26. 8. 2015
 

Vichy Dermablend 

 

Korektivní make-up


 

Řada Dermablend od Vichy je velmi populární a vychvalovaná, pro své vynikající korekční schopnosti. Ženy, které mají problémy se silným akné ho doslova zbožňují a je pravda, že když jsem si našla fotky použití před a po, tak jsem musela uznat, že to vypadá téměř jako zázrak.

 


Krycí make-up. Můj odstín je Opal.

 

Řada Dermablend je širší, nenabízí jen tekutý make-up, ale i pudr, korekční tyčinku a minerální fixační pudr. A jako novinku i celotělový make-up, který se používá ke krytí např. tetování na těle. Trošku vada na kráse je to, že na oficiálních českách stránkách tyto výrobky Vichy nenabízí a je tam jen onen make-up. Tudíž mám podezření, že se to asi u nás ani neprodává. V lékárnách jsem tyto výrobky neviděla, ale je pravda, že jsem je aktivně nehledala. Na internetu se objednat ale dají.
Když jsem ale hledala Dermablend na internetu, tak jsem zjistila, že v některých zemích (např. ve Velké Británii) je balení černé a ne bílé, jako u nás. A já mám podezření, že je to opět něco na způsob toho, že produkce pro náš trh má nějaké pozměněné složení, jak se o tom nedávno psalo na Idnesu a komentář paní z Coca-Coly, proč je u nás složení nápoje jiné, mě téměř rozsekala a říkám si, jestli tohle vůbec může myslet vážně a tohle říct do médií?
Ale zpět k Vichy.

Existuje tedy černé a bílé balení make-upu. Pokusím se někde v zahraničí sehnat i černou verzi a poté je porovnat.
Dále existuje řada Dermablend Professional, ale tu jsem také u nás neviděla, přehled všech jejích produktů ZDE. U této řady není na amerických stránkách ale vůbec zmíněno spojení s Vichy, v logu je písmeno D, tak to je také nějaká lokální specialita pro dobro místních.

 


Černá variace.


A bílá varianta. Vyrábí se make up pleťový, make-up tělový, pudr klasický a pudr fixační minerální.

To, jak je krycí make-up krycí, nejlépe značka Vichy ukázala v reklamě, kdy použila krycí tělový make-up na tělo sympatického potetovaného pána. Kdybych ho potkala někde v noci, tak vezmu nohy na ramena a uteču. Možná by to nemuselo být ani v noci, utekla bych před ním i ve dne nebo aspoň zrychlila chůzi. Pokud by nepoužil Dermablend krycí tělový make up. Viz obrázky níže.
Napadá mě situace, kdy se nějaká slečna seznámí s takovým pánem večer v baru, skončí spolu doma, ráno se probudí, jdou do sprchy a vyleze z ní pán bez make-upu. To je asi na zástavu srdce.

 


 


Výsledek je ohromující.


Vichy Dermablend


Distribuce k nám jde z Polska, což právě vyvolává moje obavy ohledně složení.

 

S make-upem jsem spokojená, i když není určen přímo pro mě, protože naštěstí s akné problémy nemám a tetování také ne. Nicméně si myslím, že se v mém případě dá dobře použít k zakrytí drobných pupínků a nerovností, které se na obličeji občas udělají. Jenže na toto používám podobný výrobek od Dermacolu, který ale stojí mnohem méně peněz a přitom je jeho kryvost vyšší. Když to porovnám, tak Dermacol Cover kryje ještě tak o 30% více, než Vichy Dermablend. Cena Dermacolu je cca 150 Kč, cena Vichy Dermablend je cca 550 Kč. Každý si musí sám ozkoušet, jak moc vysoké krytí potřebuje a podle toho výrobek vybrat. V případě nějakých dermatologických problémů pak samozřejmě rozhodne to, jak pokožka reaguje na konkrétní výrobek.
 

Hodnocení:
+ kryje dobře (což je u krycího make-upu docela zásadní)
+ šíře odstínů
- cena
- nejasný původ a složení, chtělo by to vyzkoušet, jestli make-up koupený u nás působí stejně, jako identický, ale koupený někde v západní Evropě nebo USA


www.yirina.net