19. 8. 2015
 

Maybelline paletky 
 

The SMOKES & THE blushed NUDED

 

Do českých obchodů se dostala letos první paletka od Maybelline, konkrétně ta s názvem THE NUDES (vlevo dole). V prodeji v USA jsou ale momentálně ještě další dvě barevné varianty a to THE SMOKES a THE blushed NUDES. Verze The Nudes, která je u nás v prodeji, stojí cca 270 Kč. V USA stojí tyto paletky cca 12 USD, ale v každé drogerii, kde jsem byla, probíhala zrovna akce "kup jednu a druhá bude za 50%". V této akci jsem je koupila i já a tak jsem za každou dala cca 10 USD. Při současném kurzu dolaru vůči koruně tedy stejně, jako u nás. Koupila jsem si dvě verze, které u nás v prodeji zatím nejsou. Resp., jak jsem pochopila, THE SMOKES už končí nebo je k dispozici jen omezeně i v USA. Už se o ní nepíše ani na amerických stránkách Maybelline a v e-shopech je odkaz na kamenné obchody. Naopak druhá, do růžové laděná verze The blushed nude je v prodeji a i marketingově podporována.
V minulosti se prodávala ještě verze THE BRIGHTS (vpravo dole), která obsahovala pestré barvy, ale po té už není ani vidu, ani slechu.

 


 

Paletky jsem přivezla z USA už v červnu, ale celý červenec a část srpna jsem je zkoušela, abych mohla fundovaně zpracovat svůj názor na ně. Obal paletek je stejný, jako u té "naší" co se prodává v ČR. Je to plast a přestože jsem se snažila vybrat v regálu nějaké nepoškrábané kousky, tak to moc nešlo, všechny byly někde škrábnuté. Zkusila jsem je na nafocení naleštit, ale bohužel to více nešlo.
 

 


V této paletce byly dva aplikátory (které jsou k vyhození, s tím se opravdu líčit nedá, ale to od nich nikdo nečeká).


Barvy jsou světlé a něžné.


Odstíny dost připomínají paletku Naked 3 a mám podezření, že to není úplně náhoda.


Na krabičce je na zadní straně návod, jak stíny kombinovat a složení.

 


Tmavší verze obsahuje směs na vytvoření kouřového vzhledu.


V této paletce jsem měla jen jeden aplikátor, ne že bych ten druhý postrádala. Jen nevím, jestli to je schválně nebo tam chyběl.


Opět stejné informace na zadní straně paletky.


 

Paletky jsem používala střídavě obě. Protože jsem se s nimi líčila do práce, vyhovovala mi více tmavší verze The Smokes. Světlá varianta je spíš vhodná pro nějaké romantické líčení, které třeba také někdy využiji, ale k tomu mám méně příležitostí. Stíny mi vydržely celý den (s použitím báze od NYX) a celkem dobře se nanášejí. Ale bohužel také trošku práší, což je sice nevýhoda, ale dá se s tím při troše šikovnosti poprat, žádná tragedie. Tmavší verze je lépe pigmentovaná a hodně barví, u světlé verze je to trochu slabší a je potřeba použít více stínu, aby byla barva intenzivnější. Potrženo sečteno, za cenu kolem 270 Kč je to v pořádku. Já tmavší verzi používám jako cestovní, čili když nespím doma a jdu druhý den do práce nebo potřebuji být namalovaná, tak si ji beru sebou, místo těch "lepších" co mám doma a nechci si je rozsypat tak, že bych s nimi někde flákla a zničila je. Ty světlejší si nechávám na "někdy". Tím nechci říct, že jsou špatné, jen se nehodí pro mé potřeby.

Hodnocení:
+ cena
+ verze The Smokes dobře pigmentovaná 
+ pěkné kombinace barev, se kterými lze tvořit hodně variací líčení
- krabička paletky působí lacině (ale za ty peníze se nedá nic lepšího čekat)
- prášivé
- světla varianta je na můj vkus málo pigmentovaná
- v ČR zatím nejsou v prodeji


www.yirina.net