My posts are my personal views. They do not represent the views of my company / Příspěvky na tomto webu jsou pouze mé osobní názory.

www.yirina.net

 


 

 


 

 


21. 10. 2017
1) Nové uniformy Belavia
V březnu vyhlásila běloruská Belavia soutěž na vytvoření nové uniformy pro posádky. Celkem bylo přihlášeno 28 návrhů, 15 jich postoupilo do užšího kola a o těch hlasovali čtenáři běloruského serverz Tut.by. Ti vybrali pět finálních návrhů, které byly předvedeny porotě na gala večeru v Minsku. Nepředváděli je profesionální modelky a modelové, ale skuteční zaměstnanci společnosti. Na fotkách jsem hned poznala pilotku, se kterou jsme letěli minulý měsíc z Prahy do Minsku. Belavia zaměstnává aktuálně 330 lidí, kteří nosí uniformy a jejich přestrojení do nového bude hotovo na konci roku 2018. Takže to si ještě počkáme.
Vítězná návrhářka dostala dvě letenky do Milána a vstupenku na týden módy.


Vítězný návrh


Galavečer proběhl v hotelu Renaissance. Foto: TUT.by


Vítězná uniforma. A pilotka, která nás vezla z Prahy do Minsku. Foto: TUT.by


Foto: TUT.by


Foto: TUT.by


Foto: TUT.by


Autorka vítězného návrhu. Přišla v negližé? Foto: TUT.by


A další návrh z pětice finalistů, který ale nevyhrál. Foto: TUT.by


Tento také ne. Foto: TUT.by


Tento naštěstí také ne. Foto: TUT.by


Foto: TUT.by


Foto: TUT.by


Toto se mi líbí nejvíc. Škoda, že návrh nevyhrál. Foto: TUT.by


Foto: TUT.by


Vítězná návrhářka v růžovém županu. Foto: TUT.by


Foto: TUT.by

2) Wide bodies Lufthansa Group na letech do Berlína
Ty budou operovat lety z Frankfurtu, Mnichova, Curychu a Vídně. Aktuálně je velká poptávka právě po spojení z Berlína do těchto měst a tak se společnosti sdružující se v Lufthansa Group rozhodly operativně zvýšit kapacitu. Lufthansa tedy nasadí od 23. do 25. října na lety z Frankfurtu do Berlína Airbus A340-300. Z Mnichova do Berlína bude lety jednou denně operovat Airbus A340-600 ve dnech 23. a 24. října. Swiss pošle na let Curych - Berlín Airbus A330-300, ve dnech 24. a 25. října. A do třetice Austrian Airlines nasadí na let z Vídně do Berlína 24. října Boeing 767.

3) Indové slavili předevčírem svátek Diwali
Společnosti, které v tomto regionu působí, slavily se svými cestujícími. Například u Air Arabia bylo na letech veselo.


Foto: Air Arabia

4) S7 slavily v Petrohradě
Konkrétně na letišti Pulkovo. Od začátku letošního roku totiž přepravili přes toto letiště milion cestujících. Jubilejní cestující odletěla z Petrohradu 20. října na letu S7 3067. Šťastlivkyní se stala Natalya Ilina. Od společnosti dostala jako dárek vnitrostátní letenku z Petrohradu a promo předměty od letiště.


Náš počítač vás vyhodnotil jako milióntou cestující. Foto: Letiště Petrohrad


Foto: Letiště Petrohrad

5) Portugalský Retro jet se vydal včera do New Yorku
Tak snad se této Retro A330ky dočkáme někdy i v Praze.


Foto: TAP


Foto: TAP

6) V USA se zvažuje nový zákaz přepravy elektroniky v odbaveném zavazadle
Ke konci března byl oznámen "electronic ban" který omezoval přepravu určité elektroniky v příručním zavazadle (včetně fotoparátů a osobních počítačů) z konkrétních "rizikových" destinací. Po pár týdnech to zrušili, protože to stejně bylo nesmyslné a nic to neřešilo. Docházelo tam k paradoxům, kdy linka letící do USA s mezipřistáním v Evropě omezení neměla, zatímco přímá ano. Bezpečností experti upozorňovali na to, že přítomnost většího množství elektroniky s bateriemi v odbavených zavazadlech může zvýšit riziko toho, že dojde ke zkratu u baterií a následnému požáru. Takže nyní se to otáčí a v USA se řeší to, že by naopak byl zákaz odbavovat elektroniku do podpalubí. Dělali nějaké testy a zjistili, že požár v zavazadlovém prostoru může být nebezpečnější než v kabině cestujících. To ukazuje, jak nesmyslný a i nebezpečný předchozí zákaz byl. To je furt že se berete, že se neberete, kdo se v tom má jako vyznat.
Hezký víkend všem.


20. 10. 2017
1) Premiéra seriálu z prostředí letiště Život ve vzduchu
V prvním díle se předvedla kolegyně z odbavení Helča Kocourková a rampíř David. Davida neznám, Helču ano. Obdivuji ji, že se za 30 let práce s lidmi na letišti nezbláznila a zachovala si duševní zdraví. Na seriál jsem se moc těšila, ale jeho zpracování mě zklamalo. Myslím, že pro laika tam byla většina věcí bez znalosti souvislostí nepochopitelných. Měl k tomu být namluvený nějaký dovysvětlující komentář. To, že dceru Helči během natáčení u nich doma nechali mluvit na kameru ve spodních kalhotkách, je zvláštní. Že to zařadili do finálního sestřihu, je až téměř neprofesionální. Přeci jen, jde o dokument z letiště pro veřejnoprávní televizi a ne o Výměnu manželek. Scény s Adámkem v gate, kdy se sklání pod stůl, aby se vysmrkal, mně osobně přijdou zábavné, nevím, ale jak tohle vnímá divák, který ho nezná. Také vůbec nepochopím, proč tvůrci pořadu nějak neomezili nebo nevystříhali intenzivní používání slova "vole" ve vzájemné komunikaci rampáků. V jedné větě to tam účinkující použil několikrát. Chápu, že on se přitom nekontroluje, ale režisér by to do finální verze pustit neměl. Takže za mě tedy nic moc.
Ale vyčkám si další díly. Jsem zvědavá, co vyvedou s Palem. Tam mám aspoň jistotu, že žádné "vole" nebude, Palo je kultivovaný.


Adámek se vystavuje v televizi.


Diskuze k pořadu na webu ČT. No, tohle tak nějak vystihuje i můj názor (ale já to nepsala).

2) Změna letového řádu bmi regional z Brna
Od zimního letového řádu dochází ke změně odletu linky do Mnichova, která bude odlétat už v 19 hodi. Cestující tak krásně stihnou přestoupit na návazné spoje Lufthansy do dálkových destinací.


Ilustrace: Letiště Brno

3) Včera poprvé vzlétl Airbus A330neo
Stalo se tak v Toulouse. Stroj (F-WTTN) si polétal 4 hodiny a 15 minut.


Foto: Airbus


Foto: Airbus


Foto: Airbus


Foto: Airbus


Foto: Airbus


Foto: Airbus


Foto: Airbus


Foto: Airbus

4) Nové letadlo letělo i v Rusku
V úterý 17. října přeletěl poprvé letoun Irkut MS-21-300 z Irkutského leteckého závodu na letiště Ramenskoje v Moskevské oblasti (Žukovskij). Zde dojde k dalším letovým testům. Let trval 6 hodin a letoun letěl ve výšce 10 tisícm metrů. Kapitán letadla, hrdina Ruska Oleg Kononěnko si let pochválil, že vše proběhlo dle plánu. V roce 2019 by měl první kusy dostat Aeroflot.


Foto: Aex.ru


Foto: Aex.ru


Foto: Aex.ru


Na palubě se testuje a zkouší. Foto: Aex.ru

5) Nová uniforma Belavia představena veřejnosti
Uniforma vyšla ze soutěže, do které se mohl přihlásit kdokoliv. Slavnostní představení proběhlo 19. října v Minsku v hotelu Renaissance.


Foto: Sergej Martirosyan (www.aviator.ru)

6) Výzdoba interiéru metra letišti v Teheránu
Na zasávce terminálu 4 & 6 mají krásnou dekoraci.


Foto: Josef Füerst

7) Tibet Airlines zvažují lety do Evropy
Podali si žádost o povolení na lety z Jinanu do Helsinek 3x týdně od března 2018. Typ letadla má být Airbus A330.


V srpnu zahájily Tibet Airlines lety z Chengdu do Kathmandu


Uniformy Tibet Airlines


Uniformy Tibet Airlines

8) Rusko vydává kosmickou bankovku
Jde o dvoutisícovku rublů, kterou bude zdobit ilustrace z nového kosmodromu Vostočnyj.


Raketa na bankovce. Hezké.

9) Rimmel představil novou rtěnku
Jmenujte se Stay Matte Liquid Lip Colour a aktuálně je už naskladněná v drogeriích DM, ale postupně půjde do dalších řetězců. Na výběr je 13 odstínů.


Cenu nevím, ale zjistím.

10) Včera nám opět někdo přišel loupat perníček.
Honzík už si navykl se okolo třetí ochomýtat kolem, protože ví, že se bude podávat ovoce.


Banány, blumy.


19. 10. 2017
1) Poslední Air Transat pro letošní rok na Ruzyni
V úterý 17. října se konala poslední rotace kanadského Air Transatu z Prahy do Montrealu. Tak zas příští rok.


Foto: NYCB


Foto: NYCB

2) Delta převlékne zaměstnance k 29. květnu 2018
Že budou mít nové uniformy, bylo oznámeno a předvedeno už před nějakou dobou. Jenže přestrojit 60 tisíc zaměstnanců nějakou dobu trvá. Den D, kdy všichni vyjdou v novém, bude 29. května příštího roku.


Nové mundúry. Foto: Delta Media Hub


Foto: Delta Media Hub

3) Spotting day v Bukurešti
I letiště Otopeni vychází vstříc spotterům a poskytlo jim možnost, aby si zafotili v areálu letiště.


Úvodní školení. Foto: Bucharest Airports


Foto: Bucharest Airports


Foto: Bucharest Airports


Foto: Bucharest Airports


Foto: Bucharest Airports

4) Exotický návštěvník v Soči
Mezinárodní letiště Soči přivítalo exotickou leteckou společnost - Air Zimbabwe. Ta přivezla účastníky Světového festivalu mláděže studentů, který se v Soči od 14. do 22. října koná.


Foto: Letiště Soči


Foto: Letiště Soči


Foto: Letiště Soči


Foto: Letiště Soči

5) Turkish Airlines budou propagovat íránský Kish
V neděli 15. října došlo k podepsání dohody mezi Turkish Airlines a Kish Free Zone Organization. Ta má podporovat a zvýšit atraktivitu Kishe jako turistické destinace. Součástí dohody je to, že Turkish Airlines budou dělat reklamu na Kish ve svém inflight časopise. Dále pak 40 zahraničních Business class cestujících a členové věrnostního programu s nejvyšším statusem a počtem nalétaných mil do jedné z šesti destinací v Íránu (Tehran, Shiraz, Isfahan, Mashad, Tabriz a Ahvaz), dostanou třídenní balíček pobytu na ostrově Kish. Neznamená to, že Turkish Airlines začnou na Kish létat, ale v roce 2015 se o tom šířily nepotvrzené drby, které se však (zatím) nestaly realitou. Věřím, že Íránci by velmi rádi viděli, kdyby tam TK létat začaly.


Foto: Aviation Iran  

6) Tip na kulturní zážitek
V Rusku měl minulý týden premiéru film Saljut 7. Ten zachycuje skutečné události, které se staly v roce 1985, kdy se dva sovětští kosmonauti vydali do vesmíru, aby se pokusili opravit kosmickou stanici, se kterou Sověti ztratili kontakt. Film v Rusku přitahuje velkou pozornost, kosmonautické věci jsou tam u veřejnosti ve všeobecné oblibě a tak se i do takovýchto filmů investuje hodně peněz, protože jsou zárukou vysoké sledovanosti. Už když jsme se o chystané premiéře ruského velkofilmu na Baikonuru dozvěděli, hned nám bylo jasné, že ho budeme chtít vidět. Trailer, který byl zveřejněn, je také slibný. No jo, jenže takové filmy chtějí české titulky, přeci jen se tam používá specifická mluva a slova, kterým člověk znající pouze běžnou ruštinu, nerozumí. Takže jsem se smířili s tím, že budeme muset čekat, než se to sem dostane a někdo to otitulkuje. Ale nebudeme muset čekat tak dlouho, jak jsem si původně myslela. V pražském planetáriu totiž probíhá akce, kdy každý čtvrtek hrají od 18:00 filmy s kosmonautickou tématikou. Minulý týden jsme byli na filmu Vremja pjervych (Čas prvních), příští týden jdeme na Gagarin - pěrvyj v kosmose (Gagarin - první ve vesmíru). Protože filmy dodává Ruské kulturní středisko, odchytila jsem tam paní, která měla před filmem proslov a zeptala se jí, jestli sem náhodou nedostanou i nový film Saljut 7. Paní byla dotazem příjemně překvapena a řekla, že ano, že ho chystají v řádech týdnů, jen pracují na titulcích. Tak to mám velkou radost a na film se moc těším. O tom, co se na Saljutu 7 dělo, vyšly aktuálně dva velice zajímavě napsané články na Technetu. První díl TADY a druhý ZDE.


Film byl promítnut i prezidentu Ruské federace. Společnost mu u toho dělali kosmonauti. Foto: Kremlin.ru


Na Času prvních už jsme byli, Gagarin se promítá 26. 10. v Planetáriu (vstupné je 75 Kč).

7) Ovoce
Banány, blumy, jablkaKdopak nám to tady loupe perníček?

8) Výlet na vyhlídku.
Teplota 23°C, nádherně slunečno. Kdo by to byl řekl, do poloviny října?


Máj


Máj


Máj


Smetanova vyhlídka


Smetanova vyhlídka


Smetanova vyhlídka


Smetanova vyhlídka


18. 10. 2017
1) Už dnes večer se vysílá první díl dokumentárního seriálu Život ve vzduchu
Došlo ke změně v pořadí, na stránkách ČT to mají špatně. Palo se bude v televizi předvádět už 8. listopadu! K vidění ve 22:00 na ČT 2. Se těším!

2) Konec dálkových linek Air Berlin
Společnost celá ukončí svou činnost 28. října. Poslední dálkový let se konal už nyní. Let AB 7001 přistál v Dusseldorfu 16. října ráno. Na rozloučenou udělala posádka Airbusu A330 go around. Jenže ten nebyl úplně standardní a lidi, kteří o tom nevěděli a sledovali to ze země, byli vyděšeni, co se děje. Diskuze o tom, jestli byl tento manévr s letadlem plným lidí úplně adekvátní se rozjela hned poté, co bylo video zveřejněno.


Video kde jsou slyšet vyděšené výkřiky lidí na zemi TADY. Já to chápu, asi bych reagovala stejně.

3) Velký den pro Qantas
Společnost dostala svůj první novotou vonící Boeing 787-9 Dreamliner.


Foto: Qantas


Foto: Qantas


Foto: Qantas


Foto: Qantas


Držáky na mobily a tablety jsou super věc. Foto: Qantas

4) Shenzhen Airlines obdržely své první wide-body letadlo
Je jím Airbus A330. První destinací, kam ho vyslali se stalo město Chengdu.


 Foto: Star Alliance


Foto: Star Alliance


Foto: Star Alliance


Takové orchie! Foto: Star Alliance

5) Konec éry: Alaska Airlines ukončuje provoz unikátních pasažérsko-nákladních Boeingů 737-400 (a tím my jsme letěli!)
Poslední let se koná dnes, 18. října. Alaska má nyní ve flotile těchto Boeingů 737-400 Combi pět. Ty budou nahrazeny třemi Boeingy 737-700F, z nichž jeden už je ve flotile a létá. Měli jsme obrovské štěstí, když se nám podařilo dostat na let na zaměstnanecké letenky tímto raritním typem z Anchorage přes Fairbanks do Barrow.


Foto: Alaska Airlines

6) Druhý díl trip reportu z Baikonuru hotov
Tento den zachycuje i samotný start rakety. K vidění ZDE.


17. 10. 2017
Užívám si krásné podzimní počasí.


Paní v parku měla autíčko na dálkové ovládání, ale nevezla v něm dítě, nýbrž svojí nákupní tašku. Jako proč ne.


16. 10. 2017
1) Lety na St. Helenu zahájeny
V sobotu 14. října se ostrov St. Helena konečně dočkal. Konal se první komerční let z africké pevniny, operovaný společností Airlink.


Už letí!

Obyvatelé ostrova byli na přílet doslova natěšeni. To my dobře známe.


Na letišti bylo v tento velký den narváno. Foto: St. Helena Government


Aby ne, taková událost. Přiletělo letadlo!


Foto: Craig MG Williams


Foto: St. Helena Government


Foto: St. Helena Government


Foto: St. Helena Government


Foto: St. Helena Government


Foto: St. Helena Government


Foto: St. Helena Government


Přiletěla s tím pilotka! Foto: St. Helena Government


Foto: St. Helena Government


Foto: St. Helena GovernmentDokonce to bylo na titulní straně BBC!

2) Letecká nehoda u pobřeží Pobřeží slonoviny
Antonov 26-100 registrace ER-AVB letící z Ouagadougou pro společnost Valan Air spadnul do moře před přistáním na letišti v Abidjanu. Na palubě nákladního letu cestovala posádka a zřejmě i nějací cestující. Šest z lidí na palubě byli Moldované, čtyři Francouzi. Francouzi jsou mezi přeživšími, čtyři Moldované zemřeli. Letadlo vezlo materiál pro francouzské vojáky jménem United Nations. V době nehody v místě panovalo velmi špatné počasí, byla tam bouřka.


Foto: Trinity Mirror Plc


Foto: Trinity Mirror Plc


Foto: Trinity Mirror Plc

3) Filipínský Airbus A320 Cebu Pacific Air přejel v pátek ranvej
Šlo o stroj registrace RP-C3237 letící na vnitrostátním letu 5J 461 z Manily do Iloila přejel při přistání v Iloilu dráhu. Cestujících bylo na palubě 180 a všichni se v pořádku evakuovali přes nouzové východy. Pověrčiví Filipínci si myslí, že za to mohl ten pátek 13.

4) Na Baikonuru proběhl další start rakety
Já to teď tak jako trochu sleduji:-) Start byl naplánován původně na čtvrtek 12. října na 11:32 našeho času. Před tím už začal normálně živý přenos Roscosmosu z odpaliště (jako při každém startu), ale pak došlo k náhlému přeložení startu na sobotu 14. října. Tak to mi bylo líto turistů, kteří tam na start přiletěli, a neměli třeba možnost zůstat o dva dny déle. No jo, starty raket jsou v tomto smyslu trochu adrenalinová turistika.
Odložený start se konal až v sobotu 10:46 našeho času. Progress MS-07 byl nákladní a vezl "našim" kosmonautům na kosmickou stanici zásoby.


Foto: Roscosmos


Foto: Roscosmos


Foto: Roscosmos


14. 10. 2017
1) V Dubaji připravují imigrační tunel
Co to bude, až to bude? Jedná se o projekt, který umožní cestujícím, kteří přiletí na Dubai International Airport projít imigrační kontrolou za 15 vteřin. Tímto tunelem člověk projde, tunel ho nascanuje a nebude potřeba ani ukazovat cestovní pas. První tunel bude na dubajském letišti umístěn na konci léta 2018. Tunel využívá nějaký systém Iris recognition. Tak to je opravdu super vynález a jsem zvědavá, jestli to bude zrealizováno.

 
Scanovací tunel. Foto: Dubai Media Office


Foto: Dubai Media Office

2) Ukrajinský novinář způsobil skandál na palubě Wizzairu po odmítnutí české letušky mluvit s ním ukrajinsky
Stalo se to na letu společnosti Wizzair z Hamburku do Kyjeva W6 7318. Podle novináře Romana Skrypina, letuška na jeho letu poté, co nastoupil a začal na ni mluvit ukrajinsky, mu odpověděla, že mu nerozumí. Skrypin nepopírá, že s letuškou mluvil trochu ostře a nebyl úplně střízlivý. Nicméně s ním odmítla mluvit ukrajinsky a on tvrdí, že na palubě byl občanem Ukrajiny, kterého se letuška s ukrajinským jménem Galina rozhodla odmítnout obsluhovat podle jeho konstitučního práva - v jeho rodném jazyce. Podle posádky tam došlo k tahanici o místa, protože novinář si chtěl sednout na sedadlo, za které je příplatek a nechtěl za něj platit a zřejmě se snažil vyvolat konflikt, aby byl odškodněn přesazením na jím požadované místo. Po příletu do Kyjeva na něj posádka letadla zavolala policii, pro jeho verbální agresivitu, kdy napadal letušku, která s ním podle něj odmítala mluvit jeho jazykem, přestože je to dle něj její povinnost.
Wizzair se k tomu následně vyjádřil, že letuška se sice jmenuje ukrajinsky Galina, ale má české občanství, protože se narodila v České republice a ukrajinsky vůbec neumí.


Český letuška Galina a novinář Skrypin.


Ten automatický překlad nic moc, ale stačí to, aby si člověk udělal na pána názor.

3) U Somon Air slavili vstup do IATA
Tádžická soukromá společnost získala 11. října certifikát IATA, jehož vlastnictvím se zařazují mezi "dospělé" letecké společnosti. Předání certifikátu proběhlo v hotelu Hyatt Regency v Dushanbe a ceremonie se zúčastnili zástupci státních firem, hlavy diplomatických misí v zemi a spousta dalších. Somon Air aktuálně létají do Číny, Německa, Kazachstánu, Ruska, Turecka a Spojených arabských emirátů. Ve flotile mají Boeingy 737-300, -800 a -900.


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air

4) Buta Airways zahájí první linku do Evropy
Nový ázerbajdžánský low-cost dopravce zahájí 16. ledna 2018 spojení z Baku do bulharské Sofie. Prodej letenek začne co nevidět, jednosměrná letenka bude stát od 29 EUR.


Foto: Buta Airways

5) Kanadský WestJet představil svůj nejnovější přírůstek Boeing 737MAX
Slavnostní předvedení se konalo v hangáru v Calgary. Následoval let pro 120 zaměstnanců.


Foto: WestJet


Foto: WestJet


Foto: WestJet


Foto: WestJet

6) Rubrika kariéra na letišti:
ABSJet hledají palubní průvodčí. Inzerát a detaily na stránkách společnosti ZDE.

7) Letiště Bukurešť má sympatické zaměstnance
Jsou to dva huňáči, kteří plaší ptáky na letišti. Pracují na směnách od 5:00 do půlnoci a cestující je mohou vidět z okének letadel. Podle jejich lidských kolegů jsou to velmi oddané, veselé a inteligentní bytosti. Mzdu za práci dostávají ve formě granulí.


Samozřejmě mají IDčka, jako řádní zaměstnanci letiště. Foto: Letiště Bukurešť


Foto: Letiště Bukurešť


Foto: Letiště Bukurešť


Foto: Letiště Bukurešť


Foto: Letiště Bukurešť

8) Někdo má granule, někdo ovoce
My granule nejíme, my radši to ovoce. Jenda už se zvládnul říznout tím novým nožem, co jsme mu dali k narozeninám v setu s prkýnkem.


Banány, jablko, bluma.


Hezký víkend všem.


13. 10. 2017
1) Nová zajímavá funkce v Googlu
Tedy nová možná není, ale já o ní nevěděla. Napíše li se do řádku vyhledávání destinace odkud kam a za to slovo schedule, Google zobrazí letový řád. Docela šikovná funkce.

2) HiFly mají nové speciální livery na Airbusu A330-200
Jde o stroj registrace CS-TQW a nový design podporuje čistá moře. Tmavá strana letadla má představovat znečistěné moře, světlá neznečistěné.


Foto: AlphaFive


Foto: AlphaFive


Foto: AlphaFive

3) Air Baltic má akci na letenky
Co jsem koukala, tak zpáteční Praha - Riga vyjde na 99 EUR a to je hodně dobrá cena.

4) Make Up od Catrice
Testuji nový make-up od Catrice HD Liquid Coverage. První pokus, kdy jsem ho měla celý pracovní den a ještě večer v kině, proběhl dobře a výsledky jsou zatím opravdu nadstandardní. Stojí nějakých 200 Kč, ale v akci v Rossmannu ve slevě 50% je za 100 Kč (při koupi dvou produktů dekorativní kosmetiky). 


Půjčím ho k ozkoušení Hance, aby také přispěla svým názorem.


12. 10. 2017
1) Poškozený Airbus A380 Air France přeletí z Goose Bay v Kanadě do Francie
Jde o letadlo registrace F-HPJE, které ztratilo 30. září kus z motoru, když operovalo let AF66 z Paříže do Los Angeles. Poletí na tři motory a pilotovat ho bude zkušený kapitán Arbusu A380 Air France Dave Wallsworth. Ten na Twitteru vysvětlil technické podrobnosti k přeletu.

2) Znovuzrozený kuwaitský low cost Jazeera představil nové livery a uniformy
V úterý 10. října společnosti předvedla nový korporátní design. Letadla v něm budou do tří měsíců (mají sedm Airbusů A320), nové uniformy začnou posádky nosit ihned.


Foto: Jazeera


Foto: Jazeera


Foto: Jazeera


Foto: Jazeera

3) Chystá se druhý start z nového ruského kosmodromu Vostočnyj
Ten se nachází na Dálném východě v Rusku, v Amurské oblasti. Včera tam přivezl Antonov 124 nějaký kosmický aparát Meteor M č.2-1, který je pro start potřeba. Létá se na letiště Blagověščensk, které je kosmodromu nejblíže. Historicky druhý start z kosmodromu je aktuálně plánován na 28. listopadu. Do vesmíru má letět raketa Soyuz 2-1B.


Foto: Roscosmos


Foto: Roscosmos


Foto: Roscosmos


Foto: Roscosmos

4) Ano, na letišti už zaměstnávají na check-inu zaměstnance, kteří česky neumí.


Svatá prostoto.

5) Můj nákup z Rossmanna s 50% slevou.
Koupila jsem make-up od Catrice, který všichni vychvalují a staví na úroveň high endových make upů typu Estee Lauder. Tak to jsem na něj zvědavá. Akce na dekorativní kosmetiku trvá do pátku!


11. 10. 2017
1) Palo v televizi
Minulý týden se v televizi vystavovala Věrka, nyní se tam bude předvádět Palo. Od 18. října bude na ČT2 vysílán šestidílný dokument nazvaný Život ve vzduchu. Ten je o lidech, kteří pracují na letišti. Palo bude v posledním, šestém dílu. Tak to jsem na něj zvědavá. Fotky mu k tomu udělali moc pěkné. Stránky pořadu jsou TADY.


Jo, Pavel je frajer.


Jak se vystavuje!

2) Air Mauritius propustil tři piloty poté, co si zavolali o sick day
Minulý čtvrtek 5. října, si 11 pilotů u Air Mauritius zavolalo o sick day. Společnost kvůli tomu musela zrušit čtyři lety a neměla jak přepravit stovky cestujících. Jedním ze třech propuštěných byl Patrick Hofman, bývalý kapitán Sobelairu. Během pár hodin dostal dopis od Imigračního policie, která mu ukončila pracovní povolení na Mauriciu s tím, že má zemi opustit prvním možným letem. Belgičanovi se soudně podařilo oddálit jeho "deportaci", ale před domem mu od té doby stále parkuje policejní vůz. Následně byla založena online petice, na podporu propuštěných pilotů. Z diskuze pod peticí se dá odhadnout, že u Air Mauricia probíhá asi podobná situace s piloty, jako aktuálně u Ryanairu a hromadný sick day, byl zřejmě formou protestu. Akorát že na Mauriciu se s tím moc nepárají. Původně jich bylo dvanáct, ale jeden z nich Frederic Gébert zaslal vedení omluvný dopis a jeho sick day byl anulován.


 

3) Diplomatická roztržka mezi USA a Tureckem komplikuje leteckou dopravu
Stalo se to, že zaměstnanec amerického konzulátu v Turecku (turecké národnosti) byl zatčen a zavřen do vězení za své vazby na clerika Fethullaha Gülleena, který brnká na nervy tureckému prezidentovi. Na to USA zareagovaly tak, že pozastavily vydávání víz pro turecké občany, cestující do USA. Odpověď Turků byla stejná a přestali vydávat víza (včetně elektronických) pro Američany, kteří chtějí cestovat do Turecka. Turkish Airlines, které provozují přímé lety mezi USA a Tureckem už vydaly pro situaci waiver na bezplatný refund letenek.


My vám ta víza prostě nedáme.


 

4) V Rusku byl zahájen provoz z nového ŘLP (CUP - Centr upravlenija poljetami)
Stalo se to 10. října ve 2:00 moskevského času. Přešli na nový domácí systém, vyvinutý v Rusku. Nové řídící středisko nahradí fungování původního automatizovaného systému z roku 1981 (TERKAS), který už nesplňuje současné požadavky na provoz. Toto středisko poskytuje služby řízení letového provozu na ploše větší než 730 000 kilometrů čtverečních, zahrnující 70 letišť (16 letišť pro civilní letectví, 48 letišť vládních a 6 letišť experimentálních). Rozhodnutí o výstavbě nového Řízení letového provozu padlo v roce 2007, takže to zvládli za deset let.


Foto: ŘLP Ruské federace


Foto: ŘLP Ruské federace


Foto: ŘLP Ruské federace


Foto: ŘLP Ruské federace

5) Antonov An132D dostal nové barvy
Jde o ukrajinsko-saudský projekt (Ukrajinci tvoří, Saudi platí) nákladního letadla. Stroj registrace UR-EXK by se měl veřejnosti předvést příští měsíc na Dubai Air Show, která proběhne od 12. do 16. listopadu ve Spojených arabských emirátech.


Foto: Antonov


Foto: Antonov


Foto: Antonov


Foto: Antonov

6) Azimut zahájil lety do Petrohradu
Azimut je nový ruský low-cost bázovaný v Rostově na Donu. Každodenní spojení z Petrohradu do Krasnodaru a Rostova bude operovat Sukhoi Superjet 100.


Foto: Letiště Petrohrad Pulkovo


Foto: Letiště Petrohrad Pulkovo


Foto: Letiště Petrohrad Pulkovo


Foto: Letiště Petrohrad Pulkovo

7) Ze života. Mysli.
Už roky si snídám Emco mysli sypané, s ovocem. To sypané jsou prostě vločky a ovoce, není to takové to zapečené mysli, které je tvrdé a přeslazené. Nyní se v obchodech objevila nová balení celé té řady, kterou si kupuji. Tak to mi nějak nevadilo, aspoň je to hezčí. Navíc je na něm upoutávka, že začali dělat toto sypané mysli s ještě dalšími příchutěmi. Za to jsem byla ráda, páč ta sypaná mysli moc výběr nemají, většinou se dělají ta zapečená. Včera jsem si v obchodě všimla, že opravdu začali dělat novou příchuť, za úplně stejnou cenu, jako je ta původní (cca 87 Kč), ale v menším balení! Klasické balení těchto mysli jsou 750 gramů, ale nová příchuť má jen 550 gramů, za cenu 750 gramového balení. Navíc ten pytlík, ve kterém to prodávají, není menší, je úplně stejný jako u 750 gramů, takže si člověk jen kupuje víc vzduchu a pokud si toho nevšimne, že je na obalu napsáno 550 gramů, tak to asi ani neví. Tak to mě Emco docela zklamalo.


Původní balení 750 g musli sypané s kousky ovoce


A nové balení. Vlevo 750 gramů předělaná původní varianta, vpravo nová "příchuť" jen 550 gramů, ale úplně stejně velký pytlík a stejná cena.

8) V Ikea už prodávají vánoční dekorace.
Tak si pospěšte, aby to nedopadlo jako loni, kdy už na začátku listopadu nebylo z vánoční kolekce skoro nic a předloni to bylo nějak podobné.


Ikea Zličín 10. října


Ikea Zličín 10. října


Ikea Zličín 10. října


10. 10. 2017
1) Požár poškodil 9. října Boeing 777-300ER (N727AN)
Naštěstí ještě na zemi, během nakládky na letišti v Hong Kongu. Letadlo společnosti American Airlines mělo letět do Los Angeles. Neletělo, páč během nakládání se vznítila technika, kterou se cargo kontejner nakládal. Jeden pozemní zaměstnanec se zranil, požár byl naštěstí rychle uhašen.

Foto: Twitter

2) UVT Aero zahájily 4. října nový let
A má pěkné směrování: Novyj Urengoj - Ufa - Kazaň - Kaliningrad. Inaugurační let přivezl z Kazaně zástupce médií, kteří se setkali se zástupci společnosti a vedením letiště Kaliningrad. Toto spojení bude v provozu dvakrát týdně, ve středy a soboty a čistý čas na cestě je sedm a půl hodiny. Aktuálně jsou plánovány do 24. března 2018 a operovat je bude Bombardier CRJ200 s kapacitou 50 míst.


Foto: UVT Aero


Foto: UVT Aero


Foto: UVT Aero


Foto: UVT Aero


Foto: UVT Aero


Foto: UVT Aero

3) Trip report ze sobotního vyhlídkového letu Túčínkem v Moskvě, je online
Fotky zveřejnil sám autor a organizátor události, Sergej Martirosyan. Myslím, že si to moc hezky ruští spotteři užili. Se mají, že tam mají Túčínko k pronájmu. Trip report ZDE.


Odlet z terminálu Roskosmosu. Vzadu mají na stěně hodiny, které ukazují čas na kosmodromech Baikonur a Vostočnyj. Foto: Aviator.ru


Foto: Aviator.ru

4) Ovoce
Jablko, banány.


9. 10. 2017
1) Podzimní Convention
Fotky jsou ZDE. Foxx zhubl a MK má čárku.


Letos jsme měli vzácnou návštěvu z Ruska.

2) Vyhlídkový let Tu-134 v Moskvě
Ruští spoteři si uspořádali vyhlídkový let z Vnukova do Kalugy Túčínkem 134 Roskosmosu. Prostě se s nimi domluvili a pronajali si ho. Za vším stojí velmi schopný organizátor a spotter Sergej Martirosyan, který už toho má na "svědomí" více, včetně rozlučkového letu Túčínka 154 Belavia. TADY už je z akce i trip report, ale budou určitě další.


Foto: Jekaterina Tropova


Foto: Jekaterina Tropova


Foto: Jekaterina Tropova


Foto: Jekaterina Tropova


Foto: Sergej Abt


Foto: Lesja Samyškina


Foto: Maksim Darješin


Foto: Maksim Darješin


Foto: Sergej Martirosyan

3) PIA ukončí lety do USA
Od konce října už nebude provozovat svých pět letů týdně do New Yorku, které létaly od roku 1961. Ukončení je z důvodu veliké finanční ztráty společnosti. PIA už se snažila zrušit toto spojení dříve a omezit tak ztráty, ale čelila tlaku některých politiků, kteří mají dvojí občanství (americké a pákistánské) a pilotů, kteří na letech do USA benefitovali a kterým se ukončení vždy podařilo "přetlačit". Nyní budou lety do USA provozovány formou code-share spolupráce s American Airlines přes Londýn. No, tam těm pákistánským politikům asi bezplatné upgrady dávat nebudou.

4) ŘLP v Praze zahájilo nový kurz pro budoucí Řídící letového provozu
Tak hodně štěstí. Bylo by zajímavé vědět, kolik se jich sejde na konci.


Foto: ŘLP


Foto: ŘLP

5) Ethiopian Aviation Academy zakončilo 262 leteckých profesionálů
Při té příležitosti uspořádali slavnostní ceremonii, kde jim byly předány certifikáty.


Foto: Ethiopian Aviation Academy


Foto: Ethiopian Aviation Academy


Foto: Ethiopian Aviation Academy


Foto: Ethiopian Aviation Academy


Foto: Ethiopian Aviation Academy


Foto: Ethiopian Aviation Academy

6) V Grónsku byly nalezeny kusy odpadlé z motoru Airbusu A380 Air France
K události došlo minulý týden na lince Paříž - Los Angeles a letoun pak musel nouzově přistát v Kanadě. Nyní je budou zkoumat odborníci, aby došlo k objasnění příčiny.


Foto: Air Greenland


Foto: Air Greenland

7) Urban Decay zveřejnily náhled jejich vánoční paletky jménem Heavy Metals
Tedy nepoužívá se slovo "vánoční" aby to někoho neurazilo, ale "Holiday 2017".


Cena zatím není známa.

7) V Rosmannu dnes začíná super akce.
Tak to jsem zvědavá, jestli tam odpoledne, až se tam dostanu, budou ještě něco mít.

8) Baikonur
První část trip reportu z Baikonuru je hotova. Máme toho opravdu hodně a tak jsem se v zájmu zpracování více podrobných informací rozhodla pro rozdělení trip reportu do více částí. První je TADY.


7. 10. 2017
1) Wizzair oznámil nové destinace
A světě padni, konečně se usmálo štěstí i na Prahu. Od 18. května začne létat linka Praha - Kutaisi (Gruzie). A to je konečně zajímavá destinace. Aktuálně se dá koupit letenka na říjen 2018 za nějakých 780 Kč (zpáteční!).


No, to to trvalo.

2) Travel Service převezme ČSA
O tom už se dlouho na chodbách letiště šeptá, také to, že společnost přejmenuje na Czech Express. Tak to jsem sama zvědavá, co tohle spojení přinese.


Jo, každý nějak začínal. Foto: Alan Lord

3) Speciální návštěvník na ruzyňském letišti
Tím se stal Airbus A318 ve VIP konfiguraci. Letadlo má hezkou registraci B-77777 a pobyl v Praze od 4. do 6. října. Patří společnosti MINTH Group, provozuje ho Eva Airways Corp.


Foto: LKPR Live


Foto: LKPR Live


Foto: LKPR Live

4) Ryanair přivítal dalších 32 nových pilotů
Tyto informace teď zveřejňuje na svých sociálních sítích, po skandálu s rušením letů kvůli nedostatku pilotů.


 Foto: Ryanair

5) V Pákistánu předevčírem popravili teroristu, který v roce 2014 střílel na přistávající letadlo PIA
Stalo se to 24. června 2014. Airbus A310 Pakistan International Airlines (AP-BGN) letěl z Rijádu do Peshawaru na letu PK 756. Na palubě bylo 12 členů posádky a 178 cestujících. Ve chvíli, kdy letadlo přistávalo v Peshawaru, dostalo se do střelby ze země. Posádka byla schopna přistát, ale jedna cestující následně zemřela, poté, co byla zasažena střelbou. Dva palubní průvodčí byli zraněni a museli se léčit. Terorista, který se hlásil k Talibanu, byl oběšen.Foto: Pakistan Media

6) Ovoce
Banány, jablko a blumy.


Hezký víkend všem!


6. 10. 2017
1) Pracuji na trip reportu z Baikonuru, tak nemám čas na nic jiného, čili žádné novinky dnes bohužel nebudou.


Město Baikonur, památník rakety Soyuz.


Po tiskové konferenci s kosmonauty.

2) Už tuto sobotu bude Convention
Jako vždy, v hotelu Holiday Inn 9:30 - 12:30. Přiletí i Valeriya z kanceláře ČSA z Moskvy.


5. 10. 2017
1) Věrka v televizi.
Obdivuji, jak dokáže plynule a smysluplně do kamery mluvit. Já bych to asi slušně napsala, ale nikdy bych to neodříkala do objektivu. Záznam pořadu TADY, hned první reportáž.


Nějakou průpravu má z natáčení při našich cestách.

2) Saudský král má eskalátory k letadlu
Včera přiletěl na historicky první návštěvu do Ruska. Přistál na VIP terminálu na Vnukovu-2. Dnes se má setkat s prezidentem Ruské federace Vladimírem Putinem, následně proběhne rusko-saudské investiční fórum. V Moskvě má pobýt do 7. října, jeho delegace čítá cca tisíc lidí a zabrali všechny volné pokoje v 5* hotelech kolem Kremlu a Rudého náměstí.


Foto: Ministerstvo zahraničí RF


Foto: Ministerstvo zahraničí RF


Foto: Ministerstvo zahraničí RF


Foto: Ministerstvo zahraničí RF


Foto: Ministerstvo zahraničí RF

3) Fotbalové letadlo už létá
Američtí fotbalisté klubu Patriots už mají své letadlo, aby je vozilo po zápasech. Celkem mají mít dvě. To se někdo má.


Foto: David Silverman


Foto: David Silverman

4) Ovoce.
Banány a mandarinky.


1) Letecká nehoda v Kazachstánu
V úterý 3. října došlo v Kazachstánu k letecké nehodě, při které zemřelo všech pět lidí, kteří byli na palubě havarovaného letadla. Sanitární Antonov-28 společnosti East Wing odstartoval v 18:35 z Almaty do Šymkentu. V 18:47 se ztratil z radarů, havaroval v 19:15 místního času cca 28 kilometrů od Almaty. Lékaři údajně letěli k rodičce s komplikovaným porodem.


Trosky letadla. Foto: Tengrinews.kz


Letadlo které havarovalo. Foto: Vjačeslav Firsov

2) Air Baltic slaví 22 let
Při té příležitost mají akci, kdy dávají slevu 22 EUR při koupi letenek. Platí do 5. října.


Air Baltic před 22 lety, když začínaly. Foto: Air Baltic

3) Pobeda zahájila 30. září lety Krasnojarsk - Novosibirsk
Ty budou operovány denně Boeingem 737-800. Ceny letenek jsou od 999 RUB.


Foto: Pobeda


Foto: Pobeda


Foto: Pobeda

4) Tarte představily novou podzimní paletku očních stínů z edice tartelette
Jmenuje se Toasted. V prodeji bude v USA od 15. října. Myslím, že si ji budu muset pořídit, vzhledem k tomu, že mám ty předchozí tři a nepoužívám už skoro žádné jiné.


Foto: Tarte

5) A to není vše od Tarte.
Nejlepší nakonec. Vydaly limitovanou sběratelskou edici Magic Star Collector´s Set. Po té se v regálech asi jen zapráší a nebude tam čekat, než někdo známý bude mít do USA cestu. Nemít ji, mě bude hodně bolet.   


Krabička nádherná. Cena jen 49 USD.


Nádhera.


To je poezie pro ženy.


3. 10. 2017
1) Blokáda ruzyňského letiště taxikáři
V pondělí 2. října nastala unikátní situace. Autobusy MHD se proháněly po letišti z vnitřní strany a vozily cestující. Šlo o to, že taxikáři, kteří se cítí ohroženi moderními službami typu Uber, si jako formu protestu zvolili blokaci cest k letišti. Letiště ale překvapilo a v okamžiku, kdy k akci došlo, zprovoznili "zadní vrátka" a busy č. 119, 100, 191 a Airport Express, byly vpuštěny do areálu letiště, kudy převážely cestující. Super!


 Foto: LKPR Live


 Foto: LKPR Live


 Foto: LKPR Live

2) Obě linky Emirates Dubaj - Moskva jsou nyní operovány Airbusem A380
Ono už to kdysi létalo, pak přišla do Ruska krize a tak se vrátily Boeingy, pak byl nasazen jeden Airbus A380 a od 1. října druhý. Letiště Domodědovo při té příležitosti pozvalo spottery na spotting. Foto report od Mariny ZDE.


Už letí! Foto: Marina Lystseva (https://fotografersha.livejournal.com/)


Už jede! Foto: Marina Lystseva (https://fotografersha.livejournal.com/)


Foto: Marina Lystseva (https://fotografersha.livejournal.com/)

3) Na letišti JFK v New Yorku vznikne retro TWA Hotel
Dokončen bude v roce 2018, čili cobydup. Před pár dny byl na Manhattanu v 86. patře One World Trade Centra TWA lounge, který je současně i muzeem zaniklé letecké společnosti. Salónek je přístupný veřejnosti, ale na objednání. Hotel na letišti bude mít 505 pokojů a bude v sousedství JetBlue terminálu.Salonek na Manhattanu.


Stavba hotelu je v plném proudu.

4) Rozdávaly se další ceny v leteckém průmyslu - World Travel Awards 2017
To je každý týden nějaká soutěž, není společnosti, která by aspoň něco nevyhrála. Byl Skytrax, Apex a teď toto. Aeroflot v té poslední získal ocenění hned ve dvou kategoriích: "Europe´s Leading Brand" a "Europe´s Leading Airline - Business Class". Vyhlašování proběhlo v sobotu 30. září v Petrohradě. Anketa se koná od roku 1993 a letos bylo poprvé pořadatelem město v Rusku. Aeroflot se stal jedinou ruskou společností, která se v žebříčcích umístila.


Foto: Aeroflot

5) Věrka hvězda televize!
Dnes 3. 10. ve 21:35 v pořadu Víkend bude Věrka. 


2. 10. 2017
1) Air France odpadl za letu kus z motoru
Dramatické okamžiky zažili v sobotu 30. září cestující z letu AF66 z Paříže do Los Angeles. Airbus A380 Air France (registrace F-HPJE) se nacházel za Grónskem, když došlo k poškození motoru číslo čtyři. Posádka se rozhodla pro nouzové přistání, nicméně, ono za Grónskem není moc míst, kam by mohli přistát. Proto pokračovali ještě asi hodinu a půl, aby doletěli na letiště v Goose Bay v Kanadě. Na palubě bylo 496 cestujících a 24 členů posádky. Air France následně vydaly prohlášení, ve kterém informovaly, že vysílají pro cestující do Goose Bay Boeing 777-300ER z Montrealu (zrušili kvůli tomu let AF 349 Montreal - Paříž) a také pronajatý Boeing 737-300 Nolinair Aviation, aby odvezli cestující z poškozeného letadla. Boeing 777-300 odvezl cestující do Atlanty, odkud je společnost překnihovala na lety do cílových destinací. Některým se to nelíbilo a chtěli, aby se letělo přímo do L. A. a tak se rozčilovali v příspěvcích na Twitteru. Chápu, že už byli trošku unavení a rozladění. Poté, co nouzově přistáli, nemohli opustit letadlo, protože letiště není na A380ky vybavené a údajně neměli pro cestující schody, po kterých by se dostali z tak velkého letadla ven. Potom se ale schody objevily, takže to spíš vypadá na to, že by se tolik lidí nevešlo do terminálu. Já tedy úplně nevím, ale asi bych chtěla jít po tomto zážitku z letadla ven (bála bych se, že třeba motor vybouchne a všichni tam shoříme) a kdyby mě nechtěli pustit, tak bych byla hysterická.
Video z přistání od někoho kdo seděl v autě a náhodně to natočil, je ZDE. Druhé video natáčel někdo z okna Business Class a dokonce nechali pro cestující puštěnou přední kameru, takže mohli sledovat přistání na obrazovce v sedačkách. K vidění TADY.  


Foto: David Rehmar


2) Datum 30. 9. bylo nějaké smolné. Za letu začal hořet motor Antonovu 148 (RA-61711) a ten musel nouzově přistát
Šlo o let společnosti Angara Airlines v Rusku, z města Talakan do Irkutsku. Z pravého motoru ale začaly šlehat plameny a tak letadlo nouzově přistálo v Jakutsku. Jeden z cestujících natočil šlehání plamenů z motoru a hlášení posádky k cestujícím, aby se připravili na nouzové přistání. Video ZDE.


To bych zažít nechtěla.

3) A do třetice. Airbus A320 Air Berlin přejel dráhu na letišti Sylt
Letiště Sylt je v Německu (GWT). Šlo o let AB 6880 z Düsseldorfu, který letěl 30. září. Na palubě letadla cestovalo 82 cestujících a 5 členů posádky. Airbus A320-200 (D-ABHO) přejel po přistání dráhu cca o 100 metrů. Naštěstí se nikomu nic nestalo.


Děkujeme, že jste letěli s naší společností. Foto: Johanes Muller

4) Letenky na St. Helenu jsou v prodeji
A chystá se inaugurační let. Ten proběhne v sobotu 14. října. Společnost Airlink bude létat ve směrování Johannesburg - Windhoek - St. Helena - Windhoek - Johannesburg. Tarify jsou i z Cape Townu, páč spojení bylo vytvořeno tak, aby navazovalo a cestující si přistoupí nebo vystoupí ve Windhoeku. Let bude operovat jednou týdně, vždy v sobotu, společnost je prý v případě velké poptávky, schopna přidat další let v týdnu. Kapacita letadla je 76 míst. Šest v Business class a sedmdesát v Economy. V prvním čtvrtletí roku 2018 má dojít ke zvýšení kapacity letadla na 87 míst. Letadlo se bude hned vracet z ostrova zpět, s výjimkou inauguračního letu, kdy zůstane přes noc. Letenky na inaugurační let se prodávají za 1030 GBP (z JNB), zpáteční. Nejlevnější zpáteční letenky z Johannesburgu na St. Helenu budou stát 804 GBP (včetně tax). Od 18. listopadu se přidá jednou měsíčně charterové spojení na sousední ostrov Ascension. Zpáteční letenka St. Helena - Ascension bude za 845 GBP (one way za 430 GBP). No, levné to zrovna není. Kompletní informace a podmínky k letům ZDE. Zajímavé je, že nedělají absolutně žádný overbooking a jednou potvrzené místo, je potvrzené. No, nechat někoho týden čekat na další spoj, by se asi nevyplatilo.


 


Časy inauguračního letu


Časy normálních letů od 21. 10.


Časy s charterem na Ascension, operovaným jednou měsíčně.


Kdyby to chtěl někdo fotit z dronu, tak má smůlu. Ale mají tu mapku moc hezky zpracovanou.

5) Havajské rozloučení s Boeingem 747
V září, konkrétně 5., se konal poslední mezinárodní let Jumba u Deltice z Tokya do Honolulu. Na Havaji se s ním rozloučili velmi stylově - typickým havajským věncem. Letadlo bylo poté přeletěno do pouště přes Detroit. To se konalo živě na FB, kam poslední let přenášeli.


Foto: Airmag.com

6) Jeju Air zahájily lety do Vladivostoku
Inaugurační let ze Soulu se konal 29. září.


Foto: Letiště Vladivostok


Foto: Jevgenija Ševčenko


Foto: Letiště Vladivostok

7) Letuška British Airways propuštěna pro skandál na sociální síti
Joanne Wickenden byla letuškou British Airways a minulý týden v pátek se chystala na svůj let do Nigérie. Po cestě na letiště, oblečená v uniformě zaměstnavatele, vysílala na Snapchatu své názory na Nigerijce. Několikrát zmínila výraz BBC (big black cock) a dělala na to narážky. Video se velmi rychle rozšířilo (nepřekvapivě) a letušku po dvouhodinovém pohovoru s nadřízenými, vyhodili.


Zmiňované video ze Snapchatu.

8) Nová paletka Anastasia Beverly Hills
Tato patří do kolekce Holiday 2017. Cena je 42 USD.


Foto: Anastasia Beverly Hills

9) Víkendové ovoce.


Sobota. Banány, blumy.


Neděle. Banány, blumy a vodní meloun.


A jako bonus luxusní domácí svíčková.

10) Trip report z letu BEK Airem z Astany do Kyzyl Ordy je hotov.
K vidění ZDE. Nyní se vrhnu na Baikonur, což bude trvat trochu déle.


www.yirina.net