My posts are my personal views. They do not represent the views of my company / Příspěvky na tomto webu jsou pouze mé osobní názory.

www.yirina.net

 


 


Na přílet Iljušinu 62 na některé z českých letišť jsme čekali v podstatě od té doby, co ho začala před pár lety běloruská společnost Rada Airlines provozovat. Letadlo se střídavě objevovalo v okolních zemích, ale nás míjelo. Nakonec jsme se dočkali i my a Iloušek 62 obsloužil zakázku přepravy zboží do Nigérie do Abuji. A tak jsme museli vyrazit do Ostravy, páč toto letadlo možná vidíme v akci naposledy.
Přílet z Abuji pro další rotaci s nákladem byl naplánován na velice rozumný čas (v 16 hodin), takže jsme mohli vyrazit z Prahy v příjemný čas a nevstávali jsme ve 4 ráno.
Díky velké vstřícnosti ostravského letiště jsme se dostali na plochu a po pochválení letadla posádce, i do něj. Ptala jsem se jich, jestli budí jejich letadlo pozornost, když s ním někam přiletí. Tak v Africe prý ne, ale jakmile přiletí do Evropy, tak jsou všude kolem plotu lidi s foťáky. Nedávno prý byli v Německu a tak byl plot obsypán lidmi, což si umím úplně představit. Posádka je tedy na pozornost, kterou jejich letadlo přitahuje, už zvyklá, což nám usnadnilo situaci s tím, aby nás nechali v letadle fotit a točit.
Letadlo přiletělo z Nigérie prázdné, odlétat tam zpět bude v neděli 18. 4. 2021 a pak už poletí kamkoliv, kde si je někdo najme. Pro nás byla výhoda, že v letadle nebyl náklad, páč to je vždycky citlivá věc a je pak problém s natáčením. Speciálně po skandálu před pár lety, kdy byly vyfoceny tanky, které se nakládaly do Ruslanu, právě v Ostravě. Takto nám to krásně vyšlo a my se mohli nádherným strojem pořádně pokochat.


 Jsem dala tuto fotku na IG Stories, když jsme vyjeli a ozval se mi pán, že mě zdraví z firmy Výtahy Pardubice :-)


Začínáme snídaní po cestě z benzínky.


Zátiší s kontejnerem.


Dobrou chuť.


ŘLP v Ostravě.


Kdyby se někdo divil, proč jsme v půlce dubna navlečení do čepic a rukavic, tak byly cca 2°C, občas pršelo i sněžilo a foukal studený vítr.


A jsme připraveni. Letadlo přistálo na dráhu 22.


Už letí.


Bonus na závěr bylo osobní seznámení se s panem "Metaxou", jehož fotky z Ostravy jsem sledovala před lety na serveru Planes.cz.


www.yirina.net

 

Vsevjednom.cz