3. 8. 2015
 

Tarte
 

Tartelette - Amazonian clay matte palette  

 O této paletce jsem se dozvěděla z amerických stránek Sephora, kde mě zaujala tím, že obsahuje všechny stíny v matné podobě a přesně v mých oblíbených barvách. Koukla jsem se na pár recenzí, prohlédla fotky a do paletky se zamilovala. Bohužel, u nás v prodeji tato značka není. Bylo to před cestou do USA, takže jsem se rozhodla, že bez ní se odtamtud nevrátím. A tak se stalo. Koupila jsem si ji v Anchorage na Aljašce v místní Sephoře za 44 USD. Poprvé jsem ji použila až po návratu domů. A už po prvním vyzkoušení jsem věděla, že tahle koupě se vyplatila.

Už samotná krabička je moc hezká a luxusní. Stíny jsou zasazené ve zlaté kazetě, na víčku je zrcadlo. Všech 12 barev je přesně podle mého gusta, každé ráno mám těžké rozhodování, které z nich dnes použiju. Odstíny jsou všelijak pojmenované, ale jejich názvy toho o dané barvě moc neřeknou. Já jsem si asi nejvíc oblíbila ty, které vypadají jako čokoláda, to jsou Dreamer a Multi-tasker. Odstín Fashionista používám dokonce na spodní linku místo černé tužky. 
V krabičce je přiložena kartička s tipy, jak barvy kombinovat.
Stíny mají úžasnou konzistenci. Používám pod ně bázi na oční víčka od NYX a nanáším je štětci ze Sephory. Všechny jsou krásně máslovité, nepráší a nádherně se roztírají. Jejich matnost je to, co se mi na nich nejvíc líbí. I po celém pracovním dni, přestože se mi oční víčka normálně mastí, udrží dokonale matný stav.

 


E-shop firmy Tarte.


Zemité a přírodní barvy.


Paletka je dodávána v papírové krabičce.


V papírové krabičce je kovová krabička. Fialová se zlatým písmem.


Paletka je luxusně zpracovaná.


Stíny jsou tak krásné, že mi bylo líto do nich hrábnout.


Složení.


Návod k použití.


Takhle zmalovaná ven nechodím, to jsem je jen zkoušela.


A do práce to více rozetřu. Ale tam je to žádoucí a v kombinaci s rudou rtěnkou se to ztratí.

 

Ze stínů jsem pořád nadšená a používám je téměř každý ten. Paletka patří mezi ty dražší, ale této investice nelituji, protože mi dělá radost už jen pohled na ni. O tom, že je příjemné se s ní malovat, se už asi zmiňovat nemusím.
Škoda, že se u nás značka Tarte nedá vůbec koupit, protože jsem ji začala hned sledovat a zaujalo mě u ní více produktů. Tak holt budu muset poprosit někoho, kdo bude mít cestu do USA.

+ složení (máslovitost, stíny vůbec nepráší)
+ krásně nakombinované barvy
+ výdrž celý den
+ nezalezou do vrásek na očním víčku ani po deseti hodinách (s použitím matné báze)
+ luxusní balení 
- nedostupnost v ČR


www.yirina.net