5. 1. 2016
 

Aussie

 

Šampon, kondicionér a maska na vlasy.

 

Tyto výrobky mi byli poslány, když jsem se na internetu přihlásila k testování prostředků pro poškozené vlasy. Byla jsem mile překvapená, že dorazily výrobky v plné velikosti a ne jen malé vzorečky na jedno či dvě použití. To bývá často u krémů, u kterých je jasné, že po jednom či dvou použití člověk tak maximálně pozná, jestli se po něm neosype, ale nějaký účinek už těžko.

Vlasy jsem si dříve myla každý den, teď už posledních pár let tak cca jednou za 4 dny, protože je v práci mám celý den skryté pod kloboukem a nemá to moc smysl. Asi od 14 ti let si je barvím každé cca 3 týdny, čili zničené je mám dost. V posledním roce jsem objevila kouzlo suchých olejů, které se do vlasů vtírají a také všelijaké spreje, které si na ně stříkám na noc a zaplétám do copu. Na mytí používám nejčastěji šampony od L´Orealu Elséve v kombinaci s Head and Shoulders, protože mám od častého barvení suchou kůži a občas se mi dělají lupy. Kondicionér používám také od L´Oréalu, případně Gliss Kur nebo Syoss. Po umytí na ně stříkám různé spreje na objem a udržení barvy, snažím se je střídat. Vlasy si nefénuji, chodím spát s mokrými vlasy, přes noc mi většinou uschnou. V tom případě si je ale nezaplétám do copu, to dělám jen se suchými.

K testování jsem dostala tři produkty. Šampon, kondicionér a tříminutovou masku. Sama jsem už z dřívějška měla od Aussie také sprej na objem vlasů. Značka se prodává v drogériích a stojí cca kolem 130 Kč. Což je vyšší průměr. Cenou se chce Aussie asi odlišit od produktů typu značek L´Oreal a podobných a být o třídu výš, ale ne zas tak drahé, jako profesionální produkty. 

 


Tři výrobky Aussie, které mi přišly.


Balení zásilky.


Informace k testování.

 

Šampon.

 

Šampon je v lahvičce o objemu 300 ml. V dotazníku, který jsem vyplňovala pro agenturu, která průzkum zajišťuje, se mě ptali na vůni, jestli se mi líbila. Vůni jsem vlastně ale ani nezaregistrovala, což není nic negativního. Voní to jako normální šampon a to je v pořádku.
 

 

Maska na vlasy

 

Masku na vlasy jsem aplikovala po šampónu. Balení tohoto výrobku jsem moc nepochopila. Víčko není znovu zavírací. Musí se sloupnout taková přelepka, která má být dle umístění textu dole. No jo, ale ona nejde přilepit zpět. Asi by šlo zatížit ji její vlastní vahou a postavit třeba na okraj vany, čímž by samolepka držela tekutinu uvnitř. Jenže při jejím zvednutí by pak bylo nutné ji velmi rychle otočit nebo aspoň pod ni rychle strčit prsty. Což je ve chvíli, kdy stojím se zavřenýma očima ve sprše, asi to poslední, co mám chuť řešit, aby mi nevytekla vlasová maska. 

 


Kryt na jedno použití.


Nebo to nechat takto, ale to se mi také nelíbí, protože mám pocit, že tam třeba napadá prach nebo bude vysychat.

 

Maska na vlasy

 

Kondicionér jsem používala na konec. Jako všechny ostatní. Vůně příjemná.

 

 

Výrobky Aussie jsem používala více než měsíc. Určitě můžu říct, že po jejich použití jsou vlasy lesklé, vypadají zdravě a jsou příjemné na dotyk. V kombinaci se sprejem na zvýšení objemu, který jsem měla už z dřívějška, je to perfektní. Bez tohoto spreje jsem ale měla dojem, že jsou splihlé a jakoby bez objemu. Na druhou stranu, ale vypadaly zdravější a lesklejší. Takže něco za něco.

Hledala jsem na lahvičkách, kde jsou šampony vyrobeny, jestli opět v Polsku, což by mě zklamalo, protože už se snažím výrobkům západních značek vyrobeným ve východoevropské edici z principu vyhýbat. Informace "made in XXX" tam nebyla, jen kontakt na firmu Procter and Gamble, a adresa v Británii. Nevím, jestli adresa určuje místo výroby nebo jen sídlo firmy.

Řada produktů Aussie je v drogeriích docela široká, nabízí výrobky na obvyklé problémy typu poničené vlasy, barvené vlasy, vlasy bez objemu atd. Zkusím si koupit něco z řady na objem a uvidíme, co to udělá. Asi zkusím kombinaci šampon na poškozené vlasy a kondicionér na objem, abych dosáhla efektu, který potřebuji.

Za mě spokojenost.
 


www.yirina.net