25. 5. 2015
 

Freeman
 

Pleťové masky

 

Sortiment masek je docela široký. Ne všechny mají ve všech drogériích a obchodech, proto je potřeba občas oběhnout více poboček. Prodávají je drogerie Rossman, DM a Teta. Cena je kolem 130 Kč za tubu (dělají se i jednorázové sáčky s maskou), ale občas jsou v drogeriích akce, kdy jsou ve slevě za cca 90-110 Kč.
 

V prodeji jsou v ČR např. tyto (ale je jich ještě víc a průběžně se obměňují):

 

Já jsem zakoupila tyto "příchutě":



Masky jsem zkoušela postupně.
 

Antistresová pleťová maska s minerály z mrtvého moře

 

Tato maska má takovou doslova šmoulí barvu. Masku je lepší nanášet štětcem, protože jinak se ta modrá špatně odstraňuje z poza nehtů. Maska má být na tváři asi 20 minut. Do té doby ztuhne, takže před smytím už je tvář jakoby "kamenná" a nelze dělat žádná mimická gesta.


Maska po zaschnutí.

Musím uznat, že po smytí jsem opravdu cítila pleť jakoby sametovou a pořád jsem si na ni musela prsty sahat. I pohledem jsem viděla, že maska nějak "rozpustila" maz v pórech kůže a ty byly čisté. Za mě tahle maska určitě ano, čistí velmi dobře.

 


KAOLÍNOVÁ PLEŤOVÁ MASKA s AVOKádem

 

Tato maska je pro změnu do zelena, aby ne, když je avokádová.


Tato maska má stejné vlastnosti jako ta šmoulí. Je hutné krémové konzistence a po nanesení ztuhne. Po smytí by měly být póry čisté. A jsou. Ale přeci jen, sametovější pocit jsem měla po použití té modré.

Podle popisku mají dvě výše popsané masky tak nějak podobné účinky a mé pleti více "seděla" ta s minerály z mrtvého moře. Ale to je asi otázka osobních preferencí a konkrétního stavu kůže, každému vyhovuje něco jiného.

 

slupovací PLEŤOVÁ MASKA okurka

 

Okurková maska má konzistenci průhledného gelu, který se nanese na obličej, kde zatuhne. Poté se sloupne a má vytáhnout z pleti nečistoty zanesené v pórech.
 

 


Po zaschnutí vytvoří na pleti lesklý "obal".

Po sloupnutí jsem masku zkoumala a musím bohužel říct, že zdaleka nevytáhla tolik mazu a nečistot, jako ta od Ryoru, kterou používám souběžně. Po použití se doporučuje ještě použití peelingu, k doostranění odumřelých povrchových kožních buněk. Toto jsem udělala a měla jsem pak pocit, vyčištěné pleti, ale po bližším prozkoumání v 10x zvětšujících zrcátku, jsem viděla, že 100% vyčištěná pleť není.

 

 pleťový peeling meruňka

 

Tímto peelingem by se měla dočistit pleť po použití slupovací masky. Obsahuje rozdrcené tvrdé části skořápek z ořechů a tak jsem s ním zacházela opatrně. Nemám k tomuto druhu přípravku moc důvěru. Pamatuji si, že s tím první přišla na náš trh po revoluci firma Oriflame. Ženy si tuto novinku nadšeně kupovaly a hromadně si s ní "škrábaly" obličej. Jenže tenkrát s tím neměly kosmetické firmy ještě moc zkušeností a tak si tím hodně žen spíš ublížilo, protože namleté tvrdé části byly moc ostré a paradoxně kůži poškrábaly. Od té doby ale uplynulo spousta let a snad už to mají vychytané. I tak, jsem s tím zacházela obezřetně:-)

 

 


Vzhled masky. Nejedná se o kremžskou hořčici. 

Tato maska se nenechává na obličeji působit, ale hned se smývá. Při tom se má jemně vmasírovat. Udělala jsem to, dle návodu. Žádný zázrak se nekonal, ale v tomto případě je asi potřeba dlouhodobější a pravidelné používání, aby se výsledek projevil.
 

Na maskách je napsáno, používat 2x týdně nebo dle potřeby. Mně osobně stačí opravdu používání max. 2x týdně (a většinou spíš jen jednou), protože když toto dělám častěji, pleť se začne bránit a produkovat ještě více mazu a je to nakonec kontraproduktivní. Ideální je trojkombinace slupovací maska + peeling + maska na bázi jílu. Vzhledem k širokému portfoliu značky Freeman, je možnost průběžně masky střídat a obměňovat. Masky Freeman jsou cenově dostupné a mají hezké obaly, pro mě je to určitě volba číslo jedna, když si jdu masku kupovat. Taky je pro mě důležité to, že je můžu kombinovat a doplňovat. 

 


www.yirina.net