My posts are my personal views. They do not represent the views of my company / Příspěvky na tomto webu jsou pouze mé osobní názory.

www.yirina.net

 


  

30. 11. 2019
1) EK2019 let na oslavu roku tolerance
Proběhl včera nad všemi státy Spojených arabských emirátů. Podle fotek to byla moc hezká událost. Sam už z toho stihl udělat fotogalerii na svůj blog TADY.


Foto: Government of Dubai Media Office


Foto: Emirates


Foto: Government of Dubai Media Office


Foto: Government of Dubai Media Office


Foto: Government of Dubai Media Office


Foto: Government of Dubai Media Office


Foto: Government of Dubai Media Office


Foto: Sam Chui


Foto: Sam Chui


Foto: Sam Chui


Foto: Sam Chui


Foto: Sam Chui


Foto: Sam Chui


Foto: Sam Chui


Foto: Sam Chui


Foto: Sam Chui


Foto: Instastories Sam/Lays/Kelsey/EKfans 

2) Kosmonaut v neděli na druhý pokus
Snažíme se dostat na pražskou linku Airbus A380 v livery s kosmonautem. Minulý týden letadlo z technických důvodů nakonec neodletělo, druhý pokus si dáme tuto neděli (1. 12.). Tak si držme palce. I když počasí nemá být nic moc.


Foto: Emirates

3) Ryanair končí s linkou z Brna do Berlína
Od konce platnosti zimního letového řádu, tedy od 29. března přestane Ryanair provozovat linku mezi Berlínem a Brnem. Poslední let poletí 28. 3. 2020. Letenky prý stály i krátce před odletem kolem 260 Kč. Lety byly operovány 2x týdně.


Zdroj: Ryanair via Zdopravy.cz

4) SAS si převzaly první Airbus A350
Má inovované livery oproti původnímu, ale upřímně, moc se neodvázali. Prostě konzervativní Skandinávci.


Foto: SAS

5) Hezký víkend všem.


29. 11. 2019
1) Oslava 48. Národního dne v Emirates
Včera se konala v centrále Emirates oslava 48 let od vzniku Spojených arabských emirátů. Byl to takový předvoj oslavy tolerance, která se bude konat dnes. Emirates na oslavu vypraví speciální let, plný lidí z celého světa.


Foto: Emirates


Foto: Emirates

2) Emirates slaví 25 let v Larnace
První let na Kypr se konal před 25 let, v listopadu 1994. Za tu dobu bylo mezi Dubají a Larnakou přepraveno přes jeden a půl milionu cestujících.


Foto: Emirates


Foto: Emirates


Foto: Emirates

3) Letiště Praha zveřejnilo teoretickou mapu nových dálkovek
K rozvoji provozu má pomoc zejména plánovaný rozvoj Terminálu 2 a výstavba nové dráhy. No, tak uvidíme. Na papíře (nebo spíš monitoru) to vypadá pěkně.


Zdroj: Letiště Praha

4) Sam v příloze Hospodářských novin
Ve středeční příloze Hospodářských novin nazvané Pro Byznys se objevil Sam a jeho web. Našla ho tam Věrka.


Foto: Věrka


Foto: Věrka


Foto: Věrka


28. 11. 2019
1) Turkish Airlines zamazaly své logo na Boeingu, který vyjel z dráhy
Šlo o Boeing 737 na letu z Istanbulu, který před pár dny vyjel při druhém pokusu o přistání v Oděse z dráhy. Aby to tam nebilo tolik do očí, zamazali si radši jméno a logo na letadle, které je stále ještě v Oděse. Což se tak většinou v takové situace dělá.


Foto: Evgeniy Babenko


Foto: Evgeniy Babenko

2) Nové letiště  Abu Dhabi je téměř hotové
Otevření nového Midfield Terminal Complexu bylo už několikrát odloženo (původně mělo být v provozu v roce 2017) a nestane se tak prý ani v roce 2020. Terminál je 742 000 metrů čtverečních velký a podle Briana Thompsona, který je šéfem společnosti stavící toto letiště, i z 97% je hotový. Nový terminál je navržený tak, aby přepravil až 45 milionů cestujících za rok na 154 odbavovacích přepážkách. Létat by odsud měl i nový dopravce Air Arabia Abu Dhabi - který vznikne jako partnerský projekt Air Arabie a Etihadu. Očekává se, že by měl přinést 3,5 milionu cestujících.


Vizualizace. Zdroj: WAM


Stav v září 2017.


Zdroj: WAM

3) Norwegian zruší dálkové lety ze stockholmu a Kodaně
Norwegian oznámily, že kvůli problémům s motory Rolls-Royce na jejich Dreamlinerech zruší kompletně dálkové lety z Stockholmu a Kodaně do Spojených států amerických (New York a Los Angeles) a do Thajska (Bangkok a Krabi). Poslední lety se budou konat 29. března 2020. Dálkové lety z Osla by měly zůstat beze změny kromě linky Oslo - Bangkok, která bude na letní sezónu 2020 také zrušena. 


Foto: Norwegian

4) Aeroflot má nové livery CSKA
To budou nějací sportovci určitě zase. Nosí ho Airbus A320 registrace VQ-BEJ.


Foto: Arjen Sleeuwenhoek


27. 11. 2019
1) Livery EK2019 je venku
Na oslavu roku tolerance vypraví Emirates v pátek speciální let, na kterém se sejde co nejvíce národností z celého světa, z řad rezidentů Spojených arabských emirátů. Mezi cestujícími bude třeba Sam Chui nebo naše nová známá Lays. Těším se na fotky a videa z této akce.


Foto: Emirates

2) Případ letu Travely na jeden motor vyšetřuje policie
Píše o tom na serveru Zdopravy.cz ZDE a na Idnes TADY. Jsem zvědavá, jak to celé jednou uzavřou.


Zdroj: Zdopravy.cz


Zdroj: Idnes

3) Byla zveřejněna finální zpráva z nehody Flydubai v Rostově v roce 2016
Včera byla zveřejněna oficiální závěrečná zpráva z nehody lety FZ 981 v Rostově na Donu, při které zahynulo všech 62 lidí na palubě. Prohlášení ke zprávě od flydubai jsou ZDE.

 
Zdroj: flydubai

4) Inaugurační let Sichuan Airlines Cargo do Bruselu
Konal se včera a tak se na bruselském letišti konala oslava v čínském stylu, čili focení se s transparenty.


Foto: Brussels Airport


Foto: Brussels Airport


Foto: Brussels Airport


Foto: Brussels Airport

5) čajový rituál na letu Xiamen Air
Konal se 24. listopadu na letu MF 802 ze Sydney do Xiamenu a oslavoval tradiční čínskou kulturu. Další zajímavá akce na palubě této společnosti.


Foto: Xiamen Air


Foto: Xiamen Air


Foto: Xiamen Air


Foto: Xiamen Air


Foto: Xiamen Air


Foto: Xiamen Air


26. 11. 2019
1) LOT bude létat do Ostravy
Zajímavá zpráva přišla včera. LOT bude od 30. března létat 5x týdně z Varšavy do Ostravy. A to 5x týdně, v pondělky, úterky, čtvrtky, pátky a soboty. Tak to je překvapení, ale držím lince palce.


Zdroj: LOT

2) JAL předvedly nové livery
To se jmenuje "20th ARASHI THANKS JET" a nosit ho bude Airbus A350 (registrace JA04XJ). První let se bude konat dnes z Tokya Hanedy do Sappora jako JL503. Nové livery oslavuje 20. výročí jedné z nejpopulárnějších japonských chlapeckých kapel - Arashi. Na jedné straně letadla je jejich podoba před dvaceti lety a na druhé současná. 


Foto: JAL


Zdroj: JAL


Zdroj: JAL


Zdroj: JAL

3) Nové tarify Belavie
Belávka zavedla od 18. listopadu novou tarifní strukturu. Ta je jasná a přehledná. Pro cestující naprosto ideální.


Zdroj: Belavia

4) Kosmetika na cestách - tip
Když cestuji, tak se většinou téměř nelíčím, vozím sebou jen řasenku a pudrové stíny na obočí, kterými si kreslím i spodní oční linku, je li to potřeba, ale spíše ne. Co se týče krémů a pleťových produktů, tak sebou nerada vozím ty, které používám doma. Už se mi několikrát stalo, že se mi zkazily tím, že někde byly v zavazadlech ve vedru a zapařily se. Proto jsem donedávna na cesty kupovala hydratační a výživný krém od Karlovarské kosmetiky (v Rossmannu každý asi za 70 Kč), které jsou v tubách. Na den jsem používala hydratační a na noc výživný Teď, na nedávnou cestu do Dubaje jsem provedla obměnu, se kterou jsem byla nakonec moc spokojená a budu to tak praktikovat při cestách do tepla.
Úplně výjimečně jsme si posílali odbavené zavazadlo a tak jsem si do něj přihodila pleťovou vodu (od Rossmannu, úplně obyčejnou). Když zavazadlo neodbavuji, což je v 99% cest, tak si na odličování vozím pleťové čistící ubrousky. Doma je nepoužívám, ale na cesty jsou praktické. Místo denního i nočního krému jsem si sebou vzala nedávno objevený ultramastný mandlový krém od Ryoru a opalovací fluid od Biodermy s faktorem 100. Ten se u nás nedá asi ani koupit, mají ho jen v Dubaji, kde jsou zvyklí na to, že sluníčko pere jako blázen. Každé ráno jsem si tedy vyčistila pleť pleťovou vodou, pak dala ten mandlový krém a na něj onu 100vku od Biodermy. Přes den jsme se pekli na letištní ploše během airshow a byli víceméně pořád na ostrém slunci (i když teploty byly už slušné, "jen" kolem 30°C). A krém mi pleť krásně ochránil. Když jsme přišli večer do apartmánu, tak jsem si opět vyčistila pleť pleťovou vodou a nanesla onen mandlový krém. Ten se do té slunci a větru vystavené kůže krásně vpil a dodal jí úžasnou vláčnost. Lepší, než jakýkoliv hydratační krém, který jsem po pobytu na slunci používala dřív. Pak jsem ho aplikovala ještě jednou, po sprše před spaním, na noc, kdy mi krásně vyhladil kůži. Navíc díky jeho hutnosti se nevytřepe manipulací v zavazadle po cestě, drží pevně. Ten krém je opravdu skvělý a stojí jen kolem 100 Kč.   


Moje aktuální cestovní pleťová výbava.


25. 11. 2019
1) Proběhla konference cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji
Z té mě zaujaly dvě věci. Za prvé to, že využili služeb grafičky Jitky Jungmanové, která zaznamenávala průběh konference vizuálně na tabuli a to moc hezky a poprvé vidím něco takového. Je to opravdu moc zajímavé a inspirativní. Druhá věc, která mě zaujala, jsou některé body, které na konferenci proběhly a právě jsou zaznamenány na té vizuální tabuli. Jakože třeba, že se má stát Ostrava globální destinací nebo o využívání potenciálu ostravského letiště.


Zdroj: Jitka Jungmanová


Šikovná grafička Jitka Jungmanová. Zdroj: Jitka Jungmanová


Zdroj: Jitka Jungmanová


Opravdu super! Zdroj: Jitka Jungmanová

2) Wizzair zahájil lety z Vilniusu do Londýna
A to na letiště London Southend. Lety budou operovány v úterky, čtvrtky a soboty.


Foto: Lithuanian Airports


Foto: Lithuanian Airports

3) Boeing 737-800 Ukraine International Airlines sjel ve Lvově do trávy
Stalo se to 23. listopadu. Letoun s registrací UR-PST se chytal na let PS 34 do Kyjeva. Jenže předtím pršelo a nějak to tam klouzalo a tak skončili mimo pevnou plochu. Nikomu se nic nestalo.


Foto: Letiště Lvov


Foto: Letiště Lvov


Foto: Letiště Lvov

4) Turkish Airlines sjel z dráhy v Oděse
Boeingu 737-800 registrace TC-JGZ dne 22. listopadu na letu TK 467 z Istanbulu se nevydařil první pokus o přistání a tak se vydal na druhé kolo. Na druhý pokus to vyšlo, ale jaksi zastavili až v levém rohu dráhy s porušeným předním podvozkem. Všech 134 lidí, kteří na palubě byli, se evakuovalo po záchranném skluzu. Později se zjistilo, že letadlo už se dotklo dráhy během prvního pokusu o přistání. Nikdo nebyl zraněn. O víkendu bylo zveřejněno, že ke kolapsu podvozku došlo až poté, co se pokoušeli s letadlem vrátit na dráhu a je to vyšetřováno jako závažný incident.


To je mrzuté.

5) Letiště Lvov slavilo 2 milióny cestujících
Dvoumiliontým cestujícím se stal dvouletý Solomon Klassen, který cestoval se svým otcem a matkou. Letiště slavilo tento milník, protože mají za poslední roky obrovský nárůst provozu. V roce 2015 zde bylo přepraveno jen 500 000 cestujících.


Foto: Letiště Lvov


Fotograf uprostřed je Artur, znuděný řídící letového provozu ze Lvova, který se baví focením a točením pro letiště. Foto: Letiště Lvov


Foto: Letiště Lvov


Foto: Letiště Lvov

6) Nový First class salonek Qantasu v Singapuru
Qantas zveřejnil první fotky nového salonku, který byl zprovozněn v Singapuru. Hezké to mají.


Foto: Qantas


Foto: Qantas


Foto: Qantas


Foto: Qantas

7) Personál ruských aerolinek dostal státní ocenění
Ceremonie udělování ocenění proběhla 20. listopadu v Moskvě v rámci akce Dopravní týden 2019. Ceny uděloval ministr dopravy Ruské federace a zástupci vlády. Za Red Wings byla oceněna posádka letu Ufa - Soči, který 22. 8. 2018, který se dostal do nouzové situace. Za Ural Airlines dostala ocenění posádka kukuřičného Uralu z letošního srpna. 


Posádka Red Wings. Foto: Press služba ministerstva dopravy RF


Ocenění. Foto: Press služba ministerstva dopravy RF


Posádka Ural Airlines. Foto: Press služba ministerstva dopravy RF

8) Tématické lety Xiamen Air při příležitosti filmového festivalu
Xiamen Airlines jsou tímhle známí, že pořádají tématické lety a vždycky to mají hezky udělané. Dělají kvizy a hry pro cestující. Akorát nevím, jak se to líbí někomu, kdo cestuje odněkud někam a chce klid nebo na to prostě jen nemá náladu. A celá kabina tam začne jančit.


Foto: Xiamen Air


Foto: Xiamen Air


Foto: Xiamen Air


Foto: Xiamen Air


Foto: Xiamen Air


Foto: Xiamen Air


Foto: Xiamen Air

9) Emiráťanka je ve finále výběru na pozici prezidenta organizace ICAO
A to je velký úspěch pro celé Spojené arabské emiráty. Kapitánka Aysha Al Hameli je dlouholetou zástupkyní země ve Spojených národech. V ICAO zastupuje Emiráty od října 2009. Nyní je jednou ze tří kandidátů, ze kterých se vybírá nový prezident. Pokud by byla vybrána, stane se historicky první ženou, která v této funkci byla. Volba se bude konat dnes. Držím palce. 


Kapitánka Aysha Al Hameli. Foto: ICAO

10) Z autobusové dopravy - RegioJet
Klientský servis RegioJetu je opravdu zajímavý. Já s nimi řešila loni hroznou cestu ve vlaku s rozbitou klimatizací a nakonec jsem to uzavřela s tím, že se této společnosti budu vyhýbat. Ne pro tu rozbitou klimatizaci, ale pro ten způsob řešení. Případ tady paní Fridrichové, která jela busem z Brna do Bratislavy je taky moc "pěkný". A pak teda ty komunikační výrazy, co použili v RegioJetu v odpovědi? Je tohle ještě normální?


 Vlevo stížnost od paní Fridrichové. Vpravo odpověď od RegioJetu. Klient BLBĚ vystoupil na CIGÁRO. To je tedy materiál.

11) Kosmonaut bohužel nepřiletěl
Neletěl nikam, aby z technických důvodů. Řešíme náhradní termín. Se holt nedá nic dělat. 


23. 11. 2019
1) Astro-jet slavnostně odhalen
Je to Airbus A380 s registrací A6-EEH. No a zítra, čili v neděli 24. listopadu, by měl díky vstřícnosti a pochopení Aruna z centrály Emirates, přiletět na lince do Prahy. Píši to v sobotu večer a tak se to přes noc ještě může samozřejmě v případě provozní potřeby, změnit.


 Foto: Emirates


 Foto: Emirates

2) Další nové livery u Emirates při příležitosti speciálního letu EK2019
Ten se bude konat 29. 11. a budou na něm zastoupeni zástupci z co nejvíce zemí, co se podaří sehnat. Na oslavu Roku tolerance. Rezidenti a zájemci o účast na letu, kteří žijí nebo pracují ve Spojených arabských emirátech, se mohli zaregistrovat na speciální stránce. Z těch pak byli vybráni šťastlivci, kteří budou reprezentovat na tomto letu svou zemi. Naše známá Lays (na IG jako Skywardsfreak: https://www.instagram.com/skywardsfreak/) tam bude zastupovat Brazílii a tak nebude o fotky a videa určitě nouze. Jsem zvědavá, kdo tam bude za Českou republiku.


Foto: Emirates

3) Zpět z dubai air show 2019
Bylo to plné událostí a zážitků. Jako vždycky. Než udělám trip report, tak jen pár střípků.


Z natáčení v Saudii v Boeingu 787-10


Exotická aerolinie z Fidži


Nová A350ka Fiji Airways


Potkala jsem Marinu Lystsevu. Už si mě pamatuje, jako svojí bláznivou fanynku z Prahy.


Stánek Emirates


Pěkně vybarvený Dreamliner


Sam a Rosťa natáčeli letové ukázky ze střechy věže ŘLP


Tak my s Palem šli zatím nakouknout do privátního Airbusu A340. Bohužel se tam nesmí fotit, ale fotky z letadla jsou lehce dohledatelné. Interiér je opravdu luxusní.


Samozřejmě se natáčelo i v Emirates.


Poprvé jsem viděla na vlastní oči produkt Game Changer ve First Class Boeingu 777. Tuto verzi jsme v Praze ještě neměli.


Je to opravdu doslova pokojíček


Předváděcí letušky byly moc milé


Oficiální fotka Emirates


Točilo se i v Airbusu A380


Zašli jsme i k sousedům do Etihádes.


Po Airshow jsme se dostali i do Miracle Garden, kde mají Airbus A380 z květin. Ale jinak je to tam taková cirkusárna.  


Sam už vydal video z Dubai Air Show, které s Rosťou natočili a sestříhali. Se tam několikrát na pozadí také mihnu :-)


15. 11. 2019
1) V Dubaji začne Dubai Air Show
V neděli začíná v Dubaji největší letecká show, která se v tomto regionu koná. Letos to má být ještě lepší a větší, než před dvěma lety. Tak se na to poletíme podívat. Letíme samozřejmě s Airbusem A380 a zrovna dnes letí výjimečně 2-class verze, takže budeme sedět na horní palubě. A na to se moc těším, páč jsem tam v economy ještě neletěla.


Zdroj: Emirates


Zdroj: Dubai Air Show

2) V Dubaji byla opět otevřena Miracle garden
Stejně jako v předchozích letech je součástí expozice Airbus A380 z květin. Já v té zahradě ještě nebyla, ale doufám, že tentokrát se tam podívám.


Miracle Garden 2019

3) Sam Chui letí nejdelším letem na světě z Londýna do Sydney
Ten operuje Qantas a zatím ho testují. Těch 17 800 kilometrů má uletět za nějakých 20 hodin, bez mezipřistání. Je tam asi jen 40 cestujících. Let operuje Boeing 787-9 registrace VH-ZNJ. Já jsem tedy na Sama docela zvědavá. Páč ve středu nad ránem přiletěli s Rosťou z Ghany do Londýna. Rosťa letěl domů, Sam tam zůstal, aby včera ráno nastoupil na tento nejdelší let. Poté, co přiletí do Sydney, se trochu vyspí a letí s Emirates zpět do Dubaje, kam přiletí ze soboty na neděli po půlnoci. A v neděli přes den už se máme potkat v Dubaji. Ten se z těch časových posunů asi zblázní.


Zdroj: Qantas


Foto: Sam Chui

4) Tip na výlet do Německa
Na místo, kde stojí Iljušin 62, který létal u Inteflugu a následně se stal hvězdou poté, co přistál na polním letišti u města Stölln. Tam velmi důstojně odpočívá dodnes. O tom, jak se tam dostal, napsal Věrky kolega - Mirek Jindra, dvoudílný seriál na Technet. První díl je o přípravách přeletu TADY a druhý o jeho realizaci ZDE. Opět naprosto dokonale popsané, včetně těch nejpoutavějších detailů. Poblíž letadla se nachází malé muzeum Interflugu, kde mají mimo jiné moc hezky prezentované historické uniformy této aerolinky. Kéž by se podařilo takto důstojně uchovat pro budoucnost nejen uniformy ČSA, ale i další památeční věci, které se zachovaly.


Foto: Mirek Jindra


Foto: Mirek Jindra


Foto: Mirek Jindra


Foto: Mirek Jindra


Foto: Mirek Jindra

5) A my letíme pryč
Takže teď nebudou updaty až do konce příštího týdne. Beru si sebou notebook, tak na Facebook a Instagram něco vysílat budu. Si jedem, čau!


14. 11. 2019
1) Kniha o nehodě IL18 dorazila
Nechám si ji na pátek do letadla, to je vhodné čtení ke zkrácení letu.


Tak jsem zvědavá, jak se mi bude číst ve slovenštině.

2) Kampaň na záchranu tygra na letadle
Air Asia podpořila kampaň "Save Our Malayan Tiger" a nosí toto livery na jednom ze svých letadel - Airbusu A320 registrace 9M-AQZ.


Foto: https://twitter.com/nazinajmi

3) V Budapešti nacvičovali leteckou nehodu
Akce se konala 12. listopadu a účastnilo se jí 250 lidí z organizací a institucí, kteří by se na záchranných pracích při případné letecké nehodě podíleli. Zajímavý je ten nácvik za tmy, to my nacvičovali vždy jen za světla.


Foto: Letiště Budapešť


Foto: Letiště Budapešť


Foto: Letiště Budapešť


Foto: Letiště Budapešť


Foto: Letiště Budapešť

4) Kulturní okénko - Manželské etudy nová generace
Konečně se budou vysílat nové díly časo-sběrného seriálu Manželské etudy. Tentokrát jde o novou sérii s novými páry, kterou začala před devíti lety točit dcera autorky původních etud - Hanka Třeštíková. Letos na jaře už jsme viděli jeden z dílů, který dávali v kině a bylo to hodně zajímavé. Mirka a Kuba o kterých byl tento díl, už spolu nejsou. Tak jsem teď zvědavá na ostatní páry. Musím říct, že jsem se podle ukázky níže s žádným z nich nijak neprotla, ale to nevadí, zajímavé to bude i tak. Začíná se 27. listopadu na České televizi.
 


 Trailer k této sérii z počátku natáčení v roce 2011.

5) Kosmetické okénko
V probíhající akci v Rossmannu, kde je 40% sleva na krémy, jsem si doplnila výbavu a udělala zásobu do budoucna. Páč on je limit na každý věrnostní účet max. 5 krémů. Tak jsem si musela založit ještě další dva, abych si nakoupila všechno, co jsem chtěla.


Aktuálně v použití. Střídám to samozřejmě, nemažu se vším najednou.


Zásoba ve skříni. Ten aktivující výživný krém s ASC III z řady Luxury Care je pro mě výrobek roku. Je vynikající i pod make up, který na něm výborně drží. A pak ten ultramastný mandlový krém. To je taky pecka. A stojí asi 100 Kč.

6) Pro pobavení
Z Instagramu Leoše Mareše. Ono to není vymyšlené, opravdu se to stalo a ten velbloud ráno někomu utekl. Ještě víc jsem se nasmála u té diskuze pod článkem o tom na Idnesu TADY.


13. 11. 2019
1) Aircalin uzemnily svůj nový Airbus A330neo kvůli zápachu způsobujícímu bolest hlavy a podrážděnost očí u posádek
Aircalin je malá aerolinka z Nové Kaledonie. Svůj nový Airbus A330neo registrace F-ONET dostali teprve v říjnu a už je takový průšvih. Poslední let s cestujícími se konal 29. října ze Sydney do Noumey. Od té doby udělali jen dva lety, zřejmě nějaké testovací a tým od Airbusu pracuje na zjištění příčin toho, co se stalo. Podle informací z Radio New Zealand si členové posádek stěžovali na zápach oleje v kabině, zejména při startech a přistání. To jim způsobovalo bolest hlady a podráždění očí. Podobné problémy prý hlásí i posádky TAP Air Portugal a Air Senegal (na stejném typu).
Aby nedošlo k výpadku v letovém řádu a rušení letů, společnost vytáhla zpět svou starou A330ku, která už byla vyřazená. Aircalin letadlo na pravidelných linkách provozovala asi jen cca měsíc. Druhý stroj stejného typu, nosící registraci F-ONEO, zatím nestáhli a létá na lince Noumea - Tokio. 


Jeden ze dvou Airbusů A330ne, které si Aircalin letos převzaly v Toulouse.

2) Croatia Airlines oslavila 40. miliontého cestujícího
Jedná se o číslo za celou historii existence této společnosti. Paní čtyřiceti milionářka letěla na letu OU417 z Frankfurtu do Záhřebu.


Foto: Croatia Airlines


Foto: Croatia Airlines


Foto: Croatia Airlines


A co Vy si o tom myslíte? No, že kdybych to byla věděla, tak jsem si skočila do Volyně holiči. Foto: Croatia Airlines

3) Ethiopian Airlines Aviation Academy zakončilo 384 profesionálů v letectví
Ceremonie předávání diplomů a certifikátů o ukončení studia se zúčastnilo 67 pilotů, 70 leteckých mechaniků, 109 cabin crew, 90 marketingových a 48 cateringových specialistů. 


Foto: Ethiopian Airlines


Foto: Ethiopian Airlines


Foto: Ethiopian Airlines


Foto: Ethiopian Airlines


Foto: Ethiopian Airlines


Foto: Ethiopian Airlines


Foto: Ethiopian Airlines


Foto: Ethiopian Airlines

4) Eva Air mění dodavatele amenity kitů
Od roku 2013 do 2019 Evě dodávala tyto produkty společnost Rimowa. Výrobky obměňovala, včetně barev a tak se staly sběratelskou záležitostí. Jenže Rimowu koupila společnost LVMH a utnula všechny tyto spolupráce s aerolinkami, co měli. Posledním edicí od Rimowa na palubách Eva Air byla edice amenity kitů Carmona Red. Eva Air našla rychle kvalitního nástupce a tím je značka Salvatore Ferragamo. Tato společnosti jim udělala ameinity kit na míru, včetně nějakých tajvanských znaků, umístěných na obalu. Od 15. listopadu se tedy cestující Business class na všech dálkových linkách setkají s touto novou taštičkou. Na letech z Tajvanu v pevném obalu, na letech na Tajvan v měkkém.


Původní amenity kity od značky Rimowa. Foto: Eva Air


Nový produkt od Salvatore Ferragamo - tvrdý obal. Foto: Eva Air


Nový produkt od Salvatore Ferragamo - měkký obal. Foto: Eva Air

5) Oman Air obnovily partnerství s fotbalovou asociací
Společnost se stala klíčovým partnerem Oman Football Association (OFA) a národního fotbalového týmu Ománu. Slavnostní ceremonie se konala v Muscatu za přítomnosti vedení Oman Airu a OFA. 


Foto: Oman Air


Foto: Oman Air


Foto: Oman Air


Foto: Oman Air

6) Slavnost na letišti ve Varšavě
Ta se konala před odletem letu LOTu do Los Angeles na oslavu toho, že už držitelé polských cestovních pasů nepotřebují pro vstup do USA víza.


Foto: pasazer.com


Trumpovi z papíru. Foto: pasazer.com


Foto: pasazer.com


Foto:  Lotnisko Chopina


Foto:  Lotnisko Chopina


Foto: LOT

7) Ghanská mise s orbisem u konce
Rosťa a Sam se dnes vrací z Ghany. S British Airways přes Londýn. Pro oba to byl velký a nezapomenutelný zážitek.


Loučení s Orbisem v Ghaně.


Certifikát za odměnu


Budeme mít modýlek!


Tak ahoj Orbisi!


A už během čekání na odlet stříhá Samovi video, aby ho mohl v sobotu vydat.

8) Trip report z návštěvy v Gostomelu
Tam jsme byli na akci Antonovu. Slavilo se výročí letadel Antonov 24 a Antonov 26. Fotky TADY.


12. 11. 2019
1) Emirates nabídne off-airport odbavení
Jsou to přepážky sloužící k odbavení cestujících z výletních lodí, které do Dubaje připlouvají. V přístavu Port Rashid je možné využít osmi přepážek pro odlety letadel, která startují více než za 4 hodiny. Tato služba bude v provozu během sezóny výletních lodí, která je ve Spojených arabských emirátech od října do dubna. V nadcházejícím půl roce se očekává připlutí 198 výletních lodí s přibližně 280 000 cestujícími, kteří budou z Dubaje odlétat s Emirates.


Foto: Emirates

2) Embraer ERJ-145 sjel v Chicagu z dráhy
Stroji registrace N619AE, který letěl na letu AA 4125 z Greensboro do Chicaga a na palubě vezl 38 cestujících a 3 členy posádky, to po přistání uklouzlo a skončil mimo ranvej. Naštěstí se nikomu nic nestalo a všichni vystoupili z letadla po svých.


Zdroj: Steve Krasicky


Zdroj: Steve Krasicky

3) Eva Air posílá Hello Kitty do San Francisca
Od 29. října se cestující na letech BR07 a BR08 mezi Taipei a San Franciscem ocitnou v úterky, čtvrtky a soboty svezou letadlem ve speciálním Hello Kitty livery. A nejen livery, ale i celý produkt nabízený na letu, je v tomto stylu. Z toho musí být Tajvanci úplně na větvi.


Zdroj: Eva Airways


Foto: Eva Airways


Foto: Eva Airways


Foto: Eva Airways


Foto: Eva Airways


Foto: Eva Airways


Foto: Eva Airways


11. 11. 2019
1) Emirates míří do Mexica
Za méně než měsíc, začne Emirates létat do Mexico City. Let povede z Dubaje přes Barcelonou. Minulý týden bylo vydáno finální povolení, na které se ještě čekalo.


Foto: Emirates

2) Křest knihy o nehodě IL18 v Bratislavě
Křest proběhl v sobotu v Bratislavě na veletrhu. Autor knihy a jeho blízké okolí se před křtem sešli u pomníku, který byl před pár lety v Bratislavě odhalen, na uctění památky obětí této nehody. Knížku už mám objednanou a měla by dorazit tento týden.


Vzpomínka na oběti nehody Il18 před křtem knihy.

3) SkyUp zahájily lety ze Lvova do Paříže
V sobotu 9. listopadu se konal inaugurační let SkyUpu ze Lvova do "Paříže". Paříž píši v uvozovkách proto, že lety vedou na letiště Beauvais, které je od Paříže trochu vzdáleno. Cestující na oslavu dostali croisanty.


Foto: SkyUp


Foto: SkyUp


Foto: SkyUp


Foto: SkyUp

4) Klimatičtí aktivisté blokovali letiště Berlin Tegel
Skupina asi 50ti proti-leteckých aktivistů ze skupiny Am Boden Bleiben obsadila odletovou halu letiště v Berlíně a požadovala po cestujících, aby zvolili jiný, více ekologický způsob své cesty. Tato skupina je částí nadnárodní sítě "Stay Grounded" volající po tom, aby letadla nelétala na krátkých trasách. Podle mluvčího letiště tento protest neměl dopad na odlety letadel.


Co na to říct...

5) Air Serbia nabírá letušky a letušáky
Air Serbia hledá nové posádky a tak vypsali výběrové řízení na pozici cabin crew. Na konkurz se dostavili zájemci a zájemkyně, z nichž byli vybráni postupující do dalších kol.


Foto: Air Serbia

6) FlyBosnia má problémy se zaměstnanci
Nebo spíš, zaměstnanci mají problém s FlyBosnia. Podle serveru exyuaviation.com společnost propustila téměř polovinu personálu a ještě jim dluží na platech. Stejně jako letišti Sarajevo a dalším partnerům. Ze 100 zaměstnanců, včetně managementu, bylo 40 propuštěno. Osm z patnácti pilotů opustilo firmu dobrovolně. Aerolinka jim dluží platy za dva měsíce a problémy s vyplácením začaly už v dubnu. Když si stěžovali, bylo jim sděleno, že si tedy mají hledat práci jinde, jestli se jim to nelíbí. Zaměstnanci tedy společnosti nahlásili na Úřad pro civilní letectví Bosny a Hercegoviny za porušování zákoníku práce. Na základě toho společnost rozeslala zaměstnancům informační mail, že reportování úřadům je absolutně neakceptovatelné, že jsou všichni dospělí a mají svobodu volby a že tímto roznášejí další negativitu mezi ostatními.
Společnost před pár dny zahájila lety ze Sarajeva do Říma (2x týdně) a plánuje obnovení letů do Rijádu (ani jsem nezaregistrovala, že je přerušili). Jejich linka ze Sarajeva do Londýna má prý katastroficky nízkou obsazenost s load faktorem pod 10%. Z té udělal nějaký Noel Philips trip report, nazvaný: My BIZZARE flight to SARAJEVO with FLYBOSNIA. Viz video níže.
 


 Vzkaz vedení zaměstnancům, co si stěžovali úřadu, že jim neplatí. Tomu asi bude ze čtenářů rozumět jen Milan V. 

7) Gulf Air oznámily nové destinace
Národní dopravce Bahrainu oznámil, že v roce 2020 začne létat do třech nových destinací. Konkrétně do Milána (od července) Airbusem A321neo, Mnichova v Německu a na Mykonos v Řecku. Druhé dvě destinace budou provozovány pouze sezónně od července do září třikrát až čtyřikrát týdně.


 Foto: Gulf Air

8) Zprávy z Ghany
Asi je to zajímavá země k vidění. U letiště je DC10 jako restaurace. Sam tam uspořádal setkání s místními spottery.


 Setkání s místními fanoušky


 Zajímavé suvenýry tam mají


 To jsou panorámata


 I t je součást města.

9) Trip report z inauguračního letu se SkyUpem TADY.


9. 11. 2019
1) Rosťa se Samem doletěli do Ghany
Letěli oční nemocnicí, která se nachází v MD10 Orbisu. Cesta vedla z Dubaje Jebel Ali přes Jeddah do Accry.


Odlet z Dubaje. MD10 - létající nemocnice


Piloti jsou dobrovolníci od Fedexu. Kapitán a FO jsou manžel a manželka.


Ha! Máslo z dubajského cateringu.


První část cesty


Druhá část cesty


Ghana pro příletu.

2) Taxi Cathay Pacific v Manchesteru
Jako propagace společnosti Cathay Pacific se prohání ulicemi Manchesteru taxi v jejich barvách.


Foto: Manchester Airport

3) British Airways rekonstruovaly salónek v Johannesburku
Rekonstrukce přinesla dedikovaný prostor pro First class cestující, kde to mají ještě více hogo fogo, než Business class cestující. Salónek má nyní 880 metrů čtverečních a pojme až 247 cestujících. British Airways letos dokončily renovace salónků v New Yorku JFK na terminálu 7, nový salónek otevřeli v San Franciscu. Další plánují zrekonstruovat v Ženevě, což se má stát ještě letos. Tyto rekonstrukce jsou součástí 6,5 miliardové investice (částka je v librách), naplánované na pět let na zlepšování služeb cestujícím. Zahrnuje také instalaci lepší wifi, elektřiny do každé sedačky v letadle a renovaci interiérů 128 letadel z dálkové flotily. A přidání 72 nových letadel. Já bych tedy začala investicí do IT, být na jejich místě.  


Foto: British Airways


Foto: British Airways


Foto: British Airways


Foto: British Airways


Foto: British Airways


Foto: British Airways

4) Na letišti Moskva Vnukovo odkryli bystu A. N. Tupoleva
Slavnostní odhalovací ceremonie proběhla za účastni pozvaných hostů a médií. Současně s tím byla zahájena foto výstava nazvaná: A. N. Tupolev: Já dělal letadla pro svojí zemi.


Foto: Letiště Vnukovo


Foto: Letiště Vnukovo


Foto: Letiště Vnukovo


Foto: Letiště Vnukovo

5) Catrice matné rtěnky jsou nejlepší
Už ji má po Hance i Milena. Nedáme na ni dopustit. Ta 60ka je nádherná tmavě červená, bez nádechu do růžova nebo oranžova a suprově krémová. Stojí cca 100 Kč a voní! Hezký víkend všem


Foto: Catrice


Ta 60ka je pátá zleva. To je červená! Foto: Catrice


8. 11. 2019
1) Motor Sich přeruší lety z Kyjeva do Lvova a Oděsy
Oblíbená atrakce západních leteckých nadšenců - lety s Motor Sichem a jejich An24, případně Jakem 40, se ruší. Prý dočasně. Prý se teď budou soustředit na lety z letiště Záporoží, což je jejich báze. Lety z Kyjeva do Oděsy jsou dostupné pro knihování do 8. listopadu, lety Kyjev - Lvov do 9. listopadu. Server avianews.com u společnosti dostal informaci, že jsou lety přerušeny do 20.-21. prosince, ale nikdo moc nevěří, že budou obnoveny, vzhledem ke konkurenci SkyUpu, který na této trase začal nedávno létat za asi čtvrtinu ceny Motor Siche. O osudu linky z Užhorodu operované Jakem 40, se nic nepíše.
Tak to jsme toho Antonova 24 stihli opravdu na poslední chvíli.


Konec výletů z Kyjeva do Lvova Antonovem 24 nastal.

2) Emirates 20 let v Mnichově
Ještě pár oficiálních fotek z oslavy 20. výročí Emirates na mnichovském letišti. Tak třeba nám udělají příští rok také perníkové srdce.


Foto: Emirates


Tim Clark o dvacet let mladší. Foto: Emirates


Foto: Emirates

3) United bude mít letadlo ve Star Wars livery
Je to Boeing 737-800, nosící registraci N36272. Pomalovali ho v lakovně v Texasu. Z každé strany má jinou barvu.


Foto: United


Foto: https://twitter.com/jacquikey


Foto: https://twitter.com/jacquikey

4) Exkurze s kolegy do CATC
Což je Czech Aviation Training Centre, kde se cvičí posádky letadel. Já tam sice byla nedávno, ale proč se nepodívat ještě jednou, když jsme k tomu dostali i velmi pěkný a zajímavý výklad. A navíc jsme se klouzali na klouzačce.

 
Vypadáme jak inženýři z jaderné elektrárny.


Bude evakuace.


7. 11. 2019
1) Možnost přeskočit frontu na bezpečnostní kontrole na JFK
Služba platí pouze na terminálu 1 a pro společnosti, které tam létají. Ale je to docela dost evropských společností. Soukromá společnost VIP ONE tady provozuje bezpečnostní kontrolu, přes kterou je možné projít za poplatek. Ten je 35 USD pro dospělého, děti do 12 let jdou zdarma(u služby Silver). Cestující First class společností Air France, Japan Airlines, Korean Air a Lufthansa to mají v ceně letenky. Nabízí se i úroveň Platinum za 200 USD s rozšířenými službami, jako je asistence s odbavením, salonek, doprovod do gate. Službu lze objednat na webu společnosti ZDE.  


Zdroj: www.https://flyvipone.com/


Zdroj: www.https://flyvipone.com/

2) LOT oslavil první let na Srí Lanku
Oslava se konala nejen při odletu z Varšavy, ale také po příletu do Colomba.


Foto: S. Leszczynski


Foto: S. Leszczynski


Foto: S. Leszczynski

3) Korean Air má partnerství s popovou skupinou
Je to skupina SuperM a jsou prý v Koreji velice slavní. Proto byli vybráni jako globální ambasadoři společnosti. Kdybych si hypoteticky musela jednoho vybrat, tak bych teda vůbec, ale vůbec nevěděla.


Foto: Korean Air


Foto: Korean Air


Foto: Korean Air


Foto: Korean Air

4) Rosťa na cestě do Dubaje
A z Dubaje pak dále, to si nechám na později, páč je to taková trochu rarita. Tak abych mu to nezakřikla. No a já, než se vrátí, budu mít aspoň trochu času, dodělat trip reporty z Ukrajiny.


Mám ten pohled ráda.


Vyprovázím a vracím se domů.


Si letí.


Aktuální cenová nabídka internetu.


Přední kabina Airbusu A380.


Večeře.


6. 11. 2019
1) Nová letecká společnost na Islandu
Po letošním březnovém krachu společnosti WOW se bývalí manažeři této společnosti snaží vrátit na scénu. Vznikne prý aerolinka Play a zahájit má lety po Evropě a příští rok v létě pak do USA a Kanady. Provozovat chtějí zpočátku dva Airbusy A321. No, já jako nevím, v čem to bude změna proti WOW Airu. Proč mi to silně připomíná projekt Air Fischer? Letenky mají začít prodávat už v listopadu. Zaměstnance nabírají ZDE. Aby toho nebylo málo, jiná společnost se snaží obnovit původní WOW Air pod jejich názvem tak, že chce nejprve provozovat nákladní dopravu a poté časem přejít na osobní.


Zdroj: Play


Tisková zpráva. Zdroj: Play


Vzhled letadel. Na můj vkus stejně pro oči nepříjemné, jako ten WOW Air. A to mám červenou barvu ráda.

2) Druhý týden turné Airbusu A220 po oceánii začal
Tentokrát zavedl tento stroj na Novou Caledonii. Předváděcí let se konal v Noumee. Tak tam by se jim letadlo šiklo, na lety po okolních ostrovech.


Foto: Air Baltic


Foto: Air Baltic


Foto: Air Baltic


Foto: Air Baltic


Foto: Air Baltic

3) Čínský pilot uzemněn poté, co pustil cestující do kokpitu
Provalilo se to tak, že se fotka dámy v pilotní kabině začala šířit na sociálních sítích. Paní z fotky si ji dala na čínskou sociální síť Weibo s komentářem: "Jsem vděčná pilotovi, jsem tak nadšena!". Fotky si všimnul nějaký čínský letecký blogger, který identifikoval, že vznikla v letadle společnosti Air Guilin během letu a kritizoval aerolinku za narušení bezpečnosti. Žena potom fotku sice smazala, ale co je jednou na internetu, je navždy na internetu, že. Společnost následně potvrdila, že fotka vznikla opravdu za letu na lince z Guilinu do Yangzhou a to 4. ledna 2019. Dále uvedli, že suspendovali dotyčného pilota do konce života, pro porušení bezpečnostních pravidel.


Zdroj: Weibo

4) Fronty na letišti na pasovce si všiml i Dan Plovajko
Což je někdejší tiskový mluvčí ČSA, potom snad dělal u Fischera a nyní u KKCG group. Takže to není úplně řadový cestující a umí v tom chodit. Napsal Letišti příspěvek na Twitter, oni mu odpověděli a docela si naběhli. Nandal jim to docela pěkně.


5. 11. 2019
1) Shuttle bus do Pardubic
Pro cestující, kteří chtějí letět se SkyUpem z nebo do Pardubic, byla zřízena kyvadlová doprava mezi Černým mostem v Praze a letištěm v Pardubicích. Jezdit to má v návaznosti na přílet/odlet linky. Což může být v případě SkyUpu dost zajímavé. Linka Praha - Charkov, která měla letět 31. 10. ve 13:30, odletěla až 1. 11. v 1:39 po půlnoci. To museli mít ti cestující radost, přistát v Charkově ve 4:45 ráno, místo ve čtyři odpoledne. 


 Zdroj: Letiště Pardubice

2) Lufthansa začala létat z Mnichova do Tallinu
Tato linka bude v provozu 3x týdně. Pro cestující z Tallinu nabízí možnost dalších přestupů dál do světa.


Foto: Tallin Airport


Foto: Tallin Airport


Foto: Tallin Airport


Foto: Tallin Airport

3) Air Transat zahájily lety z Montrealu do New Orleans
Nonstop spojení mezi těmito městy, nabízí nyní Air Transat, jako jediná společnost. Lety budou operovány 2x týdně, celoročně. Cílovou skupinou této linky mají být zejména turisté, kteří se chystají plout na výletních lodích z New Orleans.


Foto: Air Transat


Foto: Air Transat


Foto: Air Transat

4) STARLUX Airlines se chystají na zahájení provozu
Po přivítání prvního letadla ve flotile, kterým je Airbus A321neo, přibyl do "flotily" také nový výkonný ředitel. Ten se seznámil s 35 nově přijatými členy posádek. Další várka se na absolvování intenzivního výcviku právě chystá.


Budoucí cabin crew. Foto: STARLUX Airlines


Nový ředitel. Foto: STARLUX Airlines


Foto: STARLUX Airlines


Foto: STARLUX Airlines

5) Air Belgium na Tahiti
Airbus A340-300 Air Belgium (registrace OO-ABB) je nasazen na charterový let kolem světa. Ten se ale zasekl kvůli technické závadě v Limě, odkud měl pokračovat na Velikonoční ostrov a Tahiti.  Takže tam poslali "záchranný" Airbus A330 Hi Fly (registrace CS-TQP), který odvezl turisty z Limy přímo na Tahiti a Velikonoční ostrov v programu kvůli časové ztrátě přeskočili. Tak to je na stížnost na cestovní kancelář. Program cesty, co cestující letí, je TADY. Letadlo si přemalovali do livery cestovky.


Air Belgium na Tahiti. Foto: Christopher Liau


Plán okružní cesty.

6) Xiamen Air nacvičovaly nouzovou situaci
Podle fotek to bylo pojato docela akčně, včetně vrtulníku. My budeme nacvičovat nehodu mimo objekt letiště teď ve čtvrtek, ale jen teoreticky. Doufám, že tyto znalosti nebudeme muset nikdy aplikovat v praxi.  


Foto: Xiamen Air


Foto: Xiamen Air


Foto: Xiamen Air


Foto: Xiamen Air

7) CZECH AIRLINES HISTORY
Dojemné video z roku 2013 editované v roce 2019. 


4. 11. 2019
1) Slovenské Téma píše o katastrofě letu OK001
Je to v souvislosti s knihou, která má za pár dní vyjít a která se touto nehodou zabývá. Je vidět, že se autor pěkně stará o propagaci.


Zdroj: Tema (Slovensko)

2) Wizzair se vrátil do Oděsy
Večer 1. listopadu se po dlouhé době vrátil dopravce na oděsské letiště. WizzAir ukončil provoz do Oděsy v roce 2008. Nyní bude létat z Oděsy do Berlína Schonefeldu, Budapešti, Gdaňsku, Katovic a do Bratislavy. Tak to teď vzhledem k tomu, že Ukrajincům zrušili víza do EU, má docela šanci na to, se uchytit.


Foto: Letiště Oděsa


Foto: Letiště Oděsa


Foto: Letiště Oděsa


Foto: Letiště Oděsa


Konkurenti se potkali. Foto: Letiště Oděsa

3) LOT zahájil lety do Colomba
Včera se konal inaugurační let Dreamlinera z Varšavy do Kolomba. Ten se bude provozovat 3x týdně.


Foto: LOT


Foto: LOT


Foto: LOT

4) Ryanair zahájil lety z Vilniusu do Charkova
Na obou stranách této nové linky z ní mají radost.


Foto: Vilnius Airport


Foto: Vilnius Airport


Foto: Vilnius Airport

5) Juneyao Air začnou létat do Atén
Čínské Juneyao Air oznámily, že budou létat ze Šanghaje do Atén a to od června 2020.V plánu jsou lety 3x týdně Boeingem 787.


Se s těma Řekama domluvili a je to. Foto: Juneyao Air


A je ruka v rukávě! Foto: Juneyao Air

6) KLM jsou partnery newyorského maratonu
Na oslavu tohoto počinu byly vypraveny minulý týden dva speciální tématické lety, které vezly i účastníky této akce. Na palubě je čekal i speciální catering, obohacený o karbohydráty a proteiny, aby měli sportovci sílu. Posádky na těchto letech vyměnili standardní obuv za obuv od ASICS - sponzora akce. 


Foto: KLM


Foto: KLM


Foto: KLM


Foto: KLM

7) Fotky z akce OK96
Konečně jsem zpracovala fotky z akce na oslavu 96. výročí prvního letu ČSA. Atmosféra byla úžasná. Fotky ZDE.


2. 11. 2019
1) Emirates slaví 20 let v Mnichově
Přesně 2. listopadu 1999 přistálo poprvé letadlo Emirates v Mnichově. Byl to tehdy Airbus A310, který tam létal denně. V současnosti je spojení z Dubaje do Mnichova provozováno 3x denně Airbusem A380 a Boeingem 777.


Doufám, že nám z Dubaje pošlou příští rok také takovou cedulku. Foto: Letiště Mnichov


Rok 1999. Foto: Letiště Mnichov


Rok 2019. Foto: Letiště Mnichov

2) Flynas zahájily lety z Abhy do Khartoumu
Abha je v Saudské Arábii a Khartoum v Súdánu. Cestující inauguračního letu dostali drobné propagační předměty.


Foto: Flynas


Foto: Flynas


Foto: Flynas


Foto: Flynas

3) Air India zahájila lety z Amritsaru do Londýna
Lety povedou na Londýn Stansted a to 3x týdně. Operovat je bude Boeing 787-8 v konfiguraci 18 Business a 238 Economy sedaček. Jsou to první přímé lety z Amritsaru na Stansted vůbec.


 Foto: Air India


 Foto: Air India

4) Airbus A321neoLR poprvé ve skotsku
Nejnovější Airbus A321neoLR společnost Air Transat přistál poprvé v Glasgow a tak tam udělali tour pro obchodní partnery.


Foto: Air Transat


Foto: Air Transat


Foto: Air Transat

5) Helvetic dostaly první embraer
Embraer E190 přiletěl do Curychu včera. Zaměstnanci Helveticu mu připravili slavnostní uvítání, včetně slavobrány.


Foto: Helvetic Airways


Foto: Helvetic Airways


Foto: Helvetic Airways

6) Air Baltic jsou na turné po Austrálii a Novém Zélandu
Jsou na turné s Airbusem A220, který zde prezentují potencionálním kupcům. Letěli tam ve směrování Riga - Abu Dhabi - Kuala Lumpur - Cairns - Port Villa - Sydney - Brisbane - Auckland.


Foto: Air Baltic


Foto: Air Baltic


Foto: Air Baltic


Vyhlídkový let z Aucklandu. Zdroj: FR24

7) Světelná show z dronů
Ta proběhla v Číně. Stovky dronů vytvořily na obloze formaci ve tvaru čínského letadla COMAC ARJ21 a C919. Akce proběhla v souvislosti s Nanchang Air Show, která proběhne tento víkend.


Foto: China Aviation Review


Foto: China Aviation Review

8) Dárkový set štětců od Essence
Sada se jmenuje "spread the magic" a zahrnuje 6 štětců na líčení se. Hodně zajímavá je cena, set se má prodávat za 260 Kč. Vůbec nechápu, jak jsem se dřív bez štětců vůbec mohla malovat.


Foto: Essence

8) Tým, který se podílel na akci OK96
Obrovské poděkování všem, kteří přiložili ruku k dílu. A hezký víkend všem.


1. 11. 2019
1) Halloween v letectví
U nás se tento svátek moc neslaví, ale tam kde ano, je hodně prostoru ke kreativitě. Dámy a páni z Virgin Atlantic v Manchesteru se tématicky vyzdobili. Nejvtipnější mi ale přišel fór od Eurowings, byť už okopírovaný. Kdysi už podobný vtip využily Pepsi vs. Coca Cola a McDonald´s vs. Burger King. Ale i tak, je to úsměvné. 


Foto: Virgin Atlantic


Foto: Virgin Atlantic


Foto: Eurowings

2) V Moskvě proběhla konference Wings of the future
Tam vystoupili samí chytří lidé z letecké dopravy a diskutovali všechno možné, co se aktuálně v oboru řeší. Třeba takový diskusní panel "rozvoj nízkonákladové letecké dopravy Rusku a zemích SNS". Ten vedlo letiště Bratislava a účastnili se ho zástupci z FlyArystan, Vuelingu, Pobedy, Azerbaijan Airlines/Buta Airways. No, to by mě zrovna zajímalo, jak to v této lokalitě bude s tímto způsobem cestování pokračovat.


Foto: Wings of the future

3) Na letišti v Chabarovsku proběhla akce "Hodina pro cestujícího"
V rámci této akce měli cestující a návštěvníci letiště možnost, položit otázku zástupcům letiště. Akce měla úspěch a tak ji Letiště plánuje opakovat každé tři měsíce.


Foto: Letiště Chabarovsk


Foto: Letiště Chabarovsk


Foto: Letiště Chabarovsk

4) Wizzair zahájily lety z Budapešti do Kazaně
V Kazani to na letišti velmi slavili. Lety budou v provozu 2x týdně a to ve středy a neděle.


Foto: Wizzair


 Foto: Letiště Kazaň


Foto: Letiště Kazaň


Foto: Letiště Kazaň


Foto: Letiště Kazaň


Foto: Letiště Kazaň

5) TAP Air portugal se rozloučily s posledním Airbusem A340
V hangáru se konala party pro ty, kteří na těchto strojích létali a pracovali, po dobu jejich 25leté historie u společnosti.


Foto: TAP Air Portugal

6) Pracuji na fotkách z akce OK96
A tak nemám moc čas. Máme jich opravdu hodně.


www.yirina.net

 

Vsevjednom.cz