4. 10. 2015
 

HOT or NOT

September /  Září

Výrobky které jsem používala v září.
 


 

Freeman - pleťová maska

(Facial Clay Mask - Chocolate & Strawberry)

HOT
(koupím si znova)
 

Další z pleťových masek od firmy Freeman. Tato je čokoládovo-jahodová a opravdu tak i vonní. Má být detoxifikační. Tak to úplně neumím posoudit, ale po jejím použití jsem měla pleť krásně heboučkou a příjemnou na dotek. Maska se nanese na tvář, nechá cca 15-20 minut zaschnout a poté se smyje.
Tyto masky stojí cca 130 Kč, ale často bývají v akci za 90 Kč a tehdy si je kupuji a už mám pěknou kolekci.
 


Úplně vábně to nevypadá, ale moc krásně voní a je příjemná. Nanesu si ji vždycky na ruku a z té pak štětcem na tvář.Wellness & Beauty - tělový olej 

(se sezamem a vanilkou)

HOT!
 

(HIT MĚSÍCE!)


Tento tělový olej jsem si koupila úplně náhodou v Rossmannu. Já mám ráda vše, co voní po vanilce a nějak mi tam na něm utkvěl pohled. Stál asi 99 Kč, tak jsem si řekla, že ho zkusím. A musím říct, že jsem moc ráda, že jsem to udělala. Aplikuje se tak, že se aplikátorem vstříkne do dlaně, promne se v ní, čímž se zahřejme a vetře do kůže. Používám ho denně a jsem z něj úplně nadšená. Samozřejmě jsem vždycky používala po koupeli tělová mléka, proti vysušování pokožky. Ne že by nefungovaly, ale tohle je úplně jiné. Kůže není mastná, protože olej má jakoby suchou konzistenci a hned se vsákne. Ale krásně poté voní vanilkou. První dny jsem se po namazání pořád očuchávala:-)
Balení docela vydrží, protože stačí opravdu jedno vstříknutí do dlaně a člověk si natře půl těla. Mám ho nyní asi tři týdny a jsem někde ve spodní třetině a to ho používám skoro denně. Už jsem si koupila další do zásoby.
Ty oleje jsou věc, už loni jsem začala používat ten od L´Oréalu na obličej, pak další na vlasy a teď tento na tělo.
 

 Vichy - Compact Powder Foundation  

(pleťový pudr)

HOT
(koupím si znova)

 

Kvalitní pudr jsem sháněla delší dobu. Jak říká Hanka v práci, tak v našem věku už musíme s pudrem opatrně, protože zaleze do vrásek a zbytečně je zdůrazní a to je pravda. Na Vichy jsem měla dobré reference a tak jsem se rozhodla, že ho zkusím. Pudr stojí běžně kolem 550 Kč, ale já jsem si naplánovala, že si ho koupím během zářijových dní Marianne, kde dávali na Vichy 25% slevu. To sice ano, ale některé vykutálené lékárny (jako třeba ta v Palladiu) předtím výrobky zdražili. Nakonec jsem sehnala v jiné lékárně a pudr si donesla domů.
Protože si nechci na pleti tvořit zbytečně moc vrstev, ráno si vystačím s make-upem, který jen lehce zafixuji transparentním pudrem od Dermacolu. Na pudr od Vichy dochází až tak kolem poledne, po briefingu, když otevíráme odbavení ve 12:45. V tu dobu už se tu a tam na obličeji lesknu, tak to lehce upravím právě novým pudrem od Vichy. Druhé kolo pudrování přijde po zavření check-inu, kdy už se lesknu zcela jistě. Používám k jeho aplikaci přiloženou houbičku, protože se mi nechce nosit v kabelce ještě štětec, kterým by to šlo určitě lépe. Ale i ona houbička stačí. Pudr zmatní kůži, ale nedělá dojem, že má člověk na sobě naplácáno několik vrstev líčidel. Myslím, že vydrží docela dlouho a proto se koupě určitě vyplatila, po slevě stál něco přes 400,- Kč.

 Gabriella Salvete - Excellent High Cover Foundation  

(vysoce krycí make-up)

HOT
(koupím si znova)

 

Nevím proč, ale léta jsem si myslela, že Gabriella Salvete je česká značka. A ona není, je italská. Ne, že by to něco měnilo. Mám hodně make-upů, ale těch vysoce krycích zas tolik ne. Nějak jsem se tomu vždycky podvědomě bránila, protože jsem si myslela, že tyto make-upy musí dělat na obličeji hutnou masku. Ale v rámci získání zkušeností jsem se rozhodla, že to tedy zkusím a make-up jsem si koupila. Stojí plus mínus 200 Kč, ale zrovna nyní probíhá v Rossmannu 30% sleva, tak se dá koupit kolem 140 Kč.
Make up je ve skleněné lahvičce, což je pro mě plus, protože vidím přesný odstín. Aplikuje se pumpičkou, což je klasika, léty prověřená a fungující.
Struktura make-upu je hustší, než u těch ne tolik krycích, což je v pořádku. Používám na nanášení štětec Urban Decay, který jsem si koupila nedávno v Sephoře a se kterým ta aplikace make-upu získala úplně jiný rozměr. Make-up opravdu více kryje, ale masku nedělá. Myslím, že na zimu bude super, i jako ochrana pleti před mrazem. Používám pod něj silikonovou bázi od L´Oréalu na vyplnění pórů, ale jen na T-zonu a kolem nosu. Přes ni pak ještě další gelovou bázi od Dermacolu, která udělá pleť sametovou a připraví ji na nanesení make-upu. Důležité je, nechat podkladovou bázi vstřebat, protože jinak by pak mohla tvořit žmolky. Na to nanesu make-up a zafixuji transparentním pudrem od Dermacolu. Make-up drží celý den, večer už jsem byla trošku lesklá kolem nosu, ale přepudrovala jsem se novým pudrem od Vichy a bylo to.
Na lahvičce se píše, že to je také anti age protection, což není vůbec na škodu:-)

 


 

Green Line - odličovač očí  

(dvoufázový odličovač)

HOT
(koupím si znova)

 

Tento odličovač na oči jsem koupila ze zvědavosti, protože mě zaujal nízkou cenou (asi 60 Kč). Nemám k němu co více dodat, odličuje, funguje, úplně stejně, jako všechny produkty na olejové bázi. Protřepu ho, nanesu ho na odličovací tampon, přitisknu na cca deset vteřin na oko, olej rozpustí líčení a řasenku. A pak vyčistím zbytek micelární vodou. Jako varianta produktů které stojí za plnou cenu cca 120 Kč, je to super. Podle popisku je tato značka ze Slovinska.
Jen je škoda, že tyto odličovače dělají v tak malém balení. Mně vydrží jedna lahvička tak max. 2 týdny.

 

 


 

Urban Decay - Optical Blurring Brush   

(štětec na make-up)

HOT
(koupím si znova - ale doufám, že mi zatím dlouho vydrží)

 

Štětec jsem koupila v Sephoře, kde stojí 730,-. Do té doby jsem make-up nanášela plochým štětcem značky Sephora, který mi tam doporučila obsluha. Ale pořád to nebylo nějak ono, tak jsem se na to někdy vykašlala a patlala si ho dál prsty. Pak jsem ale poprvé zkusila tento štětec a pochopila, co na tom nanášení štětcem, všichni mají. Je to opravdu úplně o něčem jiném a takto huňatým pomocníkem se make-up úplně jinak zapracovává. Ten původní plochý jsem si nechala na nanášení korektoru pod oči. Za mě pro tento štětec palec nahoru. Asi to nemusí být zrovna konkrétně tento od Urban Decay, ale jde o ten typ, krátký a velmi košatý:-)
Jediná nevýhoda je, že vzhledem k tomu, že střídám více make-upů a BB krémů, tak musím štětec často prát. Pořídila jsem si na ně dětský šampon Johnon & Johnson, se kterým to jde velmi dobře.

 


Štětec se prodává v takovéto tubě.


Nanášet make-up tímto je opravdu radost.


 

Urban Decay - Brow Beater  

(tužka na obočí)

NOT
(nekoupím, je velice drahá)

 

Tužka na obočí stojí 600 Kč. A to je celý kámen úrazu. Ne, že by nesloužila dobře. Slouží výborně a maluje se s ní obočí pěkně. Stejně tak kartáček na druhé straně. Ale ta cena je prostě moc vysoká. Stejně tak dobře malují tužky na obočí od levnějších značek, které stojí např. 150 Kč. Abych si koupila tužku na obočí za tuto cenu, tak by musela mít nějakou velkou přidanou hodnotu, být nějak výrazně lepší, než ostatní. A to není. Jediné, čím porazí ostatní, je design. Ten je opravdu moc povedený a tužka vypadá pěkně. Ale ani to mě nepřesvědčí, dát za ni takové peníze. Můj limit by byl max. 300 Kč, ale i tak si koupím radši "obyčejnou" za 150 Kč.


www.yirina.net