My posts are my personal views. They do not represent the views of my company / Příspěvky na tomto webu jsou pouze mé osobní názory.

www.yirina.net

 

Dva nebo tři roky jsem používala denní a noční krém od Biodermy pro zralou pleť z řady Matriciane. Tento krém překonal všechny, co jsem zkusila předtím. Od okamžiku, kdy jsem kombinaci krému a séra začala používat, jsem den za dnem užasle sledovala, jak mi mizely první drobné vrásky. Po pár týdnech používání byly úplně pryč. Bohužel se stalo to, že Bioderma, nechápu vůbec proč, produkci této řady ukončila. Když jsem to zjistila, vykoupila jsem ještě všechny lékárny v okolí a udělala si zásobu, tudíž jsem přežila rok a půl poté, co se krém přestal vyrábět. Jenže poslední balení jsem spotřebovala koncem roku 2017 a řešila, co dál. Psala jsem i do Biodermy, jestli náhodou není nějaká země, pro kterou by tyto zázračné krémy vyráběli, ale ne, výroba byla úplně ukončena. Doporučili mi, ať zkusím jejich sérum Matricium, které jako jediní z celé řady zachovali a prodává se dál.

Nejde o krém nebo klasické sérum v lahvičce nebo flakónu. Sérum je rozděleno do malých ampulí, kterých je v balení celkem třicet a každá obsahuje 1 ml produktu. Ty jsou na dvě použití s tím, že po otevření ampule se musí veškerý obsah spotřebovat do 12 hodin, jinak ztratí účinnost. Tudíž to používám večer před spaním a ráno po probuzení. Na obalu slibovali, že výrobek pomáhá procesu regenerace kožní tkáně a vytváří prostředí k procesu regenerace pokožky, kožní tkáně a poškozené kůži. Vhodné to je i k použití po dermatologických procedurách a laserovém ošetření, peelingu, na jizvy a po popáleninách prvního stupně. Tak jsem si řekla, že to zkusím a jedno balení zakoupila. Cena se pohybuje kolem 900 Kč až přes tisícovku, záleží, jak kde.

Při používání mi trochu vadilo to, že ampule jsou neprůhledné a tekutina uvnitř je v konzistenci vody, průhledná a tekutá. Takže když večer ampuli otevírám, nemám přesný odhad toho, kolik obsahu mi uvnitř zbývá. Takže samozřejmě se snažím opatrně, abych nevyplácala vše večer a ráno zjistím, že tam toho mám ještě spoustu a aplikuji to ve více vrstvách. Kdyby byly aspoň ty ampule průhledné, bylo by to o dost snazší.

Než jsem se pustila do "užívání" četla jsem si na tento výrobek recenze, abych věděla, jaké zkušenosti s ním měly jiné uživatelky. Pamatovala jsem si, že sérum vychvalovala moje oblíbená beauty youtuberka Petra Lovely Hair, která z něj byla nadšená.
Já to začala používat začátkem prosince. První týden poctivě každý den, ráno i večer. V ty první dny jsem viděla výsledek hned, druhý nebo třetí den. Pleť se najednou úplně vyčistila, póry se stáhly a zmenšily. Nicméně, po cca 10 ti dnech už jsem žádný pokrok neviděla, ale původní zlepšení se udrželo. A tak jsem začala vždy cca po třech dnech jeden den užívání vynechávat, abych prodloužila dobu používání. Nějaké výrazné rozjasnění pleti nepřišlo, ale na to už je u mě asi pozdě. Jsem spokojená s tím, že nemám moc vrásek a to ostatní doháním make-upem. To, že pleť vypadá čistěji a póry jsou menší, vidět je. 

Nebylo mi jasné, jestli se výrobek má používat místo krému, to nikde napsané nebylo. Nakonec jsem to našla někde v diskuzi u Biodermy na FCB, kde se na to také někdo ptal a dostal odpověď, že se to používá před použitím denního nebo nočního krému. Já to tedy používám tak, že ráno si vyčistím pleť micelární vodou a poté nanesu toto sérum. Mezitím se jdu obléci a pak teprve nanesu oční krém kolem očí a denní liftingový krém (střídám různé značky). Přes něj ještě na zimu dávám další krém od Biodermy a to Sensibio Rich. Na to teprve bázi po make-up a make-up samotný.
Večer se odlíčím, vyčistím pleť dvousložkovou micelární vodou a dočistím klasickou micelárkou. Dám si aktuálně od Ryoru noční krém s arganovým olejem nebo noční liftingový krém od Nuance, ty momentálně střídám.

Třicetidenní kúru je doporučeno používat 4x do roka, není to pro každodenní používání. Tak já do toho určitě půjdu znova. Škoda, že už nedělají ty krémy Matriciane, v kombinaci s tím by ten účinek byl určitě ještě mnohem lepší.

 


 Někdejší řada Matriciane. Nabízela krémy a séra. Zůstaly jen ampule Matricium. Škoda.


www.yirina.net

 

Vsevjednom.cz