24. 3. 2016
 Dream Velvet Foundation


 

Novinka, která je k dostání zatím pouze mimo Českou republiku. Kolegyně Milena mi make-up přivezla z New Yorku a tak jsem měla možnost ho vyzkoušet pár týdnů po jeho uvedení na trh. Stojí asi 13 USD, ale v USA jsou pořád nějaké akce typu 1 + druhý kus za polovinu nebo 2 + 1 zdarma, tudíž se to dá pořídit určitě i levněji. Slibuje, že zajistí matování i hydrataci, což si odporuje, protože většinou hydratační přípravky nejsou matující. O to jsem na něj byla více zvědavá. 
 

Make-up se prodává v následujících odstínech:

05 - Warm Porcelain
10 - Porcelain Ivory
15 - Ivory
20 - Classic Ivory
40 - Nude
50 - Creamy Natural
60 - Sandy Beige
70 - Pure Beige
75 - Natural Beige
90 - Honey Beige
92 - Caramel
95 - Coconut

Já si podle vzorníků na netu tak naslepo vybrala tu 70ku a musím říct, že jsem to opravdu trefila. Ty odstíny nejdou jen od světlého po tmavý, ale některé jdou do žluta a do růžova, což je super.
Protože nemám možnost nafotit extra všechny odstíny, zde je fotka od americké blogerky Michelle:


Foto:  http://www.readysetglamour.com/new-maybelline-dream-velvet-matte-hydrating-foundation-sponge-review-demo/

Jestli se to k nám někdy dostane, tak počítám, že v nejlepším případě bude šíře odstínů tou 70kou končit, v horším 50kou a 40ku úplně přeskočí.

Balení:
Make-up se dodává v klasické tubě s obsahem 30 ml. Mně je celkem jedno, jestli je produkt v lahvičce nebo tubě, možná ta tuba je lepší na to, že z ní člověk může vymačkat obsah do poslední kapky. Píšou tam, že se má produkt spotřebovat do 12 ti měsíců od otevření, ale mně většinou make-upy vydrží déle. 
 


Pod uzávěrem je ještě ochranná přelepka.

 

Konzistence & krytí:
Make-up není ani trochu tekutý, je to spíše taková našlehaná pěna. Napřed si ho dám trochu na hřbet dlaně a odtud nanáším štětcem, samozřejmě na připravenou pleť (krém, báze pod make-up). Co mě hodně překvapilo, bylo to, jak dobře kryje. Možná mám velké štěstí, jak jsem trefila ten odstín, ale všechna červená místa kolem nosu mi sjednotil a schoval tak, že jsem měla pleť úplně barevně jednotnou. A i finální vzhled je opravdu sametový a ten název Velvet nemá jen tak. 


 Vzhled nechává opravdu matný a sametový, zapudrovala jsem ho transparentním pudrem jen pod očima a na Tzóně.

Výdrž:
První pokus jsem s ním udělala na akci carga, kde jsem dělala hostesku. Nalíčila jsem se někdy v 11 hodin dopoledne, protože jsem měla předtím ještě nějaké pochůzky a měla jsem ho až cca do půlnoci, kdy jsem se vrátila domů. První hodiny byl úplně super. Bohužel potom, co jsme tam stály s Hankou (městskou) pod silnými reflektory na podiu a předávaly ceny, tak jsem cítila, jak se mi obličej zahřívá a že se určitě lesknu. Když jsem se ptala Hanky, jestli se lesknu, tak mi řekla, že ano:-) Narychlo jsem to upravila ubrouskem, bohužel jsem u sebe neměla po ruce pudr.


 Po cca 7mi hodinách od aplikace, bez přepudrování. Zatím pořád super. Než jsme vlezly pod ty reflektory.


Na druhý pokus jsem vyrazila s make-upem do práce. To je pro mě klasická zátěžová zkouška. Líčím se kolem půl osmé ráno, hlavní nápor, kdy potřebuji, aby make-up vypadal dobře a svěže je až kolem 12:30, kdy otevíráme odbavení. Po zavření letu se většinou přepudruji, ale pak už mě tolik lidí nevidí. Make-up vydržel celý den, bez toho, abych se přepudrovávala. Večer jsem byla trošku lesklá kolem nosu, ale kdybych byla nepoužila žádný make-up, tak se lesknu mnohem víc.
Potom jsme vyrazila cvičit. Neodlíčila jsem se a cvičila namalovaná. Pak už jsem nikam nešla, jen přímo domů a tak jsem počítala s nejhorším. Že se zapotím a make-up se smísí s potem a rozteče. Předtím jsem se tedy ještě napudrovala transparentním pudrem od Miss Sporty. Ale vůbec nic takového se nestalo! Když jsem pak šla do šatny, musela jsem zhodnotit, že vypadám stejně jako před přepudrováním, čili trošku leskle, ale opravdu jen lehce. 

Třetí testovací pokus provedla Hanka (letištní), které jsem make-up zapůjčila a byla ochotná se s ním nalíčit do práce a sdělit mi své dojmy. První co vyhodnotila velmi pozitivně bylo to, že ačkoliv má tmavší pleť než já, tak make-up se nějak přizpůsobil jejímu pigmentu a splynul s její přirozenou barvou kůže. Po příchodu do práce jsem její obličej důkladně prohlédla, abych to mohla porovnat s večerním stavem. A po práci jsme to vyhodnotily, že drží a to víc než dobře.

Závěr je ten, že make-up je super, za ty peníze rozhodně! Mně připomíná trochu ten Dermablend od Vichy, ale stojí třetinu. Kryje perfektně, nevysušuje a neleskne se. Jediná nevýhoda je, že dělá tu pleť tak čistou a hezkou, že je jasné, že to není přirozený stav a je tím pádem jasné, že tam ten make-up je. Tudíž nedělá takový ten přirozený vzhled. Ale to mě vůbec nevadí, naopak, do práce se to i hodí.  Ideální kombinace vlastností. Tak uvidíme, jestli se ho dočkáme i u nás a hlavně ve stejném, složení.
 


www.yirina.net