My posts are my personal views. They do not represent the views of my company / Příspěvky na tomto webu jsou pouze mé osobní názory.

www.yirina.net

 


 

 

 

28. 2. 2018
1)
Řízení letového provozu zveřejnilo nová náborová videa
Některá jsou zajímavá, některá méně, trošku mi u nich chybí "drive", některá z nich by se dala použít k uspávání hadů. Ten díl s názvem Vlaštovky je super, ale až po té části s vlaštovkami. Asi to má mít jakože hlubší podtext s nádechem umění, ale stačilo by to střihnout na pár vteřin a ne tomu věnovat tolik stopáže, na úkor následujících scén. Super je, že tam hrají opravdičtí zaměstnanci a ne nějací "krásní" herci, to tomu dodá zajímavost, ale to je tak všechno. Dala bych tomu tak max. 3 body z deseti možných, z pohledu toho, jak je to pro mě na koukání atraktivní. Přitom by se to dalo určitě udělat tak, aby se to líbilo lidem a pak by se to šířilo samo, virálním sdílením a dostalo se to k budoucím kandidátům. Mně se to zdá jako nevyužitý potenciál těch možností, co k tomu mají.
Aspoň, že tam zařadili Věrku.


Nová videa na youtube kanálu ŘLP


Ve videu s názvem Profily je i naše Věrka.

2) Letadlo společnosti Skyjet přejelo po přistání dráhu
Stalo se to na Filipínách na letu z Manily do Siargaa. Nikomu se nic nestalo.


Foto: Ephraim Domingo

3) Saudi Gulf Airlines zahájí lety do první zahraniční destinace
Tou bude Dubai. Od 1. března bude létat z Rijádu do Dubaje dokonce 2x denně. Lety bude operovat Airbus A320 s konfigurací 16 míst v Business a 120 v Economy class. Další plánované mezinárodní linky povedou z Damánu do Lahore, Islamabadu, Peshawaru a Sialkotu.


 Foto: Saudi Gulf Airlines

4) Virgin Atlantic mají nejexklusivnější možnost přespání v letištním salonku
Ve spolupráci se společností onefinestay vytvořily luxusní loft, který se nachází přímo v londýnském salonku Virginu Clubhouse na letišti Heathrow. Rezervace stojí 1 USD za noc a lze ji udělat na bázi "kdo dřív přijde, ten dřív mele". Jsou tam k tomu podmínky, že při příchodu udělají autorizaci na platební kartě cestujícího na 1000 GBP, že hlavnímu hostu musí být nad 25 let a další (více ZDE, včetně možnosti bookingu). Moc hezké to mají.


Foto: Virgin Atlantic


Foto: Virgin Atlantic


Foto: Virgin Atlantic


Foto: Virgin Atlantic

5) Společný česko-ruský projekt Blue Sky pro piloty z Ruska
V rámci tohoto projektu proběhl kulatý stůl na téma příprava pilotů v české škole Blue Sky. Tam byl projekt představen zájemcům, o získání pilotního průkazu. Menší vadou na kráse na tom je fakt, že jim český pilotní průkaz neplatí v Rusku, tudíž se pak doma neuplatní a musí hledat práci v zahraničí.


Foto: Blue Sky


Foto: Blue Sky


Foto: Blue Sky


Foto: Blue Sky


Foto: Blue Sky

6) Porovnání velikosti kabinových zavazadel
Může se někomu hodit.

7) Posádka MS-06 se dnes vrací na zem
Ve chvíli, kdy toto píši, se "naši" kosmonauti vydávají zpět na zemi. Sledujeme přímý přenos Roscosmosu online a nostalgicky vzpomínáme na naši cestu na Baikonur.


Tak čau!


Zavíráme. Konec. Další osadníci ISS přiletí 21. března.


Roscosmos to vysílá živě. To je luxus, koukat na to přes televizi v teple domova se skleničkou vína s colou.

8) Sobotní a nedělní večery po práci jsou pořád stejné
Hlavně nepolevit. 


27. 2. 2018
1)
Olympiáda a letecké společnosti
S tím, jak se vrací závodníci z Olympiády, se začalo řešit několik případů, kdy se sportovci dožadovali upgradu zdarma.
První mediálně přetřásaný případ se stal u Delty. Curlingový tým USA požádal Deltu přes tweet o upgrade pro své sportovce. Pracovníci spravující sociální sítě Deltice odpověděli a strhla se bouřlivá diskuze, jestli by společnost měla nebo neměla upgrade v takovém případě poskytnout. Argumenty jsou jasné. Je v pořádku, zkusit se slušně zeptat. A akceptovat odpověď, ať je jakákoliv. Sportovci si musí uvědomit, že v této době, kdy končí Olympiáda, jsou letadla převážející návštěvníky a sportovce narvaná po střechu. Mají snad aerolinky downgradovat cestující, kteří si zaplatili lety ve vyšších třídách a vyplatit jim kompenzaci, aby posadili na jejich místa tyto sportovce?  

Druhá kauza se týká Air Canady a nějakého sportovce, co vyhrál zlatou medaili. Ten zveřejnil na svém Twitteru palubní vstupenku a celkem ukřivděný komentář, že jako zlatý medailista cestuje v ekonomické třídě. K tomu ironická poznámka "what a great olympic partner" a symbol palce dolů. A opět to samé. Mají radši přesunout někoho, kdo má Business class koupenou, aby tam posadili tohoto sportovce? S vidinou toho, že by je onen downgradovaný chudák vláčel médii a vytřískal na společnosti, jak je na severoamerickém kontinentu zvykem, miliony, chápu, že to neudělali. Navíc, pokud mají s Air Canadou partnerství, tak pravděpodobně dostal letenku zdarma a takhle projeví svou vděčnost.


Pán má sice medaili, ale špetka pokory a skromnosti mu chybí. 

2) Arménská společnost Taron Avia pozastavila provoz
Podle jejich CEO Garnika Papikyana jenom na zimní sezónu, kdy je poptávka po letech všeobecně nižší. K pozastavení letů došlo 14. ledna. K obnovení by mělo dojít od jara či léta 2018, specifické datum nebylo zatím stanoveno. Charterové a cargo lety společnost provozuje i nadále.
Ve flotile společnost má (měla) dva Boeingy 737-500.


Foto: Taron Avia


Foto: Taron Avia


Foto: Taron Avia

3) Xiamen Airlines nabízejí Love Tour
Tato služba je dostupná na letech z Xiamenu/Fuzhou do Hong Kongu, Macaa, Taiwanu a dalších asijských destinací. Objednáním této služby můžete překvapit svou drahou polovičku. Co to obsahuje, kolik to stojí a jak to lze objednat, se nedá v anglickém jazyce nikde najít. Super služba.


Foto: Xiamen Airlines


Foto: Xiamen Airlines


Foto: Xiamen Airlines


Foto: Xiamen Airlines

4) Jet Airways vypravily čistě ženskou posádku
To už dnes není úplná rarita, speciálně kolem MDŽ to dělají společnosti cíleně, ale i tak, je to zajímavé a divácky atraktivní, tak se to vždycky vyfotí a dá na sociální sítě. Tato posádka letěla na trase Bengaluru - Amsterdam a zpět.


Foto: Jet Airways

5) Qatar Airways uspořádaly konferenci pro digitální influencery
Akce se konala v Doze pod názvem Inflow Summit a pozváno bylo 150 leaderů v této oblasti.


Foto: Qatar Airways

6) "Naši" kosmonauti se vrátí v ve středu nad ránem z ISS zpět na zem
Jde o kosmonauty Aleksandra Misurkina, Josepha Acabu a Marka Vande Heie, u jejichž odletu na Mezinárodní kosmickou stanici loni v září na Baikonuru jsme byli. Do Kazachstánu už se přesunuli účastníci z týmu CVO (Cetrálnovo vojenovo okruga), kteří budou při přistání asistovat. K zajištění hladkého průběhu je připraveno 12 vrtulníků Mi-8, tři letadla An-26 a dva An-12. Celkem u příletu asistuje zhruba 200 lidí.
Našla jsem, že i na přistání kosmonautů se dělají zájezdy. Program v angličtině takového tripu je TADY. Fotky z jednoho zájezdu na přistání v roce 2016 ZDE. To muselo být naprosto super. Cena je cca trojnásobná proti "obyčejnému" startu, pohybuje se to kolem 10 tisíc dolarů na osobu. Takže ještě štěstí, že už to dnes NASA i Roscosmos vysílají živě.


Joseph Acaba, Aleksand Misurkin a Mark Vande Hei. 

7) Limitovaná edice metalických tekutých rtěnek od Dermacolu
Dermacol uvedl na trh limitovanou edici metalických tekutých rtěnek Metallic Lips. Jsou v pěti odstínech a mají mít vysoce metalický lesk. Dermacol je prodává za 199 Kč, ale v drogériích budou asi levnější.


Foto: Dermacol

8) Nová paletka od značky Natasha Denona
A je tedy naprosto nádherná. Bude to jen limitovaná edice, v prodeji v USA od 8. března, za exklusivních 129 USD. U nás se tato značka vůbec neprodává.


Foto: Natasha Denona


Foto: Natasha Denona


Foto: Natasha Denona 


26. 2. 2018
1)
Túčínko "přistane" v muzeu v Kunovicích
Je to ono slavné letadlo (OK-BYZ), na jehož transport se skládala celá republika. Na poslední cestu na pevné stání v leteckém muzeu v Kunovicích se vydá 3. března v 10:00. I nadále se bude pokračovat na restauračních pracích, aby mohlo být ještě během letošní sezóny přístupno zevnitř.


Také jsem na Túčínko přispěla.

2) Další požár power banky v letadle
Tentokrát v letadle společnosti China Southern Airlines, chystajícím se k letu z Guangzhou do Šanghaje. Během nástupu cestujících na palubu a umísťování příručních zavazadel do binů, došlo v jednom z nich k vzplanutí. Požár byl naštěstí velmi rychle uhašen a nikomu se nic nestalo. Předběžné vyšetřování ukázalo, že power banka nebyla v okamžiku vzplanutí používána. To jsem zvědavá, kdy to zakážou přepravovat úplně.


Hoří!

3) První Boeing 777-200 ve flotile nigerijské společnosti Air Peace
Je jím stroj registrace 5N-BVE, s kapacitou 274 míst. Před pár týdny společnosti převzala také dva Embraery 145. Nové widebody ve flotile létalo původně u Emirates. Nyní společnost plánuje budoucí destinace, některé jsou dost odvážné. Jsou mezi nimi Dubaj, Londýn, Guangzhou, Houston, Bombej a Johannesburg. V dohledné době by měla společnost dostat ještě další dvě letadla stejného typu. Air Peace je tak první a jedinou společností v historii Nigérie, která provozuje Boeing 777. Tak hodně štěstí.


Foto: Air Peace


Foto: Air Peace


Foto: Air Peace


Foto: Air Peace

4) Spotting v Kyjevě
Na letišti Žuljany uspořádali pro místní spottery spotting. Zima - nezima, nadšenci vyrazí vždy.


Foto: Letiště Kyjev Žuljany


Foto: Letiště Kyjev Žuljany


Foto: Letiště Kyjev Žuljany


Foto: Letiště Kyjev Žuljany


Foto: Letiště Kyjev Žuljany


Foto: Letiště Kyjev Žuljany

5) Letiště Bratislava hledá na sezónu brigádníky
Více informací na jejich webu.


Zdroj: Letiště BTS

6) Info pro pražské letištní kolegy
Nová možnost stravování na letišti. Ti co už tam byli, si to chválí. Ale oproti letáčku, prý o víkendu otevřeno nemají. Tak to nevím, jak to jako je. Asi se tam vydám na ochutnávku.


Dobrou chuť. 

7) Nové barvy na rty od Essence už v prodeji
Mají být od března, ale prý už jsou v některých drogériích naskladněné. V ČR má být sedm odstínů za 84,90 Kč. V Německu jich mají deset, viz foto níže. Celá recenze s nafocenými jednotlivými odstíny od jedné německé blogerky ZDE. Je to jen německy, ale ty fotky pochopí i německy nerozumící čtenář. Mně se tedy na té slečně nejvíce líbí odstíny 05, 06 a 08.


Foto: http://www.beautyandblonde.de/Foto: Essence

8) Ze světa sportu - JELIMÁNEK
Docela jsem se pobavila, když jsem četla článek na Idnesu o vítězství ruských hokejistů na Olympiádě. Zarazil mě výraz "jelimánek" u hráče, který rozhodl v prodloužení výsledek. Pomyslela jsem si, jestli jsem blázen já nebo ten autor. Otevřela jsem diskuzi pod článkem a pochopila, že nejsem jediná, kdo si toho všiml a že výrazy má popletené redaktor, který to psal.


24. 2. 2018
1)
Ukraine International Airlines oficiálně představily svůj Boeing 777-200ER
Prezentace se konala ve čtvrtek 22. února na letišti v Kyjevě Borispolu. Společnost uspořádala tiskovou konferenci, na které s novinkou ve flotile novináře seznámila.


Foto: AeroVokzal.Net


Foto: AeroVokzal.Net


Foto: AeroVokzal.Net


Foto: AeroVokzal.Net


Foto: AeroVokzal.Net


Foto: AeroVokzal.Net


Foto: AeroVokzal.Net


Foto: AeroVokzal.Net


Foto: AeroVokzal.Net


Foto: AeroVokzal.Net

2) Iran Aseman Airlines uzemnily všechna ATR
Z důvodu stále nevyjasněných příčin nehody z 18. února, nařídil úřad pro civilní letectví v Íránu, uzemnit všechna tato letadla u Asemanu.


V Íránu je nehoda letadla stále tématem číslo 1.

3) QAZAQ Air podal žádost o sezónní lety z Almaty do kyrgyzského Tamchy (Issyk Kul)
Lety by měly být v provozu od 2. července do 14. září, dvakrát týdně a to v pondělí a pátek. Odlet z Almaty je plánován na 3:00, zpět se letadlo vydá v 5:30.


Qazaq Air na letišti v Tamchy. Foto: Georgiy Bovtik

4) Swiss nasadil na lety do Sao Paola Boeing 777-300ER
Inaugurační let Boeingu se konal 22. února a bude obsluhovat čtyři ze sedmi letů týdně. Ty ostatní létá Airbus A340-300. Já bych asi radši tím Airbusem, kdybych si mohla v tomto případě vybrat.


Foto: Swiss

5) Ethiopian Airlines otevřely první simulátor Airbusu A350 v Africe
A tak se konalo stříhání pásky a krájení dortu.


Foto: Ethiopian Airlines


Foto: Ethiopian Airlines


Foto: Ethiopian Airlines


Foto: Ethiopian Airlines

6) NARS má dvě nové paletky rozjasňovačů
Jsou to exklusivní limitované edice, v USA budou v prodeji jen v síti Nordstrom. Takže k nám to asi ani nepřijde. Jmenují se Reve Salé Cheek Palette a Coucher de Soleil Cheek Palette. Cena zatím nebyla zveřejněna, ale NARS je cenově nahoře, tak se dá očekávat vyšší částka.


 Foto: Temptalia.com

7) Hezký víkend všem.


23. 2. 2018
1)
Ryanair zahájil prodej na lince mezi Prahou a Ammánem
Tak jsme si hned koupili letenky na ten inaugurační let z Ammánu do Prahy. Aspoň se konečně snad podívám do slavné Petry. Teď, když to máme koupené, tak to určitě zlevní, jako vždy, když letím na placené letenky s low costem.


Cena inauguračního letu do Prahy.


Cena inauguračního letu z Prahy.

2) Omán ruší víza po příletu
Od 21. března končí možnost získat víza v Ománu po příletu na letišti. Od tohoto data bude nutné mít víza zajištěna elektronicky předem.
To zas bude diskuzí na letišti při odbavení, ve smyslu, jaktože nám to nikdo neřekl, loni jsme letěli a nepotřebovali jsme to, kdybyste byla trochu ochotnější, tak nad tím přivřete oči atd.


Elektronický systém na víza.

3) Wizzair včera představil nové destinace v rumunské Kluži 
K prezentaci došlo na oficiální tiskové konferenci na letišti Kluž.


Foto: Letiště Kluž


Foto: Letiště Kluž

4) Nouzové přistání v Íránu
Tentokrát na letu
IR 3379 společnosti Iran Air. Letadlo se muselo vrátit zpět do Shirazu z důvodu rozbitého předního skla v kokpitu.


Foto: CANNEWS


Foto: CANNEWS

5) Pokoj pro osoby s dětmi na novém rostovském letišti
Cestující s dětmi mohou využít bezplatně služeb místnosti, kde najdou vše potřebné pro to, aby jejich cestování bylo co nejpříjemnější.


Foto: Letiště Platov - Rostov na Donu


Foto: Letiště Platov - Rostov na Donu


Foto: Letiště Platov - Rostov na Donu


Foto: Letiště Platov - Rostov na Donu


22. 2. 2018
1)
Čínské aerolinky slaví Nový rok na přepážkách odbavení
V těchto dnech je to na Ruzyni na Terminálu 1 pestré. Čínské letecké společnosti se předhánějí, která bude mít větší a lepší výzdobu. Hainan to měl hezké, ale Sichuan Airlines to překonaly. Už tam chyběl jen čínský drak.

 

2) Trosky letadla Aseman Airlines nalezeny
Záchranáři se momentálně snaží o nalezení těl a černých skříněk. Pořád není jasné, co nehodu způsobilo. 


Foto: CANNEWS


Foto: IRNA


Foto: CANNEWS


Uctění památky posádky v Asemanu. Foto: CANNEWS

3) MD-83 Dana Air přejel ranvej v Port Harcourtu
To je v Nigérii, stejně tak jako celá tato společnost je odsud. Letadlo registrace 5N-SRI letělo z Abuji (někde píší , že z Lagosu) do Port Harcourtu na letu 9J-0363. Po přistání se ocitlo mimo ranvej, cestující se evakuovali nouzovými východy. Nikomu z 49 cestujících se ale naštěstí nic nestalo. Dana Air je letecká společnost pochybné pověsti, které za poslední roky minimálně dvakrát odebral úřad pro civilní letectví Nigérie licenci, páč měli nějaké trable s dodržováním bezpečnostních procedur.


Foto: Sahara Reporters

4) Off topic
Už jsem to měla dlouho uložené. Z některých výrazů (třeba ta tmavě zelená nebo středně modrá bublina) mi vstávají vlasy hrůzou. Jiné sama v rámci hraní si s českým jazykem, používám.


Hold každý má něco.

5) Krásná nová paletka od Anastasia Beverly Hills
Je to limitovaná edice a jmenuje se Soft Glam Eyeshadow. V prodeji bude v USA od 6. března za 42 USD. Ta tedy je nádherná.


Foto: Temptalia.com


21. 2. 2018
1)
Nouzové přistání společnosti Bek Air v Kazachstánu (a s těmi my jsme letěli!)
V 7:20 ráno v úterý 20. února musel nouzově přistát Fokker 100 společnosti Bek Air na letišti v Tarazu. Letěl na letu 2105 z Almaty do Atyrau se 103 cestujícími a 4 členy posádky. Důvodem nouzového přistání byl problém s náhlým poklesem tlaku v kabině letadla. Nikdo nebyl při této události zraněn. Bek Air vyslal z Almaty náhradní stroj, který cestující nabral a dovezl do původního cíle cesty.


Foto: Cestující z letu Denis Krivosheyev


Foto: Cestující z letu Denis Krivosheyev

2) V Íránu byly nalezeny trosky havarovaného ATR Aseman Airlines
Nacházejí se v horách ve výšce kolem 4 280 metrů. Více než dvě stě záchranářů se snaží dostat těla cestujících dolů, aby mohla být identifikována a pohřbena.


Trosky letadla se mají nacházet v nedostupných místech, kde jsou červené kroužky.

3) Fotoškoda v Praze nabízí službu "Balíček pro letušky"
Úplně nechápu, pro koho to je určené. Pokud pro kandidátky na letušky, které se hlásí ke společnostem, které po nich chtějí foto, tak fotit se v uniformě je předčasné, navíc ji v tu chvíli ještě dotyčná nemá, že. A se zavazadlem to samé, to si budou recruitoři ťukat na čelo. Pokud je to služba pro letušky, které už práci dělají, tak to v uniformě smysl má, ale zase si myslím, že když se taková slečna rozhodne nechat si udělat foto v uniformě na památku, tak bude chtít více fotek, než jen čtyři.
A navíc, je to takové sexistické, jaktože to jako nenabízejí i pro letušáky? Bojovníci za práva na rovnost všeho a všech by si na tom smlsli.


Více info ZDE.


20. 2. 2018
1)
Emirates zahájí lety mezi Denpasarem a Aucklandem
Od 14. června začne operovat nová linka ve směrování Dubai - Denpasar - Auckland. Bude na ni nasazován Boeing 777-300ER ve tří třídové konfiguraci.


Foto: Emirates

2) Letadlo společnosti Aurora narazilo na letišti Južnyj Sachalinsk křídlem do sloupu
Stalo se to 18. února, letadlu DHC-8-200 (RA-67259). Nikdo při tom naštěstí nebyl zraněn.


Sakhalin.info


Sakhalin.info

3) Rozlučka s kapitánem u LOTu
Kapitán Fryderyk Rzymanek opouští LOT a jde k jiné společnosti. Za zásluhy se s ním důstojně rozloučili a poděkovali mu za všechnu práci.


Foto: LOT


Foto: LOT


Foto: LOT


Foto: LOT

4) Eurocontrol hledá nové řídící letového provozu
Prezentuje se na kariérních a studentských veletrzích, kde chce zaujmout budoucí možné uchazeče. Budou i v Praze. Více detailů TADY.


Zdroj: Eurocontrol

5) Letní lety zajímavými letadly v Rusku
Má li někdo zájem o proletění se Yakem 40 (to bude ten Roscosmosový), nechť se obrátí na Ekaterinu Tropovou v soukromé zprávě. 


19. 2. 2018
1)
Ruská Pobeda zahájila v sobotu 17. února lety do Karlových Varů
Nová linka sem vede z Moskvy Vnukova. Jak se sluší a patří, dostali slavobránu na uvítanou. Akorát to bylo jen tak naoko, páč se báli námrazy a tak před ní jen zapózovali, ale neprojeli.
Ve stejný den zahajovala Pobeda lety z Petrohradu do Cologne v Německu. Tuto linku v Petrohradu slavili trochu více, než tu pražskou v Moskvě. Aspoň na sociálních sítích.


Karlovy Vary. Foto: Petr Polák


Karlovy Vary. Foto: Petr Polák


Karlovy Vary. Foto: Pražskij expres


Letiště Petrohrad. Foto: Pobeda


Letiště Petrohrad. Foto: Pobeda


Letiště Petrohrad. Foto: Pobeda


Letiště Petrohrad. Foto: Pobeda

2) Jordánec v Pardubicích
V Pardubicích přistál 16. února Airbus A310F Royal Jordanian Airlines. Tak to je opravdu exotika.


Foto: Jiří Havlíček (LKPD Spotters)


Foto: Jiří Havlíček (LKPD Spotters)


Foto: Jiří Havlíček (LKPD Spotters)

3) Posádka Qeshm Air po nouzovém přistání v Mashadu národními hrdiny
Naštěstí vše dobře dopadlo a piloti jsou oslavováni jako hrdinové. A oprávněně.


Taky bych si tam udělala po takové události fotku na památku. Foto: Cannews


Na letišti byli středem pozornosti médií. Foto: Cannews


Kapitán a jeho FO. Foto: Cannews


Super práce. Foto: Cannews


Následující den byl kapitán pozván na úřad, kde mu bylo poděkováno. Foto: Cannews


V neděli začalo odklízení poškozeného letadla.

4) Další nehoda v Íránu neměla šťastný konec
V neděli došlo k nehodě ATR72 společnosti Aseman Airlines. Šlo o stroj registrace EP-ATS letící na letu EP 3707 z Teheránu Mehrabádu do města Yasuj. Letadlo bylo 24 let staré a před pár měsíci se vrátilo do služby, poté, co stálo 7 let na zemi. Na palubě bylo 66 lidí, nikdo z nich bohužel nehodu nepřežil. Pravidlo tří leteckých nehod po sobě, se tentokrát vyplnilo velmi rychle.


 Záchranné práce jsou kvůli počasí komplikované. Foto: yjc.ir


 Posádka letu Aseman Airlines. Foto: Aseman Airlines


 Krizový štáb za přítomnosti ministrů a zástupců vlády.


Kapitán tragického letu na starší fotce z předletové přípravy v Dubaji. Foto: Aerocenter


V íránských médiích se objevila fotka pána jménem Ali Reza, kterou údajně pořídil a zveřejnil na sociální síťi krátce před nástupem do osudného letu.

5) Wizzair byl vyznamenán na letišti Pulkovo v Petrohradě
Dostali ocenění za Best Developing New Destination. Od března se chystají navýšit frekvence z Budapešti do Petrohradu na tři týdně. 


Foto: Wizzair

6) Nové speciální livery Alaska Airlines
Jde o Airbus A321NEO, který společnost "vyvdala" po sňatku s Virgin America. Nový lak dostalo letadlo v Německu. Ještě mu chybí tak trochu motor. Toto livery už měli loni na jednom z Boeingů na oslavu sloučení s Virgin America.


Foto: Alaska Airlines

7) Asiana Airlines slaví třicetiny
Hodně štěstí.


17. 2. 2018
1)
Fokker Qeshm Air přistál bez vytaženého levého zadního podvozku v Mashadu
Stalo se v pátek 16. února večer. Letadlo registrace EP-FQF letělo na lince QB1202 z Teheránu do Mashadu. Před přistáním se mu nepodařilo vysunout podvozek. Nakonec přistáli bez něj a nikomu ze 104 cestujících se prý nic nestalo.


Foto: Aviationiran.com via Khriribnews


Foto: Aviationiran.com via Khriribnews


Foto: Aviationiran.com via Khriribnews


Hlavně, že to dobře dopadlo.

2) Smutná událost na letišti v Bratislavě
Vládní speciál tam včera přivezl tělo profesionálního vojáka Petra Pavlovského, který zahynul ve službě v operaci ALTHEA v Bosně a Hercegovině.


Foto: Letiště Bratislava


Foto: Letiště Bratislava

3) Ukraine International Airlines dostaly svůj první Boeing 777-200ER
Letoun registrace UR-GOA přiletěl do Kyjeva v pátek večer. Bude nasazován na dálkové lety do New Yorku, Pekingu a Bangkoku. Tři další Boeingy 777 dorazí ještě v tomto roce.


Foto: Ukraine International Airlines


Foto: Ukraine International Airlines

4) YanAir Airlines prezentovaly linku Odessa - Krakow
Ve středu 15. února ukrajinská aerolinka YanAir oznámila novou linku z Oděssy do Krakowa. Lety začnou operovat 22. května 2018. Od té doby budou v provozu 2x týdně v úterý a pátky Boeingem 737-500. Od 15. července se přidá třetí frekvence v neděli. Letenky lze koupit na webu společnosti www.yanair.ua.


Foto: Oděssa Airport

5) Somon Air oslavil 10 let
Tádžické Somon Air jsou soukromou společnosti se sídlem v Dushanbe. Fungují už deset let a to se muselo oslavit.


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air


Foto: Somon Air

6) Ve čtvrtek 15. února oslavili v Rize 11 miliontého cestujícího Ryanairu
Tím se stal Gatis Kreslinš, letící na rekreační výlet z Rigy do Milána. Hmn pěkný. Hodně štěstí.


Foto: Riga Airport


Foto: Riga Airport


Foto: Riga Airport


Foto: Riga Airport


Foto: Riga Airport


Foto: Riga Airport


Foto: Riga Airport

7) Ze zákulisí NASA
Když jdou kosmonauti na ISS ven (jakože do otevřeného vesmíru), tak je to celé řízeno a sledováno ze země. Nyní byl venku "náš" Mark Vade Hei, u jehož odletu na ISS jsme na Baikonuru byli a jeho japonský spolubydlící z ISS Norishige Kanai.


Foto: NASA´s Johnson Space Center


Foto: NASA´s Johnson Space Center


Foto: NASA´s Johnson Space Center


Foto: NASA´s Johnson Space Center

8) Ovoce
Tentokrát jsme měli dalšího strávníka.


Hezký víkend všem.


16. 2. 2018
1)
Nové fotbalové livery u Emirates
Nosí ho Airbusy A380. Je to registrace A6-EUG, která má na sobě obrázky hráčů Real Madrid a A6-EUB, ta má kabát Paris Saint German.


Foto: Diego Ruiz de Vargas (Iberian Spotters)


Foto: Rioh Ahn (Korea Aero Photos)

2) Novinky z Íránu
V Íránu vznikne nová aerolinka. Jmenovat se má Tehran Air a začít létat hodlá na jaře 2018 s pěti Airbusy A319.
Iran Air přidal Bělehrad, Petrohrad, Shahrood a Kashan mezi své nové destinace. Ten Bělehrad plánují zahájit 3. března, což už je asi páté odložené datum inauguračního letu.
Qeshm Air updatoval svou mapu destinací.


Aktuální letecké společnosti působící v Íránu.


Zdroj: Qeshm Air

3) Předváděcí akce Saudia
Předvádělo se jídlo a inflight produkty.


 Foto: Saudia


 Foto: Saudia


 Foto: Saudia

4) Společnost Aurora zahájila prodej letenek na letní sezonu 2018
Tato aerolinka obsluhuje města v Primorském kraji na dálném východě. Ceny jednosměrných letenek (koupit lze přes web společnosti) jsou následující:
Vladivostok - Kavalerovo: 1 717 RUB
Vladivostok - Dalněgorsk: 2 076 RUB
Vladivostok - Preobraženije: 1 616 RUB
Vladivostok - Dalněrečensk: 1 715 RUB
Vladivostok - Plastun: 2 081 RUB
Vladivostok - Těrněj: 2 397 RUB
Těrněj - Amgu: 740 RUB
Těrněj - Světlaja: 1 393 RUB
Těrněj - Jedinka: 1 664 RUB
Dalněrečensk - Vostok: 1 392 CZK
Dalněrečensk - Chabarovsk: od 700 RUB
Kavelerovo - Chabarovsk: od 2 200 RUB


Tomu říkám exotika. Foto: Věra Bykova


Foto: Věra Bykova

5) Ovoce - sváteční
Páč jsem měla svátek.


1) Maďarští cestující si pochutnají na palubách Emirates na tradičních maďarských pochoutkách
A nejen oni, samozřejmě. Maďarské menu je v nabídce prémiových cestovních tříd a zahrnuje polévky, hlavní jídla i tradiční dezerty. Jídla představil maďarský Bořek, pan Gabor Horváth, který je Country Managerem pro Maďarsko.


Typický maďarský Dobos cake.


Maďarský guláš.


Gabor Horváth, budapeštský Country Manager.

2) Drama na lince Unitedu ze San Francisca do Honolulu
Včera došlo k nouzovému přistání Boeingu 777-200 registrace N773UA na letu UA 1175. Před přistáním na Havaji jim odpadla část pravého motoru, což vypadalo podobně, jako u Airbusu A380 Air France minulý rok nad Grónskem. Tak to se posádka asi dost zapotila a cestující též.


Záběry pořízení cestujícími během letu.


Přistání za asistence záchranných jednotek.


Něco tomu chybí.


To se asi posádka zapotila. A cestující také.

3) Smutná událost se stala u Kenya Airways
Ráno 11. února bylo nalezeno mrtvé tělo muže v podvozku Boeingu 737-800 po letu KQ 505 z Accry do Nairobi. Předběžné vyšetřování  ukázalo, že nejspíše zmrznul. Neměl u sebe doklady a proto se vyšetřuje, o koho se jedná a jak se tam v Accře dostal.


Inkriminovaný let.

4) Qantas má speciální livery na počest prvních národů Austrálie
Speciální zbarvení se jmenuje Emily Kame Knqwarreye a nosí ho Boeing 787-9 (VH-ZND) Dreamliner.


Foto: Qantas

5) Cvičení na letišti v Jekatěrinburku
Jednalo se o fiktivní let z Antananariva na Madagaskaru do Moskvy, který musel divertovat do Jekatěrinburku, z důvodu infekčního pasažéra na palubě. Zapojily se všechny letištní složky a ověřily si, že jsou na nenadálou událost vzorně připraveni.


Foto: Letiště Jekatěrinburk Kolcovo


Foto: Letiště Jekatěrinburk Kolcovo


Foto: Letiště Jekatěrinburk Kolcovo


Foto: Letiště Jekatěrinburk Kolcovo


Foto: Letiště Jekatěrinburk Kolcovo

6) Embraer E190 se předvedl v Kazachstánu
Přiletěl sem přímo ze Singapur Air Show a předváděl se před ředitelem Air Astany. Tak to by mohlo znamenat, nějaké budoucí nákupy Embraerů. Kazašští spotteři byli nadšeni ze speciálního tygřího livery.


Foto: Yelena Sergiyenko


Foto: Yelena Sergiyenko


Foto: Yelena Sergiyenko


Šéf Air Astany vlevo. Foto: Yelena Sergiyenko


Foto: Yelena Sergiyenko


A ještě selfíčko! Foto: Yelena Sergiyenko

7) Virgin Atlantic nakreslily na svátek Svatého Valentýna na nebe srdce
Nakreslil ho Airbus A330, letící z Londýna Gatwicku do Londýna Gatwicku.


Hezkého Valentýna.

8) Belavia hodnotila předchozí rok
Setkání se konalo v Minsku. Rekapitulovaly se nově otevřené linky do Brusselu, Nižnyho Novgorodu, dále z Vitebska do Kaliningradu a zvýšené počty letů do Paříže, Žukovského a do Almaty. Na roky 2018 - 2021 společnost plánuje velkou změnu flotily. Mají odejít Boeingy 737-300/500 a místo nich přijdou Embraery 175/195 Boeingy 737-800. Do vzdálenější budoucnosti se plánuje nákup Embraerů 195E2 a Boeingů 737-MAX8. 


Foto: Belavia


Foto: Belavia


Foto: Belavia


Foto: Belavia


Foto: Belavia

9) Rozhovor s ředitelem ŘLP pro Českou republiku Janem Klasem.
Ten pán je mi moc sympatický. Dělá něco, čemu rozumí a nedosadili si ho tam kamarádi z ČEZu. Takoví by měli být všichni špičkoví manažeři v letectví. Jako třeba náš letištní Tomáš.


Po rozkliknutí se zvětší.

10) Ovoce valentýnské
Jablka a banány. 


14. 2. 2018
1)
Emirates má speciální menu pro příležitosti Čínského nového roku
Cestující se s ním setkají na vybraných linkách do Asie. Na Tajvan, do Vietnamu, Číny a Malajsie.


Foto: Emirates


Foto: Emirates

2) Nový Turbolet L410 přiletěl 11. února do Magadanu na Dálný východ
Nový Turbolet L-410UVP-E20 nahradí starší An-28. Je to první ze tří, které pořídili na leasing za prostředky ekonomické zóny Magadanské oblasti. Létat budou u společnosti Sibirskaja ljegkaja aviacia na trasách: Magadan - Omsukčan - Magadan, Magadan - Sejmčan - Magadan, Magadan - Susuman - Magadan a Magadan - Usť Omčug - Omčak. Tyto letouny jsou modifikovány tak, že mají silnější motory společnosti General Electric a stačí jim na start/přistání jen 800 metrů dráhy, narozdíl od jiných, které potřebují minimálně 1 500 metrů. L-410 vydrží mráz -50°C. Doufám, že až se někdy v budoucnu dostanu na Dálný východ, tak se tam některou z těch L-410ek co tam různě létají, proletím.


Foto: Magadanmedia.ru


Foto: Magadanmedia.ru


Foto: Magadanmedia.ru


Foto: Magadanmedia.ru


Foto: Magadanmedia.ru


Foto: Magadanmedia.ru


Foto: Magadanmedia.ru


Foto: Magadanmedia.ru


Foto: Magadanmedia.ru


Foto: Magadanmedia.ru

3) Airbus A340-600 (G-VNAP) nazvaný Sleeping Beauty se vrátil k Virgin Atlantic
Letadlo bylo odstaveno v Tarbesu ve Francii od roku 2015. Po tak dlouhém spánku ho mechanici probudili a vrátili do flotily. A na oslavu návratu, dostalo speciální livery. To získalo ve společnosti Air Livery v Manchesteru, kde si pobylo týden. Je na něm velký nápis "a big Virgin Atlantic thank you" a oslavuje práci 9 000 lidí, kteří se po celém světě podílejí ve dne v noci na chodu společnosti. Tento design byl použit podruhé, první má Boeing 787 Dreamliner, který přišel do flotily v roce 2015. 


Foto: Virgin Atlantic


Foto: Virgin Atlantic 


Foto: Alpha Five (https://www.facebook.com/AlphaFive-866888836681682/)

4) Filipínské Airswift Airlines dostaly své první ATR 72-600
Nejnovější přírůstek ve flotile má registraci RP-C7201 a připojí se k flotile třech ATR 42-600. Airswift je teprve druhým provozovatelem typu ATR 72-600 na Filipínách (prvním je společnost Cebgo). Letadlo bude nasazováno na mezi ostrovní lety, včetně nových linek Davao - El Nido, Puerto Princesa - El Nido a Tagbilaran - El Nido.


Foto: Judge Olaes & Fely Anne Salvador


Foto: Judge Olaes & Fely Anne Salvador


Foto: Judge Olaes & Fely Anne Salvador

5) Nový shuttle bus z letiště Dubai International do Ras Al Khaimah
Shuttle bus sveze cestující z terminálů 1 a 3 do hlavních hotelů, nacházejících se v Ras Al Khaimah. Inaugurační cena je 20 AED za jednu cestu. Služba je zřízena na podporu turistického ruchu v emirátu Ras Al Khaimah. Místo v buse lze zarezervovat na webu www.rakshuttle.com. V buse dostanou cestující láhev vody, mapu a nabízí i wifi připojení.


Se může hodit.

6) Nová služba donášky jídla do letadla v Jekatěrinburku
Podobná služba už funguje na letišti Šeremetěvo v Moskvě. V Jekatěrinburku je možné jídlo do letadla objednat pouze za peníze (v Moskvě to jde i za míle z Frequent Flyer programu). V Moskvě přinesou objednané jídlo až do gate, na letišti Kolcovo v Jekatěrinburku si ho musí cestující vyzvednout v hotelu Vienna House Ekaterinburg na letišti. V nabídce je zatím sedm druhů jídel. Objednávku lze udělat na adrese:
едавсамолет.рф Bohužel to mají jen rusky.


Snídaně za 700 RUB (250 CZK)


Španělské menu s tortilou za 500 RUB (180 CZK)


Menu nazvané "Evropa" s mini burgrem a jablekem. Cena 500 RUB (180 CZK)


Dětské menu. Cena 700 RUB (250 CZK)


Japonské menu za 500 RUB (180 CZK)


Mexico - burito za 500 RUB (180 CZK)


Zdravé menu za 700 RUB (250 CZK)

7) Na kyjevském letišti Žuljany se slaví Maslenica
To je východoslovanský svátek, spojený s týdnem před pravoslavnou postní dobou. Menu je k dostání v Herring Baru.


Maslenicová tradiční jídla. Foto: Letiště Žuljany


Foto: Letiště Žuljany

8) Sam Chui pořádá spotterský zájezd na Ukrajinu
Termín je 27. - 30. červenec 2018 a zahrnuje to samé zajímavé věci. Cenově je to určeno spíš pro západnější spottery, nicméně není to úplně nedostupné, pokud by o to, co Sam vyjednal, někdo hodně stál. On mě fascinuje, jak dokáže bez znalosti ruštiny domluvit takové věci do programu, jako ramp tour na Mriju a An124. O charterech Jakem-40 ani nemluvím. Kapacita zájezdu je omezená.  Všechny detaily včetně kalkulace TADY.

9) Progress MS-08 nakonec z Baikonuru odletěl
S dvoudenním zpožděním, včera ráno našeho času. Na sněhu to vypadá také krásně, ale já přeci jen preferuji starty v létě.


Foto: Roskosmos


Foto: Roskosmos


Nádhera! Foto: Roskosmos

10) Urban Decay chystají novou paletku
Jmenuje se Back Talk a bude to takové 2in1, stíny a tvářenka. Vypadá to zajímavě. Americká cena má být 46 USD.


Foto: Temptalia.com


Foto: Temptalia.com


13. 2. 2018
1)
Na letišti Saratov Centralnyj proběhl včera pietní akt za oběti nedělní nehody
Při nehodě letu Moskva - Orsk v neděli 11. února zahynulo 65 cestujících a 6 členů posádky. Za všechny byly zapáleny svíčky a umístěny pamětní tabulky. Obyvatelé města přinášeli celý den na místo květiny.


Foto: Saratov Airlines


Foto: Saratov Airlines

2) Navštívili jsme přednášku o historických prodejních kancelářích ČSA
Bylo to hodně zajímavé, i když pojaté z jiného úhlu, než jsem čekala. Nicméně, nezklamalo mě to. Jen jsme si říkali, že kolik asi lidí ta "umělecká" díla v kancelářích ČSA po světě nebo na letišti nebo i v hangáru F, pochopilo a ocenilo, kromě hrstky tehdejších umělců. Přednášející byla Adámkova kamarádka, která to měla velmi pěkně zpracované. A vyprávěla historku, jak poslali jako součást vybavení takové dílo do Damašku. Byla to v podstatě nějaká nástěnná ozdoba, nejasného tvaru a poslání. A když to dorazilo do Damašku a ředitel zastoupení to rozbalil, volal vyděšeně na centrálu do Prahy, že se to po cestě nějak rozpilo a polilo barvou. Jenže ono to bylo polité a rozpité schválně. Když to nepochopil ředitel zastoupení, kolik to pochopilo průměrných Syřanů? Takže asi tak.
Každá kancelář ČSA ve světě byla jiná, nemělo to jednotný styl a zdobila to díla nazvaná například: "hlava, která chce spát" nebo "suchá jehla". Na jednom ze zastoupení byla dokonce skulptura pojmenovaná a znázorňující Ikarův pád, spojená s náhrobními kameny. Pro leteckou společnost skvělé téma. To už jsem si říkala, jestli se pak Ti "umělci" nesmáli na svých setkáních v hospodě, co všechno se jim podařilo ČSA prodat a nebo jestli to nebyla mezi nimi nějaká sázka, co jim v ČSA všechno zbaští.
Umělecká díla jsou umístěna dodnes i v hangáru F, v kantýně pro zaměstnance. Nejsem si jista, jestli ta tehdy drahá díla, ti mechanici ušmudlaní od oleje, krmící se obědem v zaměstnanecké jídelně, ocenili. Nic proti mechanikům, i letecký mechanik ušmudlaný od oleje si může přečíst Vergilia v originále, o tom žádná. Ale přeci jen, mi to na tomto místě přijde jako takové rozhazování peněz socialistického lidu.


Kancelář v New Yorku.


V Rangúnu.


V Damašku.


V Piešťanech.


V Ostravě.


Nám se to líbilo.


Adámkovi a Dianě také.

3) A když jsme u těch kanceláří leteckých společností
Takhle mají nazdoben vchod na Ticketing u Hainanu. Při příležitosti nadcházejícího Čínského nového roku, došlo na povinnou výzdobu. A museli to poslat i soudruhům do Číny, aby viděli, jak je Praha vzorná.


Taková dekorace!


12. 2. 2018
1)
Katastrofa Saratov Airlines po startu z Moskvy
V neděli došlo k tragédii na letu 6W 703 Saratovských aerolinií. Let odstartoval z Moskvy Domodědova a měl namířeno do Orsku. Pár minut po startu se ale ze zatím neznámým příčin zřítil. Podle svědků z místa nehody došlo předtím k explozi. Na palubě bylo 65 cestujících a šest členů posádky. Nehodu nikdo nepřežil. 


Seznam cestujících a posádky.


Druhý pilot Sergej Gavrilov a jedna letušek Anastasija Slavinskaja. Ta se nedávno vrátila z mateřské dovolené zpět do práce.


Cestující z letu.


Trosky na místě nehody.


Trosky na místě nehody.

2) Iran Air do Budapešti!
Maďarští spotteři objevili v rezervačním systému lety Iran Airu do Budapešti. Iran Air zatím oficiálně tuto linku neohlásil, tak je to buď chyba nebo se to profláklo dříve, než mělo.


Airbus A300 to má operovat.

3) Ke startu Progressu MS-08 v neděli ráno na Baikonuru nedošlo
Na poslední chvíli došlo k problému s motory, ale opravdu na poslední chvíli. Ještě půl hodiny před plánovaným startem to vypadalo, že poletí. Nyní je start přeložen na 13. února.


Původně plánovaný přenos se konal, ale nebyl zakončen startem.


Foto: Roscosmos

4) Dostala jsem chuť na vinou klobásu
Tak jsme si ji udělali a pochutnali si. S pečenými zámeckými bramborami a cibulí, plnotučnou hořčicí a kyselou okurkou, to bylo dokonalé.


Bylo to vynikající.

5) Novinky v kosmetické výbavě
Sehnala jsem paletku z limitované edice Essence Winter Dreamin´. Hned ji ozkouším do práce.

A rtěnka z limitované edice Maybelline Gigi Hadid. Odstín GG24. Také ozkouším hned do práce. 


10. 2. 2018
1)
Chartery ČSA do Soči
Vypadá to, že se letadlo ČSA podívá do Soči a odtamtud se vrátí do Ostravy. A pak tam zase z Ostravy poletí.


Důvod letu zatím nevím.

2) Kimovo sestra přiletěla do Seoulu Ilouškem 62
Jedná se o sestru TOHO Kima ze Severní Koreje, ona se jmenuje Kim Yo Jong a je jí třicet let. Vyslal ji na zahájení zimních Olympijských her. Letadlo přiletělo z Pchjongjangu do Seoulu v pátek 9. února. Přestože nemá na sobě napsanou žádnou registraci, podle podaného letového plánu šlo o registraci P-618, která létávala kolem roku 2003-2004 často do Prahy, kdy přivážela manželku někdejšího vůdce KLDR a která z Prahy často pokračovala linkou Air France do Paříže. Iloušek 62 už tam v té době nemohl. Nyní má letadlo kompletně jiné barvy, ale asi nikam moc nelétá, páč Čína mu zakázala přelety už v roce 2013.


Podle flight plánu je to náš starý známý Iloušek z Prahy, byť na sobě registraci nemá napsanou.


Foto:
신영균


Foto: 신영균


Registrace na letadle žádná. Foto: 신영균

3) Další raketa se chystá na start na Baikonuru
Tentokrát jen "nudná" nákladní. Já už jsem zmlsaná těmi s kosmonauty. Jde o typ Sojuz 2.1a s nákladem Progress MS-08. Ta byla vyvezena 9. února na startovací rampu č. 31 kosmodromu Baikonur. Do vesmíru poletí 11. února v 10:58 českého času. Má namířeno na ISS, kam přiveze náklad, včetně 420 kg vody. Přímý přenos ze startu bude vysílat Roskosmos na svém webu zde:
 http://online.roscosmos.ru/ (11. února od 9:00 českého času)


Už ji vezou. Foto: Roskosmos


 Foto: Roskosmos


 Foto: Roskosmos


 Foto: Roskosmos


 Foto: Roskosmos


Foto: Tsenki


 Foto: Roskosmos


 Foto: Roskosmos

4) Spotting ve Vladivostoku
Devátý únor se v Rusku slaví jako den Civilního letectví. Letos to bylo navíc 95. výročí a tak letiště ve Vladivostoku pozvalo spottery na spotting. Ti i přes zimu a mráz přišli a dokonce sestavili ze své techniky pěknou 95.ku.


Foto: Letiště Vladivostok (VVO Aero)

5) Nabídka zaměstnání v kosmetickém průmyslu
Konkrétně u Vichy čili L´Oréalu.

6) Hezký víkend všem.

враля, Минск /Корр. БЕЛТА/. Срок безвиза при въезде через Национальный аэропорт Минск летом может быть увеличен до 10 дней, сообщил вице-премьер Анатолий Калинин во время итоговой коллегии Минтранса, передает корреспондент БЕЛТА. "Что касается безвиза, то у нас сегодня 10 дней - Брест, Гродно и 5 дней - через Национальный аэропорт. Есть поручение для МИД в течение этого года, наверное, в июле-августе будет уже 10 дней через Национальный аэропорт", - сказал вице-премьер. Анатолий Калинин поручил руководству Национального аэропорта Минск и авиакомпании "Белавиа" создать необходимые условия для гостей страны. "Аэропорт - это главные ворота туристического потока в Беларусь", - подчеркнул он. Как сообщалось, в феврале 2017 года начал действовать пятидневный безвизовый режим для граждан 80 стран. С 1 января 2018 года срок безвизового пребывания иностранных граждан в отдельных районах Брестской и Гродненской областей был продлен до 10 дней.-0-
Читать полностью: http://www.belta.by/society/view/bezvizovyj-vjezd-cherez-natsionalnyj-aeroport-mozhet-byt-uvelichen-do-10-dnej-v-ijule-avguste-288741-2018
При любом использовании материалов активная гиперссылка на belta.by обязательна
9 февраля, Минск /Корр. БЕЛТА/. Срок безвиза при въезде через Национальный аэропорт Минск летом может быть увеличен до 10 дней, сообщил вице-премьер Анатолий Калинин во время итоговой коллегии Минтранса, передает корреспондент БЕЛТА. "Что касается безвиза, то у нас сегодня 10 дней - Брест, Гродно и 5 дней - через Национальный аэропорт. Есть поручение для МИД в течение этого года, наверное, в июле-августе будет уже 10 дней через Национальный аэропорт", - сказал вице-премьер. Анатолий Калинин поручил руководству Национального аэропорта Минск и авиакомпании "Белавиа" создать необходимые условия для гостей страны. "Аэропорт - это главные ворота туристического потока в Беларусь", - подчеркнул он. Как сообщалось, в феврале 2017 года начал действовать пятидневный безвизовый режим для граждан 80 стран. С 1 января 2018 года срок безвизового пребывания иностранных граждан в отдельных районах Брестской и Гродненской областей был продлен до 10 дней.-0-
Читать полностью: http://www.belta.by/society/view/bezvizovyj-vjezd-cherez-natsionalnyj-aeroport-mozhet-byt-uvelichen-do-10-dnej-v-ijule-avguste-288741-2018
При любом использовании материалов активная гиперссылка на belta.by обязательна

9. 2. 2018
1)
Wizzair končí se základnou v Košicích
Včera přišla nepříjemná zpráva pro letiště v Košicích. Wizzair se rozhodl uzavřít ke 14. květnu svou zdejší základnu. Ta byla otevřena v červnu 2015. Zruší se lety do Kolína, Doncastru a té země, co ji nemám ráda. Londýn zůstane zachován. Odůvodněním je, že prý chtějí přesunout kapacitu letadla na jiné linky. 


Vyjádření Letiska Košice na Facebooku.

2) Turkmenské prezidentské letadlo se objevilo v Londýně
Opět jen na otočku. Konkrétně 7. února se protočil Boeing 737 registrace EZ-A007 na londýnském Heathrow. Postál si tu tři hodiny a letěl zpět. Prezident Gurbanguly Berdimuhamedov ale prý na návštěvu Británie nepřiletěl. Stejně tak v lednu, kdy se dvakrát za sebou letadlo objevilo takto na otočku v Německu. Těžko říct, co je účelem těchto zajímavých výletů.


Asi dostal pan prezident chuť na Fish and Chips.

3) Uzbekistán bude vydávat krátkodobá tranzitní víza na letištích
Má jít o víza na 3 denní tranzit (72 hodin) a platit to má začít od 1. května 2018. Podmínkou je pevná rezervace letenky, víza do třetí země a zaplacení poplatku. Seznam zemí, pro které to bude aplikovatelné, vydá uzbecký kabinet v nejbližší době. Má jít mimo jiné o 11 států Evropy. Tak to by bylo super, kdyby se to vztahovalo i na nás. Mně by ty 3 dny na návštěvu Taškentu stačily a hlavně by odpadly ty dvě cesty pro víza do Vídně.
Oni vůbec v Uzbekistánu nějak s těmi vízy povolují. Před pár dny oznámili bezvízový režim pro vybrané země (Indonésie, Jižní Korea, Malaysie, Singapur, Turecko a Japonsko) od 10. února a zjednodušenou vízovou povinnost pro 39 zemí, včetně Slovenska. Česka republika mezi nimi není, protože my už v tom zjednodušeném režimu nějaké tři nebo čtyři roky jsme. Znamená to, že není pro víza potřeba pozvání.


Cesta do Vídně na uzbeckou ambasádu v roce 2016 pro víza.

4) Baikonur znova
Pokud by měl někdo zájem vypravit se na Baikonur, existuje více cestovek, které mají licenci na to, pořádat tam zájezdy pro turisty. Určitě bych zkusila porovnat více nabídek. Některé jsou orientované na zápaďáky a prodávají to za tisíce EUR, jiné jsou spíš pro místní a mají ceny celkem rozumné. Znalost ruštiny je ale pro ten druhý případ nutností.

Agentury v Rusku pro kosmodrom Baikonur:

Agentury v Rusku pro kosmodrom Vostočnyj:


Agentury v Kazachstánu pro kosmodrom Baikonur: 

Agentura v Uzbekistánu pro kosmodrom Baikonur a Vostočnyj:

5) Ovoce
No, včera to bylo trošku chudší.


8. 2. 2018
1)
Lufthansa oficiálně představila nové livery
Velká show se konala v hangáru ve Frankfurtu a vysílali ji živě na sociálních sítích. Hezky to měli připravené.


Byla tam samozřejmě světelná show.


Někdo měl místa u stolu, jiní byli na stojáka.
CEO společnosti předvedl zboží z jejich korporátního obchodu s propagačními předměty. Tenisky měly ale jako první Air Baltic.


A konečně letadlo!


Airbus A321 registrace D-AISP malovali do nových barev v Ostravě. Odtud letadlo včera večer odletělo do Německa. Foto: Matouš Tvarůžka (OK Spotters)


Z Frankfurtu pak pokračovalo do Mnichova.


Na palubě byl i CEO Lufthansy Carsten Spohr. Foto: Aeronews.ro  


A Jumbo.

2) Zajímavý článek o provozu na letišti v Ostravě
Vyšel v Opavském deníku. K přečtení ZDE.


Zdroj: www.denik.cz

3) Valentýn na letišti v Brusselu
Hezkou památku na svátek Valentýna si můžou odvézt cestující, kteří poletí v těchto dnech z letiště v Brusselu. Mají zde květinové srdce, u kterého si můžou udělat foto na památku.


Foto: Letiště Brussel

4) Hongkong Airlines představily nové menu
To se bude podávat na dálkových linkách v Business třídě a je připraveno ve spolupráci se známým hong kongským šéfkuchařem Gabrielem Choyem.


Foto: Hongkong Airlines


Foto: Hongkong Airlines


Foto: Hongkong Airlines


Foto: Hongkong Airlines

5) Hodně zajímavý report z Baikonuru
Skupina ruských "turistů" dojela po zemi z Moskvy na Baikonur, tam se protáhli skrz plot a několik dní prolézali opuštěná místa. Dostali se i do opuštěných hangárů a také viděli start Sojuzu z místa, odkud ho zatím turisté ani novináři vidět nemohli. Trip report je psaný rusky, ale je tam mraky fotek (zejména ve spodní části), které nepotřebují komentář. Koho Baikonur zajímá, tak bude nadšen. K vidění ZDE.


Foto: Konstantin Kosmodemiansky (http://www.unexploredworld.ru/)


Foto: Konstantin Kosmodemiansky (http://www.unexploredworld.ru/)


Foto: Konstantin Kosmodemiansky (http://www.unexploredworld.ru/)


Foto: Konstantin Kosmodemiansky (http://www.unexploredworld.ru/)


Foto: Konstantin Kosmodemiansky (http://www.unexploredworld.ru/)


Foto: Konstantin Kosmodemiansky (http://www.unexploredworld.ru/)


Foto: Konstantin Kosmodemiansky (http://www.unexploredworld.ru/)


Foto: Konstantin Kosmodemiansky (http://www.unexploredworld.ru/)


Foto: Konstantin Kosmodemiansky (http://www.unexploredworld.ru/)


Foto: Konstantin Kosmodemiansky (http://www.unexploredworld.ru/)


Skupina se vyfotila i před vstupem do servisního města kosmodromu Baikonur. Foto: Konstantin Kosmodemiansky (http://www.unexploredworld.ru/)


7. 2. 2018
1)
Iran Air plánuje nové a obnovené linky
Ty přijdou až s příchodem Boeingu 777 do flotily. Oznámila je současná paní ředitelka společnosti paní Sharafbati. Má jít o Sydney, Adelaide, Bangkok a Kuala Lumpur.


Aktuální mapa "dálkových" destinací Iran Airu.


A domestic.


A flotila.

2) Thai Airways ukončí 1. března lety do Teheránu
Lety byly zahájeny celkem nedávno, 1. října 2016, operovaly se 4x týdně Boeingem 777-200. Tak to jim to moc dlouho nevydrželo. Nicméně, společnost si podala žádost o povolení pro vypravení charterových letů kolem perského nového roku Nourúzu (konec března/začátek dubna).


Ze zahájení letů. Foto: Thai Airways


To bylo slávy. Foto: IRNA


Zahalené thajské letušky. Foto: IRNA

3) CS300 Air Baltic se vystavuje na Singapore Air Show
Letěli tam z Rigy přes Abu Dhabi.
 


Foto: Air Baltic


Foto: Air Baltic


Foto: Air Baltic

4) Air Arabia zahájí lety do Grozného v Čečensku
První let se bude konat 20. dubna 2018. Linka bude operována 3x týdně, v pondělky, středy a pátky. Odlet ze Sharjah bude ve 13:00, přílet do Grozného v 16:10. Zpátky se letadlo vydá v 17:15 a v Sharjah přistane v 19:50. Groznyj už mám také dlouho na seznamu míst, kam se chci podívat.


Foto: Air Arabia

5) Americký Oakland přivítal včera první let z Říma
Jedná se o první let po 17 letech, kdy oblast San Francisco Bay dostane přímé spojení s Itálií. Lety operuje Norwegian. Mě by třeba zajímalo, kolik lidí si třeba omylem koupí letenky do Oaklandu místo Aucklandu.


Foto: Letiště OAK


6. 2. 2018
1)
Nový Boeing 737 MAX 7 představen světu
Je to nejnovější člen Boeing rodiny. Kapacita bude do 172 cestujících a dolet 7 130 km, což je nejvíce ze všech letadel MAX. Na linkách se s ním cestující poprvé potkají v roce 2019 u Southwest Airlines.


Foto: Boeing

2) Iraqi Airways zahájily lety z Baghdádu na íránský ostrov Kish
Lety budou v provozu jednou týdně, ten první operovalo CRJ900, které přivezlo 70 cestujících.


Foto: Kish Airport

3) Urban Decay uvádí na trh zmenšenou paletku Naked Heat
Jmenuje se Petite Heat a obsahuje 5 stínů matných a jeden demi-matný rozjasňující. Na trh se dostane 22. února v USA, 1. března v Kanadě a Evropě a 1. května v Mexiku. U nás tyhle malé verze Naked stojí v Sephoře tuším 700 Kč.


Foto: Temptalia.com

4) Nová barva na rty od Miss Sporty Matte to Last
Tato barva na rty mě zaujala zejména cenou. Nyní je v Rossmannu v akci za 69,90 Kč. Původní cena má být 89,90 Kč, ale ta je jaksi vymyšlená, když je to označeno jako novinka a předtím se to neprodávalo, že. Ale tak těch 89,90 to bude stát poté, co akce 13. 2. skončí. Jsem to zkusila v neděli v práci a celkem spokojenost. Na mojí stálou rtěnku Ruby Woo od MACu to nemá, ale to by jsme srovnávali hrušky s jablky. Když porovnám třeba barvu na rty od Sephory Lip Stain (ta stojí 299 Kč), tak je to skoro stejné. U mě je problém, že se mi tyto barvy rozpíjí do vrásek kolem rtů a když se přes den přemalovávám, tak už nejsou ty obrysy tak ostré. Což třeba právě ten MAC nedělá.
Rozdíl oproti barvě od Sephory je jen v šíři odstínů, Sephora jich má o dost více, Miss Sporty jich má jen pět. Jestli ono to není ve finále lepší. Když má člověk široký výběr, tak neví, co si vybrat. Tahle je to jednoduché. Vezmu tu nejčervenější. V mém případě u Miss Sporty je to Vivid Red.  


Červená barva je dost výrazná.


Za ty peníze super.


5. 2. 2018
1)
Ryanair zahájí lety z Prahy do Ammánu
Tato zpráva byla nedělním překvapením. Ono nepůjde tak úplně o lety z Prahy do Ammánu, ale spíš obráceně, celkem začnou z tohoto jordánského města nalétávat 14 destinací a Praha je mezi nimi. Lety budou létat od října 2x týdně, bližší informace zatím nebyly zveřejněny. Tak to bych docela letěla inauguračním letem.


Tak to mám i já radost.

2) Vietnam Airlines stále projevují zájem o otevření linky do Prahy
O tom se sice v kuloárech letiště hovoří už asi deset let, ale teď prý už jakože opravdu. Do roku 2020.


Rok 2020 už je celkem za rohem, že.

3) Letiště Brno zveřejnilo další zajímavou statistiku
Tyhle věci se mi líbí a jsou zajímavé. Odpovídalo cca 2000 cestujících.


 Zdroj: Letiště Brno

4) Wizzair oslavil milion cestujících v maďarském Debrecínu
Šťastnou milionářkou se stala nějaká paní letící novou linkou z Moskvy. Ani jméno nezveřejnili, asi nechtěla. Dostala voucher na letenku a kytku.


Foto: Wizzair

5) CEO Asiany Park Sam-koo zapleten do aféry #MeToo
V Jižní Koreji se rozjíždí nový skandál, spojený s celosvětovou kampaní #MeToo. Od chvíle, kdy se informace objevila v místních médiích, ozývají se prý další a další "postižené" letušky. Takže, o co jde? Pan Park drží tradici, že každý první čtvrtek v měsíci, přijíždí na ředitelství společnosti v Soulu. V lobby budovy pak probíhá korporátní ceremoniál, během kterého pan Park stojí v kruhu letušek, vracejících se z mateřské dovolené a ony mu tleskají. On jim za to dává rady a "dodává kuráž" k návratu do práce po mateřské dovolené. Nyní ho několik zaměstnankyň obvinilo, že si z nich dělá osobní fanouškovský tým a že je jim nepříjemné, třást si s ním rukama. Ten na obvinění otevřeně odpověděl, že tato setkání dělá proto, aby obdržel "energii".
Nevím, co mi přijde víc na hlavu, jestli ten ceremoniál nebo to obvinění.


To bude asi to ředitelství neboli nyní "místo činu". Foto: Asiana


 Pan nařknutý CEO vlevo. Foto: Asiana


 Korejské zvyky jsou pro nás leckdy nepochopitelné. Foto: Asiana


 Ale servis mají asi na úrovni. Foto: Asiana

6) Lufthansa a její nový design letadel
Boeing 747 v novém livery přeletěl v sobotu z lakovny.


Nenadchne ani neurazí. Foto: Lufthansa

7) Když ČSA slavilo v roce 1998 své 75. narozeniny (to už jsem tam dva roky byla)
Tak to bylo ve velkém stylu. Na zastoupeních po světě se konaly oslavy a byli pozvaní významní hosté. Střih. O 20 let později. Letos se slaví 95. narozeniny a ani jedno z těchto zastoupení už neexistuje.


 Nostalgie.

8) Kosmetické okénko - tip pro letištní kolegyně
Už dlouho jsem si chtěla koupit "zázračné" sérum od Estee Lauder - Night Repair II. Není to úplně levná záležitost, v českých obchodech stojí u renomovaných prodejců (u nějakých noname e-shopů bych kosmetiku nekupovala) 50 ml balení od 2 249 CZK (Alza.cz), v parfumeriích typu Sephora 2 990 Kč. Na letišti v Duty Free Shopu mají Travel Set (ten je v prodeji pouze na letištích), který obsahuje toto sérum a k němu ještě 15 ml oční gel ze stejné řady. Tento oční gel sám o sobě stojí 1 299 Kč. Takže nejlevněji by tento set vyšel 3 548 CZK. Na letišti mají tento set za 3 799 Kč, ALE letištní zaměstnanci mají na nákupy v Duty Free slevu 30% (zaměstnanci Aeroholdingu) a 20% (ostatní zaměstnanci letiště a leteckých společností). Takže jsem si samozřejmě sehnala zaměstnance Aeroholdingu, abych měla slevu 30% a ne jen 20%. Potom už set vyšel na 2 659 Kč a sleva byla 1 140 Kč. A to už se vyplatí
Budu to teď měsíc používat a pak se podělím, jestli jsem spokojena nebo ne.


Původní cena 3 799 Kč. Sleva 1 140 Kč na IDčko se vyplatí.


Domácí foto studio na lednici.


V balení je sérum, gel na oči, instrukce k použití a špachtlička.


Trochu cenový rozdíl.

9) Akce na značku Vichy u Sleky.cz
Při koupi 2 kusů výrobků od Vichy na Sleky.cz dostane nakupující slevu 300 Kč, při koupi 3 kusů dokonce 500 Kč. To už se celkem vyplatí.

10) Ovoce víkendové


Sobota.


Neděle.


3. 2. 2018
1)
Blue Air Moravia už má i stránku na Wikipedii
Tak snad to nezůstane jen u ní a nebudeme si to za pár let s úsměvem ukazovat, jako další nepodařený letecký projekt.


 Aby z toho nebylo druhé Discovery z UHE.

2) Nové livery Lufthansy
Už několik dní se intenzivně řeší nové livery Lufthansy, které mělo být oficiálně představeno až 6. 2. 2018. Objevilo se i několik fake-fotek, které se začaly šířit, jakože je to to očekávané zbarvení letadel. Nakonec se to stejně ale profláklo dříve, jestli jsem to pochopila správně, tak skrzevá jejich palubní časopis, ve kterém se nový vzhled představoval, ale nějak se dostal ven dříve, než měl. Nakonec to potvrdilo i vedení společnosti, že ano, že se jedná o nové livery. Prvním letadlem přetřeným do nových barev bude Boeing 747-8I registrace D-ABYA. Přiletět do Frankfurtu by mělo v sobotu 3. 2. ráno v 6:00 (poletí z lakovny v Římě jako LH9877, kdyby to chtěl někdo sledovat na FR24)
Přemalovat všech 330 letadel společnosti bude trvat 8 let, letos by se jich mělo stihnout 40.


Původní pozvánka na 7. února 2018.


Nakonec šli s barvou (modrou) ven už o týden dříve. CEO společnost Carsten Spohr to oficiálně ukázal světu.


No, je to hezké, ale úplně strohé a nudné. Takže takové německé.


8. února se má konat předváděcí akce Airbusu A321 a Boeingu 747 v nových barvách. Ale někde zase psali, že je akce zrušena. Tak se asi ještě uvidí.

3) Ruští turisté se neplánovaně podívali do USA
Let společnosti Azur Air mířící 31. ledna z Moskvy do kubánského Varadera, musel z technických důvodů (unikalo jim palivo) nouzově přistát v USA v Atlantic City ve státě New Jersey. Na palubě cestovalo 294 cestujících a 14 členů posádky. Na letiště přijela asistovat Darya Hrybarova, která pracuje jako eventová a komunikační specialistka na místní univerzitě a protože hovoří rusky, sloužila jako tlumočnice se správou letiště a také dělala hlášení pro cestující v ruštině. Cestující dostali od letiště pizzu a Darya uvedla, že byli moc šťastní, protože nikdy neměli opravdickou americkou pizzu. Letadlo přistálo v 3:45 ráno, po jeho kontrole mechanici zjistili, že nemůže bez opravy letět dál. Americký červený kříž poskytl cestujícím dětské postýlky a vodu. South Jersey Transportation Authority, které je provozovatelem letiště, byly dobrým hostitelem a poskytly cestujícím a posádce jídlo, vodu a hračky pro děti. Posádka mohla jít do hotelu (na general declaration nepotřebují víza), aby měli povinný odpočinek a mohli odvézt cestující náhradním letadlem, které přiletělo ve středu v noci. Někteří cestující prý byli nadšeni, že se ocitli v USA a chtěli jít ven z letiště, ale bohužel kvůli vízové povinnosti nemohli. Nicméně prý byli velmi vděční za péči, které se jim od Američanů dostalo.


Rozbité letadlo na gatu v USA.


Ruští turisté se samozřejmě chtěli vyfotit s amerikánskými policisty. To je lepší fotka z dovolené, než z pláže na Varaderu.


Američané se o ruské turisty hezky postarali.


Věřím, že kdyby to bylo obráceně a americký charter sednul v Rusku, poskytli by jim také takovou péči.

4) Primera Air zahájí lety z Londýna Stanstedu do Washingtonu
Islandský low cost plánuje nové transatlantické spojení od 22. srpna 2018. Lety budou operovány 5x týdně. Současně bylo oznámeno, že zruší linku Birmingham - Boston, která měla létat do dubna, ale nějak se jim nevyvíjelo knihování podle jejich představ.
Tato aerolinka je islandská, ale ředitelství má v Rize v Lotyšsku. Plánuje mít ve flotile 18 letadel, osm Airbusů A321 NEOS, které mají být částí "long haul letky" a deset Boeingů 737-700/800.

5) Otec a syn v kokpitu Ryanairu
Dne 28. ledna kapitán Philip Apap Bologna letěl se svým synem Richardem Apapem Bolognou, který je FO, poprvé v jednom kokpitu. Jejich rotace byla Malta - Toulouse a zpět a poté Malta - Catania a zpět. Takový klasický dvojboj. Prý to bylo poprvé v historii Malty, kdy takto v kokpitu pracovali otec a syn spolu.


Foto: Ryanair

6) Ukraine International Airlines předvedly inovované palubní menu
Předváděcí akce se konala na letišti Kyjev Borispol ve spolupráci se společností Sky Food, která jídla do letadla připravuje. Předvedena byla menu, která je možné objednat nejpozději 36 hodin před odletem na evropských letech, ceny jsou od 3 do 13 EUR. Nabídka je docela široká, od zdravých jídel, přes klasiku typu losos nebo těstoviny po typicky ukrajinská jídla. Já s Ukraine International Airlines v dubnu poletím a tak si samozřejmě na zkoušku nějaké jídlo objednám.


Foto: Nikolay Ustinov (www.ustinov.kz)


Foto: Nikolay Ustinov (www.ustinov.kz)


Foto: Nikolay Ustinov (www.ustinov.kz)


Nikolay vlevo. Foto: Nikolay Ustinov (www.ustinov.kz)

7) Pan Panda a paní Pandová letěli Ilouškem 76 z Číny do Finska
Tříletý sameček Chi Bao, který dostal nové finské jméno Puru a tříletá samice Chin Baobao, nyní Lumi byli doprovázeni dvěma "stevardy" z Centra pand a také měli 120 kg bambusového cateringu. Manželé Pandovi se přestěhovali do ZOO ve městě Achtari, kde pro ně postavili nový Panda dům s rozlohou 10 tisíc metrů čtverečních. To je docela dost. 


Foto: Iljušin


Už tam budem? A teď? Foto: Iljušin

8) V Rossmannu mají v akci dvousložkovou micelární vodu Garnier
Při koupi dvou kusů vyjde jedna na 114 Kč a to je super cena. Akce platí do 13. 2. 2018


Já mám nakoupeno

9) Hezký víkend všem.


2. 2. 2018
1)
Emirates bude létat do Santiaga de Chile!
Od 5. července zahájí Emirates lety z Dubaje do Santiaga. Bude je operovat 5x týdně Boeing 777-200LR ve dvoutřídové konfiguraci (38J/264Y). Směrování je Dubai - Sao Paolo - Santiago - Sao Paolo - Dubai. Santiago bude čtvrtou jihoamerickou destinací. V Jižní Americe už Emirates létá do Buenos Aires, Sao Paola, Ria de Janeira. V Santiagu jsme byli v roce 2012 při cestě na Velikonoční ostrov, což byla jedna z mých top cest.


Santiago, Chile, únor 2012. Jo, to jsme byli ještě mladí:-)

2) Zahájení provozu Blue Air Moravia začíná skřípat
Podle serveru Zdopravy.cz se chystaný projekt letů z Brna opožďuje. Podle původně uváděných plánů měl začít prodej letenek od začátku února a lety začít létat od letního letového řádu. Na začátku února se na webu společnosti objevila informace, že jednání trvají déle, než plánovali. No, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.


3) Požár v letadle Aeroflotu po přistání ve Volgogradu
Vyšly najevo další detaily požáru, který vznikl v Airbusu A320 po přistání. Video z požáru i zásahu stevarda ZDE. Je na něm vidět, že hořel mobilní telefon nebo power banka, k němu připojená. To je jen otázka času, kdy ty power banky nějak v letadlech omezí. Bouchají a hoří na můj vkus nějak moc často. Palo by mohl vyprávět:-)


Hoří to!


Odvážný stevard to uhasil hasičákem a uložil předmět doličný do nádoby na led.


Zřejmě byl telefon připojený k power bance.


No pěkné.

4) Air Arabia zahájila lety ze Sharjah do Moskvy
První let byl slavnostně přivítán zástupci letiště, novináři i spottery.


Foto: Letiště Sheremetevo


Foto: Letiště Sheremetevo

5) Nová letecká společnost v Belgii
Jmenovat se má Air Belgium a bázována má být na letišti Charleroi. Na konci března by měli začít létat do Hong Kongu, pokud tedy do té doby dostanou licenci. Jejich prvním letadlem bude Airbus A340-300, který má být dodán v polovině února.


Ilustrace: Air Belgium


Už mají i web.


A hledají zaměstnance.


Někteří cabin crew už jsou ve výcviku. Foto: Air Belgium


Vzhled Business class.


A Economy class.


A uniformy. Na ty byla soutěž dokonce.

6) Kate a William navštívili Švédsko a Dánsko
Během svého turné se pohybovali Embraerem Legacy 600 registrace G-HUBY.


Foto: Kensington Palace


Foto: Kensington Palace


Doprovod starající se o šaty a vzhled Kate. Foto: Daily Mail


Foto:  Foto: Daily Mail


A takto to vypadá uvnitř. Za foto děkuji Palovi.

7) Úspěšný start z kosmodromu Vostočnyj
Ve čtvrtek ráno našeho času došlo k úspěšnému startu Sojuzu z nového ruského kosmodromu.


Foto: Roskosmos


Foto: Roskosmos


Foto: Roskosmos

8) Letiště Brno nabízí sezónní brigádu
Více info na webu letiště. Jako vždy.

9) Best of Cestovatelská seznamka


Export české kultury do zahraničí.

10) Dopotřebovala jsem kúru od Biodermy Matricium a zkouším krém od La Roche-Posay
Ten se jmenuje Redermic C a je určený pro úplně zralou pleť, proto ho používám převážně na rizikové partie, jako je prostor mezi obočím. Má eliminovat hluboké vrásky a úplně vyhladit ty jemné. Tak to jsem zvědavá. V tubě je 40 ml krému a stojí 600-800 Kč, k dostání v lékárnách. Tak uvidíme, jestli to bude fungovat.


V Dr. Max je za nejlepší cenu.


1. 2. 2018
1)
Vánoční večírek a čtveřitá oslava narozenin
Protože jsme neměli vánoční večírek na letišti, z důvodu Hančina prosincového školení v Dubaji, oslava se přesunula na leden. A s tím jsme tedy spojili oslavy narozenin Jany, Hanky, Petera a Štěpánky.


EK Dream Team + QR v Číčovicicích.

2) Požár v letadle Aeroflotu ve Volgogradu
Poslední lednový den došlo k požáru v Airbusu A320 registrace VQ-BPU na lince SU 1182 z Moskvy do Volgogradu. Po přistání letadla došlo k vystoupení cestujících Business class. Pasažéři z Economy class se teprve chystali k výstupu, když pod sedačkou jednoho z cestujících začalo něco hořet. Kabinou se začal šířit kouř a někdo z cestujících začal volat: "požár!!!" Což vedlo k tomu, že jiní cestující se rozhodli otevřít nouzové východy a všichni zbylí lidé na palubě přes ně opustili letadlo.
Na sociálních sítích se řeší, že ho otevřeli neoprávněně bez pokynu posádky a že není jasné, jestli je nebude chtít Aeroflot nějak popotahovat. Tak doufám, že to je jen fáma.


Foto: Cestující Aeroflotu


Foto: Cestující Aeroflotu


Foto: Cestující Aeroflotu

3) Xiamen Airlines mají United Nations livery
Nosí ho nejnovější přírůstek ve flotile Boeing 787-9 Dreamliner.


Podepsání dohody mezi Xiamenem a United Nations o spolupráci. Foto: Xiamen Airlines


 Foto: Boeing


 Foto: Xiamen Airlines

4) Pakistan International Airlines si snaží napravit pošramocenou image
Společnost čelí často skandálům všeho druhu, od provalení korupce a úplatkářství po pašování drog posádkami. Proto se nyní snaží získat nějaké plusové body a svojí pověst zlepšit. Třeba tak, že když se CEO společnosti Musharraf Cyan vrací ze služební cesty v Saudské Arábii, trvá na tom, že zaplatí za nadváhu zavazadel, aby tak bojoval proti VIP kultuře, pěstované ve společnosti dlouhá léta. Samozřejmě si k tomu pozval fotografa a novináře, aby všichni viděli.


Máte to vyfocené? Tak mi vraťte ty peníze!

5) Virgin Atlantic hledají potencionální valentýnské žadatele o ruku
Hledají mezi těmi, kdo se chystají k této události a cestují s nimi v rozmezí 9. - 12. února. Kontaktovat Virgin Atlantic můžou na uvedeném mailu.

 

6) Salam Air oslavily rok provozu
Aktuálně mají tři letadla, v roce 2022 jich plánují mít dvacet.Foto: Salam Air

7) Krásné fotky vojenského Túčínka Tu-160
Je to pořízené v Kazani v Gorbunov Kazan Aviation Plant.


Foto: PJSC United Aircraft Corporation


Foto: PJSC United Aircraft Corporation


Foto: PJSC United Aircraft Corporation


Foto: PJSC United Aircraft Corporation

8) Novinky Essence od 1. března 2018
Essence chystá od března spoustu zajímavých novinek.


Těším se na barvy na rty a rtěnky.


www.yirina.net