My posts are my personal views. They do not represent the views of my company / Příspěvky na tomto webu jsou pouze mé osobní názory.

www.yirina.net

 


 


 

17. 11. 2018
1)
Náš tým opustil Jenda
Ve čtvrtek se konala rozlučka s naším Jendou. Bud nám chybět, ale jde za lepším a v tom mu nemůžeme bránit. Tak vše nejlepší do nové životní etapy.


Jenda bude v našem Dream teamu chybět.


Dostal na památku obrázek s momenty, které s námi prožil.


Nějaké ty polibky na rozloučenou. Ale zůstáváme ve spojení!

2) Emirates na BAI 2018
Bahrain Air Show má velké zastoupení ze zemí v Perském zálivu. Samozřejmě.


Foto: Emirates


Foto: Emirates


Foto: Emirates


Foto: Emirates


Foto: Emirates

3) Cirkus pokračuje
Taky k tomu jede celkem vtipná diskuze na Airways.cz, kterou se bavím každé ráno. Už to nabralo 20 stránek. K vidění TADY.


Takže ZATÍM vítězné livery....

4) Ukraine International Airlines přivítaly 50. miliontého cestujícího od založení společnosti
V pátek 16. listopadu se stal padesáti milionářem malý klučina Michael Osipčuk, který cestoval z Kyjeva do Paříže na letu PS 127. Dostal suvenýry, mezi nimi i pilotskou čepici a modýlek Boeingu 767. On i jeho rodina byli upgradováni do Business class.


Foto: Ukraine International Airlines


Foto: Ukraine International Airlines

5) Alitalia - starý hadry přešili
Od včerejška chodí personál Alitalia v nových uniformách. Společnost, která je neustále na hraně bankrotu, nemá nic lepšího na práci, než asi po dvou letech od poslední změny, uvést do provozu další uniformu.


Foto: Alitalia


Foto: Alitalia


Foto: Alitalia


Foto: Alitalia


Foto: Alitalia

6) Hezký víkend všem.


16. 11. 2018
1)
Marina Lystseva je na Bahrain Air Show 2018
Její foto report z prvního dne je TADY. Navštívila mimo jiné letadlo Emirates.


 Foto: Marina Lystseva (https://fotografersha.livejournal.com)


 Na Bahrain Air Show už se prezentuje nový slogan Fly Better. Foto: Marina Lystseva (https://fotografersha.livejournal.com)


 Co to je za uniformy?! Foto: Marina Lystseva (https://fotografersha.livejournal.com)


 Saudský Dreamliner. Foto: Marina Lystseva (https://fotografersha.livejournal.com)


 Interiér Dreamlineru. Foto: Marina Lystseva (https://fotografersha.livejournal.com)

2) Zveřejněna ATC komunikace s neovladatelným letadlem Air Astany
Stalo se to v neděli v Portugalsku. Podle zveřejněné komunikace mezi věží a piloty, se chystali dokonce v jednu chvíli přistát na moři, pak na řece. Nakonec naštěstí přistáli na diverzním letišti.


První část.  


Druhá část.  

3) Trip report ze Sydney hotový
K vidění ZDE. Bylo to vynikající.


15. 11. 2018
1)
Emirates na DP World Tour Championship
Už po deváté jako hlavní oficiální letecká společnost toho golfového turnaje. Letos poprvé s novým sloganem Fly Better. Staré Hello Tomorrow už skončilo a museli jsme sundat všechny plakáty v kanceláři, kde to bylo.


Foto: Emirates


Foto: Emirates


Foto: Emirates


Foto: Emirates


Nový slogan Emirates - Fly Better.

2) Když vy inženýrku, tak my....to budete koukat!
Nejen Emirates představily novou kampaň, aktuálně ji má i Etihad. Jmenuje se Choose Well.


Zdroj: Etihad

3) Air France v Irkutsku
Cestující, kteří uvázli v neděli večer v divertovaném letadle na letu z Paříže do Číny v Irkutsku, v noci z úterka na středu konečně odletěli a dorazili do Šanghaje. Jejich zážitky formou Instastories vypovídají více, než slova. Protože neměli ruská víza, byli sice ubytováni v hotelech, ale nesměli z nich vycházet, jak to hlídali (jestli jim stáli za dveřmi policisté), se neví. Letadlem cestovala i skupina uměleckých ředitelů z francouzské společnosti Louis Vuitton: Corinne Lee (@corinneinparis), Michela Rossetti (@at_mr) и Agnes Le Coroller (@agnes_lc), kteří svá Stories vysílali do světa.


Zdroj: Instastories

4) Etihad a Gulf Air se domluvily na spolupráci
Dohoda byla podepsána formou memoranda na aktuálně probíhající air show v Bahrainu, která se jmenuje Bahrain International Airshow (#BIAS18)


Foto: Etihad

5) Pilot Career Show v Bruselu
V momentě, kdy je na celém světě nedostatek pilotů, je společnosti hledají, kde jen můžou. Proto letos proběhl první pracovní veletrh zaměřený pouze na toto povolání, ten se konal v květnu v Amsterdamu. Poté se přesunul do Istanbulu, Říma, Frankfurtu, Madridu, Jakarty a Singapuru. Nyní proběhne v Bruselu a to 30. listopadu. Možná, že z Čech tam budou mít nějaké zájemce. Organizuje to AviationCV.com a účastní se ho zástupci aerolinek a náborových společností, shánějící nové síly. Více info na: https://www.pilotcareershow.com/


Foto: Aviation24.be


Foto: Aviation24.be


14. 11. 2018
1)
Air France v Irkutsku provází smůla aneb tři Boeingy 777 v Irkutsku najednou
V neděli 9. 11. musel divertovat Boeing 777-300 Air France (reqistrace F-GSQC) letící na letu AF 116 z Paříže do Číny pro údajný kouř v kokpitu do Irkutsku. Na palubě bylo 282 lidí. Ti byli ubytováni v hotelu a čekali na náhradní letadlo. To přiletělo. Air France vyslaly z Paříže F-GSQB, aby cestující odvezl tam, kam měli původně letět. Tento letoun sice do Irkutsku doletěl, cestující si natěšeně nastoupili a pak...nikam neletěli. Letadlo mělo nějaký problém s hydraulickou kapalinou. Air France následně poslalo třetí Boeing 777 (F-GZNE), který měl přistát v Irkutsku v úterý kolem 22:15 středoevropského času, odlet byl naplánován na 00:50 po půlnoci (CET) 14. 11. 2018. To už tam ti cestující sedí přes 48 hodin. Poslali taky omluvný email cestujícím, za naprosto výjimečnou situaci, která se opakuje maximálně jednou za deset let. Ještě v neděli večer se vydali zaměstnanci Air France, kteří pracují v Moskvě, do Irkutsku, aby mohli situaci řešit. To se jim tam sejdou v Irkutsku na letišti tři Boeingy 777-300 Air France v jednu chvíli. Pro letiště asi událost roku 2018.


Cestující nastupují do letadla, které je přiletělo do Irkutsku zachránit.


To ještě nevědí, že si za pár desítek minut zase vystoupí, páč i toto letadlo se rozbije.


Podle fotek, které zveřejnil jeden z cestujících na Twitteru, to berou celkem s humorem a dokonce se i socializují. Foto: Stéphane Caterine (https://twitter.com/StephCATH)


Dokonce za nimi přijela místní televize. Foto: Stéphane Caterine (https://twitter.com/StephCATH)


Foto: Letiště Irkutsk


Foto: Letiště Irkutsk


Foto: Letiště Irkutsk

2) Zahájení letů Charkov - Londýn
Poprvé v historii letiště bylo zahájeno spojení do Velké Británie! A to je důvod k oslavě. Lety provozuje Wizzair, který cestujícím inauguračního letu připravil ve spolupráci s letištěm samá příjemná překvapení. Jako například dortáž s anglickou tématikou nebo DJ v odletové hale. Lety jsou v provozu 3x týdně, v úterky, čtvrtky a soboty, v některé týdny jen 2x, bez čtvrteční frekvence. Na 25. listopadu se plánuje zahájení další nové destinace Wizzairu z Charkova - Vídeň.


 Foto: Letiště Charkov


  Foto: Letiště Charkov


 Foto: Letiště Charkov


 Foto: Letiště Charkov


 Foto: Letiště Charkov

3) Hrdina z Air Astany
V neděli byly asi nějaké erupce na slunci. Embraer Air Astany, který právě prošel pravidelnou údržbou, se během letu stal neovladatelným. Pilotům se i přes to podařilo šťastně přistát. V ruských spotterských skupinách se hned provalilo, kdo seděl v kokpitu. Kapitánem byl Vjačeslav Aušev. U Air Astany pracuje od roku 2011 a je mu nyní 40 let. Na svých sociálních sítích napsal poděkování všem za podpůrné vzkazy, že udělali to, na co je cvičili a tímto děkují všem svým instruktorům a že nemůže nic sdělovat, do ukončení vyšetřování.

ЧП с самолетом казахстанской авиакомпании произошло 11 ноября. Воздушное судно выполняло перегоночный рейс KC1388 из авиационно-технического центра Португалии в Казахстан. Самолет подал сигнал бедствия, после чего два истребителя португальских ВВС вылетели с базы в Монте-Реал для сопровождения. На борту Embraer 190 было шестеро членов экипажа. Им понадобилась медицинская помощь. Двое были отправлены в больницу. В авиакомпании сообщили возможную причину инцидента - проведенные ранее плановые работы.
Подробнее: https://tengrinews.kz/kazakhstan_news/izvestno-komandire-posadivshem-samolet-eyr-astanyi-357587/?fbclid=IwAR3n_6BWoVy38UE8pABXYHrhT045uY1LnDkk3LrX6gg4IyvzlwCT6O2VaFQ
Любое использование материалов допускается только при наличии гиперссылки на Tengrinews.kz


Foto: Vk.com - profil Vjačeslava Auševa (https://vk.com/v.aushev)


Foto: Vk.com - profil Vjačeslava Auševa (https://vk.com/v.aushev)

4) Nová aerolinka v Jižní Koreji
Další dopravce vstupuje na jihokorejský trh. Je jím společnost Air Philip, která zahajuje lety z města Gwangju do Soulu na letiště Gimpo. Mají mít údajně tři letadla Embraer ERJ-145


 Foto: Air Philip


Foto: Air Philip


Foto: Air Philip

5) Smutná zpráva pro Jendovo obdivovatelky
Jenda u nás končí. Ještě se bude sice konat ve čtvrtek oficiální rozlučka, ale poslední společnou směnu a tím i naše tradiční ovoce, jsme měli už včera. Nicméně, protože naše vztahy byly vždycky i nad rámec práce, určitě zůstaneme v kontaktu.


Poslední.


13. 11. 2018
1)
Emirates nabídne menu ke svátku Díkuvzdání
Cestující si ho budou moci vychutnat jak na letech mezi Dubají a Spojenými státy americkými, tak na zemi. Podávat se bude od 22. do 25. listopadu. Na letech, které obsluhuje Airbus A380 bude sváteční menu i na baru v Business class. V salóncích Emirates v USA (JFK, BOS, SFO, LAX) je toto menu cestujícím k dispozici už od 8. listopadu. V saloncích v Dubaji pak bude nabízeno na Den díkůvzdání 22. listopadu.


Foto: Emirates


Foto: Emirates


Foto: Emirates


Foto: Emirates


Foto: Emirates


Foto: Emirates

2) ČSA budou mít příští rok flotilu 8 letadel (z toho 7 ATRek)
Airbusy A319 skončí ve flotile ke konci letošního roku. Od začátku roku 2019 budou létat v Německu, zpět už se nevrátí. ČSA tak zůstane jeden Airbus A330 (ten je zatím pronajatý do roku 2020) a sedm ATRek, z nichž jedno na konci zimního letového řádu také zmizí z flotily, takže šest. K tomu budou mít jeden Boeing 737 od Travely, kde má prý létat v posádce jedna letuška ČSA. Piloti z ČSA, kteří byli přeškoleni na Boeingy, budou podepisovat novou pracovní smlouvu, ale už s TVS a létat pak pro obě společnosti bez rozdílu. Že prý ta smlouva není žádná hitparáda, nemusím asi psát. Více informací na webu Zdopravy.cz nebo Seznamzpravy.cz.


Zdroj: Zdopravy.cz

3) Nouzové přistání Air France na lince Paříž - Šanghaj v Irkutsku
V neděli 11. listopadu letěl Boeing 777-300 Air France do Číny. Jenže jim začaly systémy signalizovat dým v kokpitu a tak se rozhodli nic neriskovat a okamžitě nouzově přistát na nejbližším letišti, což byl v té chvíli sibiřský Irkutsk. Cestující byli umístěni v hotelech, nové letadlo pro ně přiletí až dnes. Asi museli získat nějaká razítka na vypravení náhradního letu, s těmi Rusy to není v tomnhle žádná legrace. Nemáš povolení, neletíš.


Foto: Letiště Irkutsk


Záchranný let pro divertované cestující do Irkutsku. Zdroj: FR24

4) Blue Air má králojet
Jejich Boeing 737-800 registrace YR-BMP získal obrázek krále Karla I., krále Rumunska.


Foto: Moldovan Spotters


12. 11. 2018
1)
Neovladatelné letadlo Air Astana v pořádku přistálo
Stalo se to v neděli večer. Embraer 190 společnosti Air Astana letící na letu KC 1388 z technického centra v Portugalsku do Kazachstánu, se dostal do nouzové situace, pilot hlásil, že letadlo je neovladatelné. Rozhodli se pro nouzové přistání na nejbližším letišti. Dostali okamžitě doprovod dvou portugalských stíhaček F16 a šťastně přistáli na letišti Beja (BYJ). Stroj se vracel z C-checku, který jim dělala licencovaná společnost.


Chudáci piloti se asi docela zapotili. Zdroj: Flightradar24.com

2) Saudia vybavuje AirbusyA320 full flat sedačkami
V Businessu samozřejmě. Konfigurace letadla bude 20 míst v Business class a 90 v Economy class. První linky, kam bude tento stroj nasazován jsou do Říma, Milána, Mnichova, Frankfurtu, Ženevy a Vídně.


Foto: Saudia


Foto: Saudia

3) ATR 72 Pakistan International Airlines přejelo dráhu v Panjguru
Letoun registrace AP-BKY letící na letu PK 517 z Karáčí do Panjguru s 54 lidmi na palubě, přejel po přístání dráhu a skončil v písku. Nikomu se snad nic nestalo. 


Foto: Pakistan Aviation

4) Ukraine International Airlines podporuje své zaměstnance motorkáře
Mezi piloty a zaměstnanci UIA je více než 40 členů motoklubů Harley Davidson a Aviators. A tak pro ně uspořádali společnou akci na dráze.


Foto: Alex Cheban (www.alexcheban.livejournal.com


Foto: Alex Cheban (www.alexcheban.livejournal.com


Foto: Alex Cheban (www.alexcheban.livejournal.com


Foto: Alex Cheban (www.alexcheban.livejournal.com


Foto: Alex Cheban (www.alexcheban.livejournal.com


Foto: Alex Cheban (www.alexcheban.livejournal.com


Foto: Alex Cheban (www.alexcheban.livejournal.com


Foto: Alex Cheban (www.alexcheban.livejournal.com


Foto: Alex Cheban (www.alexcheban.livejournal.com


Foto: Alex Cheban (www.alexcheban.livejournal.com


Foto: Alex Cheban (www.alexcheban.livejournal.com


Foto: Alex Cheban (www.alexcheban.livejournal.com


Foto: Alex Cheban (www.alexcheban.livejournal.com


Foto: Alex Cheban (www.alexcheban.livejournal.com)  


Foto: Alex Cheban (www.alexcheban.livejournal.com


10. 11. 2018
1) Air Baltic představily Airbus A220-300 ve speciálním livery
V pátek 9. listopadu se na letišti v lotyšské Rize konal speciální večírek pro partnery a zaměstnance při příležitosti 100. výročí státu. Air Baltic ho slaví stylově, přemaloval svůj letoun registrace YL-CSL do barev národní vlajky a názvu svého hlavního města. Moc hezké. To by se u nás stát nemohlo.


Foto: Air Baltic


Foto: Air Baltic


Foto: Air Baltic


Foto: Air Baltic

2) Joon nahrazuje Air France na některých linkách
Od včerejška vyšouply na lince Paříž - Budapešť národního francouzského dopravce. V Budapešti je přivítali dortem. Joon má být společnost pro mileniály. No nevím. Od jara 2019 nahradí Air France také na lince do Prahy.


Foto: Letiště Budapešť


Foto: Letiště Budapešť


Foto: Letiště Budapešť

3) V Turecku shořel Airbus A300 sloužící jako restaurace
Stalo se to v Konya Stars Parku, kde Airbus A300 někdejší registrace TC-FLJ začal v noci 9. listopadu hořet. Tento letecky tématický park byl otevřen ve městě Konya v dubnu 2016.


Letadlo po rozednění. Foto: Turkish Media


Foto: Turkish Media


A vevnitř to bylo tak hezké. Foto: Turkish Media

4) Boeing 757-200 přejel ranvej v Georgetownu
Šlo o letadlo registrace N524AT společnosti Fly Jamaica, který měl letět na letu OJ256 do Toronta. Tak tam tedy nedoletěl, protože krátce po startu se kvůli nějakému problému rozhodli pro návrat, Jenže jim to úplně nevyšlo a skončili za dráhou v místě, odkud startovali. V letadle se nacházelo 120 cestujících a 8 členů posádky. Naštěstí došlo jen k šesti drobným poranením. 


Foto: Jamaica Spotters

5) FlyBosnia má první letadlo
To je ta společnost, co měla začít létat už v létě, ale asi 3x odložila zahájení provozu, protože nedostali AOC certifikát. Takže, teď mají 16 let starý Airbus A319 od společnosti AerCap a připravují se na zahájení provozu. Ale už jako vopravdu. Letadlo je nyní v Sofii, kde mu dělají interiér. Létat bude ze Sarajeva do Rijádu, zatím tedy jen jedním strojem. Druhý by měli mít v rozpětí 6 měsíců až roku. Kapacita letadla bude 156 míst, z toho 12 v Business class a 144 v Premium economy. Plánují mít jednoduchou tarifní strukturu a počítají s tím, že 80% prodeje se uskuteční přes jejich webové stránky, čímž se sníží náklady na distribuci a umožní držet ceny nízko.


Foto: Exyuaviation.com

6) Letiště Kazaň oslavilo 3. miliontého cestujícího
Stala se jí Moskvanka Darja Čepur. Její přivítání bylo velké, hudba, ohňostroj z konfet (to by se moc líbilo Adámkovi), národní kostýmy a tradiční tatarský dezert. Oslavy budou na letišti probíhat celý víkend.


Foto: Marat Muginov


Foto: Marat Muginov


Foto: Marat Muginov


Foto: Marat Muginov

7) Letiště Minsk dostalo dort
A ne jen tak ledajaký. Podaroval je jejich dlouholetý partner, pekárna č. 2 města Minsk. Hezké a milé.


Foto: Letiště Minsk

8) HR okénko - Ostrava
Nabídka práce u Job Airu. Tak tomu asi musí člověk trochu rozumět. 


Zdroj: job air

9) Vtipný počin Dopravního podniku hl. města Prahy
Trasa B pražského metra s názvy, které si musí cestující odvodit a uhádnout sám. No, leckde jsem tedy měla problém, ještěže znám ty stanice z hlavy. Malá nápověda, Zličín je nalevo.
Hezký víkend všem.


Zdroj: DP hl. města Prahy


9. 11. 2018
1) ČSA slavily narozeniny v Bratislavě
Na letišti Bratislava se v úterý 6. listopadu konala oslava 95. výročí ČSA. Páč tam máme na letišti nějaké vazby, domluvili jsme s radostí zapůjčení uniforem z natáčení videa na malou módní přehlídku. Prý měla velký úspěch a hostům se to moc líbilo. Se nedivím. S tím by šlo vymyslet takových dalších věcí, kdyby se chtělo...


Foto: Letiště Bratislava


Torta. Foto: Letiště Bratislava


Módní přehlídka. Foto: Letiště Bratislava


Foto: Letiště Bratislava


Foto: Letiště Bratislava


Foto: Letiště Bratislava


Foto: Letiště Bratislava


Foto: Letiště Bratislava 

2) Včera jsme měli v Praze opět Expo livery
Tentokrát oranžové EOU. Ještěže to Petr jistil a vyfotil. Teď budeme číhat na modré Expo, to je novinka a ještě v Praze na Airbusu A380 nebylo.


Foto: Petr Juriš


Foto: Petr Juriš

3) Austrian zahájily lety do Cape Townu
To se stalo už před pár dny, s platností zimního letového řádu. Ve Vídni to oslavili se slonem na letištní ploše (umělým), na druhé straně v Cape Townu byly ty oslavy trochu decentnější.


Foto: Austrian


Foto: Austrian

4) Nový make-up od Catrice
Je to "červená" verze od ikonického HD Liquid Coverage, který se stal doslova svatým grálem. Jiný už používám jen výjimečně, když chci nějaký ozkoušet. Nyní se objevila varianta Radiance. Zajímavé je, že tato novinka má jen 28,5 ml oproti té původní verzi, která má 30 ml. No jo, mililitr k mililitru a hned se ušetří. Myslím, že to ještě není v naších drogériích, ale až bude, tak to zkusím. Některé zahraniční recenze na youtube nejsou zrovna pozitivní. Prý není tolik krycí a je spíše lesklý. No, uvidíme. 


Foto: Catrice


8. 11. 2018
1) Emirates Game Changer od 1. prosince ve Vídni
Třetí destinací, kam bude nasazován Boeing 777-300ER s novou First class nazývanou Game Changer, se stane od prosince Vídeň. V současné době je tento produkt nasazován do Brusselu a Ženevy. Letěl tím například i Casey Neistat nebo Sam Chui, kteří z toho udělali trip reporty.


Foto: Emirates


Foto: Emirates


Foto: Emirates


Foto: Emirates

2) Air Astana zakládá novou aerolinii
Ta bude na bázi low-cost, jmenovat se má FlyArystan. Začít létat by měla v první polovině roku 2019. Její flotila bude složena z počátku ze čtyř Airbusů A320 v konfiguraci all-economy 180 míst. Ze začátku bude operovat pouze po Kazachstánu, ale ve středně dlouhém horizontu se uvažuje i o letech do regionu Centrální Asie. Vedení společnosti bylo vybráno ze současného managementu Air Astany. Tým povede Tim Jordan, britsko-australský manažer s více než 15 letou zkušeností v oboru low-cost u společností Cebu Pacific a Virgin Blue.


Foto: Air Astana


Foto: Air Astana


Foto: Air Astana


Foto: Air Astana


Foto: Air Astana


Foto: Air Astana

3) Air Serbia vrací jídlo do ekonomické třídy
Poté, co byl před devíti měsíci zaveden hybridní systém, kdy občerstvení dostávali jen cestující s některými tarify, vrací se společnost k původnímu modelu, kdy malé občerstvení byť v podobě vody a pidi sušenky, dostanou všichni. Zřejmě pochopili, že toto jim přinese víc škody, než užitku. Během posledních pěti let několikrát měnili palubní produkt, to je furt že jídlo dostanete, že jídlo nedostanete, že ani jejich frequent flyeři nevědí, co je na dalším letu bude čekat.


Servis na palubách bude lepší. Foto: Air Serbia

4) Ryanair propustil posádky z naaranžované fotografie
Ta vznikla během nepravidelnosti způsobené počasím na letišti v Malaze, pár týdnů zpět. Letušky a letušáci uvázli na letišti a společnost jim nezajistila hotel, s odůvodněním, že všechny byly plné. Takže během dlouhé noci v nějaké služební místnosti na letišti naaranžovali foto, jak spí na zemi a pustili ho do světa. Ryanair proti nim vytáhl záběry z bezpečnostních kamer a vše nabralo větších rozměrů. Nyní všech šest "viníků" bylo propuštěno. To musí být radost, pro tuto společnost pracovat. Na druhou stranu, nikdo nikoho nikde nedrží, že.


Fotografie, která obletěla svět.

5) Etihad slaví 15. narozeniny
Jednou z forem oslav jsou speciální šátky a kravaty v limitované edici k jejich uniformám, navržené známou designérkou Diane Von Furstenberg. Představeny byly na gala večeru v Louvre Abu Dhabi, za účasti americké herečky Liv Tyler.


Foto: Etihad


Foto: Etihad


Foto: Etihad


Foto: Etihad

6) Letiště Manas v kyrgyzském Bishkeku představilo nový korporátní design
Od 2. listopadu používají nová loga. Při té příležitosti proběhla i party, pro zaměstnance a důležité lidi z letectví.


Foto: Letiště Manas Bishkek


Foto: Letiště Manas Bishkek


Foto: Letiště Manas Bishkek


Foto: Letiště Manas Bishkek


Foto: Letiště Manas Bishkek


Foto: Letiště Manas Bishkek

7) United přivítal ve flotile první Boeing 787-10
Staly se tak první společností, která operuje všechny tři varianty Dreamlinerů. Nový přírůstek do flotily uvedly vtipně, jako že formou oznámení o narození dítěte do rodiny.


Foto: United

8) Na probíhající China Airshow předvedena maketa projektu CR929
Jde o rusko-čínskou spolupráci na vývoji dálkového letounu. Maketa je v měřítku 1:1. Projekt je zatím ve fázi vývoje, který má skončit ke konci roku 2019. První let prototypu by měl být kolem roku 2023, v provozu pak v letech 2025-2028. Na prohlídce makety byla i Marina Lystseva, její fotky TADY.


Foto: Marina Lystseva (https://fotografersha.livejournal.com)


Foto: ОАК - Объединенная авиастроительная корпорация


Foto: ОАК - Объединенная авиастроительная корпорация


Foto: ОАК - Объединенная авиастроительная корпорация


  Foto: ОАК - Объединенная авиастроительная корпорация

9) British Airways slaví den válečných veteránů
Neboli Poppy Appeal, jehož symbolem je květ vlčího máku. Ten se objevil v podobě přelepky na jednom z Boeingů 747 a na klopách uniforem společnosti.


Foto: British Airways

10) Irys v Číně ve Vídni
Česká letuška působící u Hainanu a která píše zajímavý blog, byla na inauguračním letu ze Shenzhenu do Vídně. Více informací na jejích blogu TADY. Podle včerejších zpráv ruší Hainan přískok Praha - Bělehrad od 26. listopadu.


Foto: Irys v Číně (http://irysvcine.cz)


Foto: Irys v Číně (http://irysvcine.cz)


Foto: Irys v Číně (http://irysvcine.cz)


Foto: Irys v Číně (http://irysvcine.cz)


Foto: Irys v Číně (http://irysvcine.cz)

11) Letiště Oděssa přivítalo první let Atlas Global UA
Let byl ve směrování Istanbul - Oděssa - Istanbul a přivezl 62 cestujících. Na odletu jich bylo 10. Jako kapitán letěl ředitel společnosti Jaroslav Krasnožon.


Foto: Letiště Oděssa


Foto: Letiště Oděssa


Foto: Letiště Oděssa


Foto: Letiště Oděssa


7. 11. 2018
1) Tip na zajímavý článek o druhém řediteli ČSA
Je opět z pera Věrčina kolegy pana Miroslava Jindry, který má toto období perfektně zpracované a umí o tom krásně psát. Vyšlo na Technetu a k přečtení ZDE.


Zdroj: Idnes, Technet

2) O někdejších uniformách Fischer Air
Tak to jsem zvědavá, jaké budou mít ty nové, až zase začnou létat. Jestli někdy začnou. Palubní magazín společnosti z roku 1997.


Zdroj: Air Fischer, 1997.

3) Zpět z výletu do Sydney
Bylo to super. Letěli jsme Airbusem A380 Etihadu a bylo nám až líto, že ty lety byly tak "krátké":-) Trip report bude.


Před námi dlouhá cesta.


Palubní salonek Airbusu A380 na letu Abu Dhabi - Sydney.


Užili jsme si to moc.


Nejdřív projížďka kolem Opery.


Pak jsme vyrazili na Bondi beach na pozdní oběd do Icebergs clubu.


Oběd byl vynikající.


Vyhlídka také.


Je to moc pěkné místo.


Až mě to pěkně spláchlo.


A druhý den cesta zpět domů.


1. 11. 2018
1) Emirates Airbus A380 v Hamburku
Emirátský Airbus se bude od zahájení zimního letového řádu objevovat jako jediný stroj tohoto typu na hamburském letišti.


Foto: Emirates


Foto: Letiště Hamburg


Foto: Emirates


Foto: Letiště Hamburg


Foto: Emirates


Foto: Emirates

2) Uniforma století ČSA vybrána
Hlasovalo se na Facebooku na české, ruské a globální verzi a na Instagramu. Vyhrály jednoznačně světle modré šaty, které prezentovala Zuzka. No, myslím, že největší zásluhu na jejich vítězství měla právě ona, protože je prostě uměla výborně prodat.


Krásné jsou všechny a holky je parádně převedly. Klobouk dolů. 

3) Slavnostní přivítání korejského Dreamlineru v Praze
Ačkoliv tu byl poprvé už v pondělí, slavností akce se konala až ve středu.


Ta exkurze působí podle fotek dost zmatečně.

4) Košice slavily 95. výročí ČSA
Moc hezké gesto od košického letiště, do jehož historie ČSA neodmyslitelně patří. Škoda, že jim tam neposlali také letušky v retro uniformách, tam by si to zasloužili a určitě ocenili.


 Foto: Letisko Košice


Foto: Letisko Košice


Foto: Letisko Košice


Foto: Letisko Košice

5) Air Arabia přistála ve Vídni
Jedná se o marockou odnož společnosti, která bude nabízet spojení dvakrát týdně s Marrakéší.


Foto: Letiště Vídeň


Foto: Letiště Vídeň


Foto: Letiště Vídeň

6) Shenzhen Airlines zahájily lety Shenzhen - Londýn Heathrow
Shenzen má 12 milionů obyvatel a tak se tam jistě nějaký cestovní potenciál najde. Letos byl zdvojnásoben počet letů z Číny na Heathrow. Z pěti na začátku roku (Hong Kong, Shanghai, Beijing, Guangzhou a Qingdao) na jedenáct. Nové jsou: Chongqing, Wuhan, Sanya, Changsa, Xian a nyní Shenzen.


 Foto: Letiště Heathrow


 Foto: Letiště Heathrow


 Foto: Letiště Heathrow

7) Oman Air zahájily lety z Muscatu do Moskvy
Létat budou na letiště Domodědovo a stanou se tak jediným dopravcem mezi těmito městy. 


Foto: Oman Air


Foto: Oman Air


Foto: Oman Air


Foto: Журнал Гражданская авиация


Foto: Журнал Гражданская авиация

8) Něco na čtení, než se vrátím z dovolené
A než budu zase dodávat novinky z leteckého, beauty a mého světa. Zalovila jsem ve svém ČSA archívu, když to bylo minulý měsíc vzhledem k výročí tak tématické. HARMONOGRAM ZAVEDENÍ NOVÉ LINKY z roku 1998 aneb, jak se to dělalo před dvaceti lety. 


9) Čtení (prohlížené) na volné chvíle
Foto/video report ze života leteckého medvídka Masúra, od začátku kdy přišel na letiště Orlovka do současnosti. K vidění TADY.


Foto: https://vulkan-avia.livejournal.com

10) Trip report z výletu do Jordánska
K vidění ZDE. My dnes odlétáme zase na pár dní pryč, takže příštích cca 7 dní nebudou žádné novinky, počítač si sebou neberu. Si jedem, čau!


www.yirina.net