My posts are my personal views. They do not represent the views of my company / Příspěvky na tomto webu jsou pouze mé osobní názory.

www.yirina.net


 Výrobky které jsem používala během května a června.

 Finishing Powder 
HD FINISHING POWDER - MINERAL BASED
NYX
cena: asi 250 Kč

Tento minerální pudr se prodává ve třech odstínech. Když jsem byla v pobočce NYXu na Smíchově, měli jen dva a tak jsem si vybrala ten Banana. Tenhle pudr je opěvovaný všemi blogerkami a youtuberkami, tak jsem si řekla, že ho zkusím. Já měla ten od Vichy, který se mi celý v kabelce rozsypal, což mě mrzelo, protože stál asi 500 Kč. Poté jsem si koupila transparentní od Miss Sporty, který jsem používala do koupě tohoto výrobku. Od té doby už "jedu" ale jen v NYXu. Je opravdu dobrý. Používám ho až odpoledne, když se mi pleť začne lesknout. Není vůbec žlutý, naopak, působí velmi přirozeně a splyne pěkně s make-upem. Tudíž blogerky měly pravdu a určitě je to za ty peníze super výrobek. Hlavně by mě nemrzelo, kdyby se mi také rozpadl, jako ten drahý od Vichy. Nicméně, se nerozpadl a drží. Jediné mínus je to, že nemá zrcátko. Což je škoda, protože ho nosím sebou v kabelce a občas, když se potřebuji přepudrovat, zrovna zrcátko není při ruce. Ale to je jen detail.


Tužka na obočí
micro brow pencil
NYX
cena: asi 200 Kč

Tužku jsem si vzala v odstínu hnědé, což byla chyba. Moje obočí totiž není hnědé, ale spíše šedé, tudíž tam ta hnědá vypadá velmi nepřirozeně a je vidět. Zkusila jsem to teda aspoň na domácí použití a i tak zjistila, že ta tužka moc nekreslí. Tudíž z ní používám jen ten kartáček, kterým si češu obočí, ale na jeho dokreslování pak používám jiné výrobky.

 


Kartáček funguje dobře.


Barva se ke mě bohužel nehodí, což je moje chyba, že jsem si ji špatně vybrala.


Sérum
life serum
Vichy
cena: 790 Kč

Tohle sérum má působit na pleť tak, že ji vrátí svěžest, sjednotí odstín, vytvoří odpočatý výraz a vyhladí póry. Prostě by mělo působit na unavenou pleť. Já ho používám v kombinaci s druhým sérem od Vichy, z řady Liftactiv, které je proti vráskové. Sérum je příjemné, aplikuje se pumpičkou. Bohužel, je ale i dost drahé, nemůžu říct, že bych viděla od začátku jeho používání nějakou výraznou změnu. Ale taky nevím, jestli kdybych ho nepoužívala, by nevypadala moje pleť hůř. Kupovala jsem ho v akci 2+1 zdarma, takže mě nestálo tolik peněz a jestli si ho ještě koupím, tak jedině v nějaké podobné akci, ale asi spíš zkusím nějaké jiné.


Sérum
liftactiv serum 10 supreme
Vichy
cena: 869 Kč

Toto sérum jsem si kupovala společně s tím Idealia. Toto má působit na vrásky. Také nemůžu říct, že bych viděla nějaký závratný progres, jako třeba tenkrát, když jsem začala používat proti vráskový krém od Biodermy. Co mi na tomto séru nevyhovuje, je jeho způsob aplikace. Nemá klasickou pumpičku, jako sérum Idealia, ale má v odšroubovávacím uzávěru dutou trubičku. Tak to s ní nabírám a natírám na pleť, ale to je určitě špatně, jen jsem nepochopila, jak to má fungovat.


Nechápu způsob aplikace tímto. Nemá to klasickou pumpičku, jako sérum Idealia. Ale tak si to patlám tou trubičkou, ono to také jde.


Oční stíny a linky v tužce
perfect stay eye shadow liner water proof
Astor
cena: 100 Kč

Tužku jsem koupila asi za polovinu obvyklé ceny, když v drogériích DM rozprodávali značku Astor, aby uvolnili místo pro stojan Burjois. Tak jsem si řekla, že jí zkusím. Měli už jen zelenou, tak jsem ji vzala, i když bych si jinak asi vybrala jinou barvu. Bohužel já si do práce oči zeleně malovat nemůžu a jinam se moc nemaluji, tak jsem čekala déle, než byla příležitost. A když nastala, tak jsem byla docela překvapena. Nejen tím, že mi ta zelená sedla, což jsem nečekala, ale i tím, že tužka vydržela celý den. Použila jsem ji jako stíny i spodní linku.
S tužkou jsem spokojená, jen škoda, že nemám víc příležitostí, ji vynosit. Umím si to představit jako ideální výrobek na cestu někam k moři, kam člověk nechce tahat paletku stínů, aby se mu nerozsypala, toto využije jako stíny i tužku. Tím, že je to waterproof, znamená, že to vydrží i vyšší pocení, což někde na dovolené u moře v horku zřejmě může nastat.
 BB krém na vlasy
hair BB cream for ageing hair
dove
cena: 120 Kč

Když jsem tohle viděla na pultě, tak jsem si říkala, že už opravdu nevědí, co vymyslet. BB krém na vlasy? Tak jsem si to koupila, abych zjistila, jestli to k něčemu je. Má to mléčnou strukturu, vtírá se do vlasů. Takže ke všem těm olejům a výživným leskům, si vtírám do vlasů ještě toto. Je to trošku jiné, než ty oleje. Vlasy po tom příjemně voní a mám pocit, že jsou jakoby nevysušené. Takže na střídání s oleji určitě ano, jako součást stálé péče.
 


elektrický kartáček na zuby
Sonicare tooth brush
Philips
cena: 1699 Kč

Elektrický sonický kartáček od Philipsu jsem už měla, ale postupně začínal dosluhovat. Což se projevovalo tak, že se sám spouštěl, zejména uprostřed noci, kdy mě nutil vstávat z postele a jít ho vypnout. Když se to opakovalo pár dní po sobě 3x-4x za noc, došla mi trpělivost,  nechala jsem ho vybít a měl útrum. Bez elektřiny vrčet nemohl. Já jsem si pár dní čistila zuby normálním mechanických kartáčkem, ale ten rozdíl, byl velký. Když jednou začne člověk používat ten sonický, tak už mu pak ten obyčejný nestačí.
Ten co jsem měla předtím, byl nějaký "lepší" stál 3 000 Kč, protože k němu bylo cestovní pouzdro a mělo to tři světýlka. Nyní jsem si koupila ten nejzákladnější, protože cestovní pouzdro mi zbylo z toho předchozího a tři světýlka jsem nikdy nevyužila neb nevím, k čemu tam byly. Takže proč si kupovat tři světýlka dvakrát dráž, když mi stačí jedno světýlko, které ukazuje, že kartáček pracuje. Koupila jsem ho v DMku, protože sbírám body na DM kartu (na netu jde koupit cca o 200 Kč levněji), byla k němu jedna hlavice. Mám ho asi od konce května a funguje úplně stejně, jako ten předchozí, čili je opravdu zbytečné kupovat si ty dražší varianty, pokud člověku nejde třeba o design. Vím, že mají nějaké růžové, se stylovým stojánkem a tak, asi za 4 tisíce. Ale na čištění zubů je ten základní úplně stejný.
Nabitý vydrží velmi dlouho, vlastně jsem ho nabila tenkrát poprvé, po koupi koncem května a pak předtím, než jsem letěla do Londýna, což bylo někdy v druhé půlce června (ale to jsem ho nabila preventivně, abych sebou nemusela vozit nabíječku), od té doby stále jede a to ho používám minimálně 2x denně. Nabíječka je součástí balení. Takže tuhle věc opravdu doporučuji.


dvousložkový odličovač
essentials sensitive - zklidňující odličovač
Garnier
cena: 80 Kč

Tento dvousložkový odličovač jsem si koupila na ozkoušení, vzhledem k tomu, že balení má 200 ml. Ostatní tyto olejové odličovače očí jsou jen 125 ml nebo méně, za stejnou cenu nebo dražší (s výjimkou Green line za 70 Kč). Tak jsem to zkusila a přestože jsem se od Garnieru v posledních letech odvrátila, nyní mu (resp. jen odličovačům) přicházím znovu na "chuť". Jsem nadšená z dvoufázové micelární vody na obličej (400 ml), která stáhne i silnou vrstvu make-upu. A tento produkt na oči je také velmi účinný.  Nicméně, mezi ním a tím 400 ml nevidím až takový rozdíl, tudíž si možná budu kupovat jen ten žlutý-větší. Toto má být zklidňující, ale to já zase tolik nepotřebuji, spíš potřebuji dobře odlíčit.


make up
mat titude foundation
Astor
cena: 160 Kč

Make up od společnosti Astor. Má matovat, což tedy úplně nesplnil. Hanka ho podrobila zátěži, že v něm přes den doma uklízela a vyloženě nespokojená také nebyla. Ale že by to byl nějaký zázrak, který bych si musela koupit znova, tak to zase ne. Prostě, kategorie nenadchne a neurazí.


concealer
lift me up anti age concelaer
Astor
cena: 130 Kč

Začala jsem tyto korektory používat poměrně nedávno, před pár měsíci. Pořád jsem měla pocit, že je nepotřebuji, že žádné kruhy pod očima nemám a nechtěla jsem si přes make-up natírat ještě další vrstvu. Ale ono to opravdu vypadá lépe a prozáří to pleť. Nicméně tento je také z kategorie make-up výše, nenadchne a neurazí. Narozdíl od toho dalšího.


concealer
instant anti age eraser eye
Maybelline
cena: 9 GBP

Tenhle korektor se u nás neprodává, ale přes to o něm všechny kosmetické blogerky básní a každá ho má, protože dnes už není problém si něco objednat nebo dovézt ze zahraničí. Naštěstí. Tak jsem si říkala, že si ho při první cestě do zahraničí také koupím. Tak jsem si ho koupila v Londýně a od té doby používám denně. Jediné, co mi trochu vadilo, byla ta aplikační houbička, jsem si říkala, že se v tom asi budou držet nějaké bakterie, ale asi se neudrží, protože ho rychleji spotřebuji. Je překvapivě řídký, ale i tak pěkně rozzáří pleť. Tudíž si při příští cestě do zahraničí koupím aspoň tři, ať mám zásobu.
 


make up
dream satin liquid satiny finish
Maybelline
cena: 8 GBP

Mám už jeden make up z této řady a to Maybelline Dream Velvet Soft Matte Hydrating. Ten mám z USA a je velmi hutný a krycí a tak se hodí spíš na zimu. Tento naopak je velmi lehký, ale i tak velmi dobře kryje a co víc, po celém dni se skoro nelesknu nebo jen velmi málo. Od návratu z Londýna jsem nepoužila jiný make-up než tento. Bohužel u nás také není v prodeji, tudíž až mi dojde, tak budu shánět v zahraničí. Já to opravdu nechápu, proč to k nám nedávají.CC cream
nude magique cc cream
L´Oreál
cena: 10 GBP


Ani tenhle výrobek bohužel u nás není v prodeji. Je to korekční CC krém a je zelený. Jsem se toho trochu bála, že budu zelená, když se tím natřu, ale ono to tak není, ono to nějak neutralizuje červené zabarvení pleti. Používám to tehdy, když si nedělám make-up, ale chci jen zabarvit červenější kůži kolem nosu. Nemám to nijak tragické, ale ta barva tam jiná je. Po natření tímto se to začervenání opravdu docela zamaskuje, i bez make-upu. K tomu si máznu pod oči ještě ten korektor anti-age a můžu vyrazit ven i nenalíčená:-) Když bude čas, zkusím vyfotit before and after. Bohužel, kdo by to chtěl zkusit, musí si to také nechat přivézt. Ale vyplatí se.
 


www.yirina.net