5. 5. 2015
 

Denní Make Up rutina
 

(v pracovní dny)

 

V pracovní dny se musím líčit více, abych splňovala požadavky k uniformní kázni. Na tu máme několikastránkový manuál, který přesně stanoví barvu rtěnky a ostatních věcí. Ve výsledku to vypadá tak, že jezdím do práce docela zmalovaná. Když si pak ale v práci nasadím klobouk a namaluju rty červenou rtěnkou, tak to vypadá jako podle manuálu.

Někdo se mě ptal, jak dlouho mi ráno celé líčení trvá. Podle těch fotek a popsaného postupu to vypadá na déle, než to ve skutečnosti je. Zabere to asi 20-25 minut maximálně. Sednu si ke svému kosmetickému stolku, přinesu si tam kafe v mém půllitrovém termo hrnku a pustím na telefonu cizojazyčné rádio a za chvíli to je hotové. 


1) Začínám samozřejmě čištěním pleti. Momentálně micelární vodou Bioderma. To člověk jen žasně, jak se ta pleť za noc zanese.


Bioderma 500ml - 350 Kč

2) Následuje péče o pleť. Začnu sérem z granátového jablka, které si kápnu do dlaně a vetřu do obličeje a na krk. Následuje oční krém od Biodermy. Po něm si vetřu do T-zóny sérum od Ryoru na zatahování pórů. Nemůžu říct, že by toto sérum nějak extra fungovalo a že vidím nějaký extra rozdíl po jeho použití. Ale aspoň mám pocit, že s tím něco dělám.  Nakonec si natřu na celý obličej denní krém Bioderma Matriciane Fermeté. 


Zleva: Sérum Pharmatheiss Granatapffel - 250 Kč, Bioderma oční krém - 320 Kč, Ryor sérum na rozšířené póry - 137 Kč, Bioderma denní krém Matriciane Fermeté cena - 550 Kč.

3) Potom následuje příprava podkladu pod make-up. Napřed si do T-zóny jemně vetřu vyplňovač pórů. Používám nyní dva, jeden od Lorealu a jeden od NYX. Nyní mám ještě vzoreček od Benefitu, který mi dali nedávno v Sephoře. Porovnání na další fotce. Poté si vetřu na celý obličej bázi od Dermacolu Satin (i přes tu pastu na vyhlazování pórů). 


L´Oreal Revitalift Magic Blur - 300 Kč, NYX Pore Filler - 14-16 USD, Dermacol Satin make-up base - 369 Kč (v DMku ho mají  na stálo v akci za 199 Kč)


Porovnání zahlazovačů na otevřené póry. Hmota působí jako krémový silikon. Těžko říct, který je nejlepší, když jsem dělala tuto fotku a naplácala si na ruce všechny tři, tak jsem je potom smíchala a tato kombinace byla asi nejlepší:-) Přípravek od Benefitu stojí kolem tisíce korun a to je proti dvěma ostatním dost velký rozdíl. Funguje dobře, ale to i ty dva levnější, nějaký extra rozdíl v nich nevidím. Proto bude asi záležet na pleti každého, který výrobek mu sedne. Je potřeba mít póry dobře vyčištěné, aby nedocházelo jejich vyplněním k ucpání špíny a mazu v nich. 
 

4) Potom nanáším BB krém / make-up. V současné době mám tyto čtyři. Nemám nějaký přesný řád, kdy po kterém sahám. Pěnový Vichy se mi hůře aplikuje, protože si pěnu musím nastříkat nejdřív do dlaně a pak ji mám celou hnědou a musím se jí jít umýt do koupelny. Ostatní BB krémy jsou tak nějak kvalitou nastejno. Všechno jsou to nejsvětlejší odstíny, protože jsem od přírody dost bledule. Dřív jsem je používala jen kolem nosu a T-zóny, ale nyní s použitím podkladové báze si je dávám na celý obličej kromě čela (protože se mi to pak vsakuje do klobouku v práci). Na tu podkladovou bázi se to výborně aplikuje. BB krém aplikuji normálně prsty, ale chystám se ozkoušet i variantu štětcem, jak to vídám u ostatních. Jen si musím pořídit ten správný štětec. 


Bioderma Sensibio BB krém -359 Kč, Vichy pěnový make up Aerateint Mousse - 425 Kč,  Loreal Revitalift BB krém - 250 Kč, Dermacol BB krém 8 v 1 - 150 Kč
 

5) Make-up/ BB krém trošku zapudruji, ale opravdu jen trošku, hlavně místa kolem nosu.


NYX minerální matující sypký pudr - 10 USD, Pudr Gabriela Salvette Matte Hydrating - 139 Kč.
 

6) Poté si nanesu bázi pod stíny na oční víčka. Mám dvě, dovezené z USA od NYX, ale tato značka už by snad měla být v prodeji i v ČR. Ale nevím, jestli mají i konkrétně tento výrobek. Báze je tuhý krém, který vůbec neubývá, takže myslím, že se dříve zkazí, než že ho vypotřebuji. Nanesu si ji prstem na oční víčko.


Báze mám dvě, jednu bílou a jednu béžovou. Ta bílá se pak stíny "přemaluje" takže neprosvítá. Cena za jednu asi 8 USD.
 

7)  Následuje aplikace očních stínů. Momentálně k tomu používám paletku Urban Decay Naked on the Run. Celá recenze na ni je ZDE. Pak si na lícní kosti "čmárnu" trochu rozjasňovače a použiji tvářenku na tváře.


Urban Decay Naked On The Run - cena 1380 Kč


8) Po vymalování stínů si udělám spodní linku na oku černou tužkou Sephora. Poté horní linku, momentálně gelovými linkami Rimmel. S těmi gelovými linkami to je trošku náročnější a až je spotřebuji, tak si určitě koupím zase klasické, tekuté. 


Gelové linky Rimmel - 154 Kč, černá tužka Sephora - 130 Kč
 

9) Poté následuje aplikace řasenky. Mým favoritem je řasenka od Miss Sporty Studio Lash, kterou žádná jiná řasenka už asi 10 let nepřekonala. Vyhovuje mi gumový zakroucený kartáček, který má.


Miss Sporty řasenka Studio Lash - 79 Kč
 

10) Po řasence je na řadě obočí. Napřed si ho přejedu kartáčkem. Potom dokreslím středně šedou tužkou. Nakonec přejedu kartáčkem s hnědou gelovou hmotou od Rimmelu.


Šedá tužka - noname drogerie, Rimmel kartáček na obočí Brow this way - 110 Kč
 

11) Nakonec si tenkým štětečkem udělám korektorem linku pod obočím a také udělám malou tečku do vnitřních koutků očí. 


MAC korektor - 650 Kč
 

V práci to nakonec vypadá takto:

 

Přípravky a líčidla průběžně obměňuji. Když jedno dojde, koupím si jiné. Jediné, co si kupuji už na stálo, je řasenka Miss Sporty žlutá, s tou jsem maximálně spokojená.
 


www.yirina.net