Dej vědět, jak dopadla Tvoje cesta, moc mě zajímá aktuální situace, speciálně v Turkmenistánu.

   • Marek

    6. 11. 2018, 12:05

    Zdravím, tak jsem procestoval Turkmenistán na tranzitní víza (Ašchabad, Darwaza, Konye Urgench). Situace se změnila tak, že funguje černý trh s manaty, takže je všechno extrémně levné. dokonce se mi podařilo v Ašchabadu přespat přes couchsurfing. Celkově se země pomalinku otevírá, ale přes to jsem na ambasádě v Teheránu zažil, jak nedali tranzitní víza dvou lidem z důvodu nespecifikovaných chyb. Jinak na facebooku jsem psal deník na stránku Marek na cestě a fotky mám na instagramu MarekV7.

 19. Vladimira

  28. 12. 2017, 19:51

  Dakujeme za krasny trip report z Dubaja a hlavne za kazdodenne informacie z letectva, len tak dalej, drzime palce

  • Yirina

   29. 12. 2017, 22:45

   Moc děkuji za milý komentář a budu se snažit udržovat tempo :-) Vše nej do roku 2018!

 20. Víťa

  19. 10. 2017, 00:18

  Ahoj, taky přidávám jeden tip, který se dneska překrýval s dokumentem z PRG :)

  http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/12695/139011

 21. Roman

  14. 8. 2017, 20:41

  tip na dokument, ktory by vas mohol zaujimat: https://www.youtube.com/watch?v=Umr6JY6f2fw&feature=share
  :)

  • Yirina

   15. 8. 2017, 22:07

   Děkuji moc za tip, určitě kouknu 😉

 22. Lkprak

  4. 8. 2017, 09:57

  S nadšením jsem před pár měsíci objevil tento blog a od té doby jsem jeho každodenním čtenářem. Obdivuju autorčin elán i to množství času, který nad tím stráví. Skoro mně děsí (a těší zároveň), že to opravdu celé dělá především pro vlastní potěšení. Přeju do budoucna hodně štěstí a spoustu nalétaných mil.

  • Yirina

   6. 8. 2017, 23:42

   Ahoj, moc děkuju, opravdu jsi mě potěšil. Času to zabírá skutečně hodně, ale jak píšeš, je to pro mě hlavně potěšení a baví mě to (zatím) :-)

 23. Petr

  1. 1. 2017, 23:47

  Hodně štěstí, zdraví do Nového roku a spoustu elánu do psaní tohoto skvělého blogu

  • Yirina

   2. 1. 2017, 08:34

   Jéé, moc děkuji Petře, i já přeji vše nej do roku 2017 :-)

 24. Ivana

  9. 11. 2016, 07:36

  Jiřino, dobrý den. Děkuji Vám za pozdrav ;-). Měla jsem v rodině spojení s dřívějšími ČSA a nyní s Emirates a Váš blog si čtu opravdu velmi ráda. Ať se Vám plní všechny cestovatelské sny a mějte se hezky!

  • Yirina

   9. 11. 2016, 23:39

   Ivano moc Vám děkuji, tak to máme to spojení ČSA – Emirates společné :-) Moc děkuji za milá slova a mějte se také moc hezky!

 25. Helena

  25. 10. 2016, 12:28

  Jirinko krasne reporty a fotky z centralnej azie, hlavne dolezite veci okolo viz, super, tesime sa na pokracovanie. A na buduci rok uz nieco planujete?

  • Yirina

   25. 10. 2016, 22:25

   Dobrý den Heleno, moc Vám děkuji za pochvalu.
   Na příští rok ještě konkrétně nevím, ono se většinou něco objeví samo, někdo z kamarádů s něčím zajímavým přijde a pak to jde rychle:-).
   Zvažuji zatím jen na srpen návštěvu airshow MAKS v Moskvě, ale je to zatím hodně daleko.
   Mějte se krásně!

 26. David

  2. 10. 2016, 18:24

  Reporty z tripu nemaji chybu. Skvely!

  • Yirina

   3. 10. 2016, 12:36

   Ahoj, děkuju moc, snad budou co nejdříve další díly :-)

 27. Víťa

  2. 5. 2016, 21:40

  Na fotostory ze zákulisí příletu z A380 už čekám jak na smilování 😀

  • Yirina

   3. 5. 2016, 11:09

   Tak doufám, že jsi spokojen 😉

   • Víťa

    4. 5. 2016, 20:10

    Super :) radost každý den po ránu přečíst tvoje „novinky“

 28. Hanka

  10. 4. 2016, 12:58

  Ahoj JIři. Už se z toho stal takový každodenní rituál, že se ráno podívám, co máš na svých stránkách nového a pak se o tom třeba ještě bavíme a probíráme to. Protože sama nemám tolik času, abych se pídila po tolika novinkách, spoustu věcí se u tebe dozvím a nemusím to hledat jinde. A je úplně jedno, jestli se jedná o novinky cestovatelské nebo kosmetické. Už se těším, že se stanu součástí zase nějakého tvého testování. Jen kdybych se u toho nemusela fotit :-). Ale dobře, vím, že děláš, co můžeš, aby ty fotky vypadaly co nejlíp :-). Tak se měj.

  • Yirina

   10. 4. 2016, 21:37

   Hani, moc děkuju! A neboj, fotky budou vždycky krásné, o to už se postarám 😉

 29. Skily

  7. 4. 2016, 21:54

  Nazdar Vochechule 😀

  • Yirina

   7. 4. 2016, 22:09

   Čau vobludo 😉

www.yirina.net