30. 10. 2015
 

HOT or NOT

October /  Říjen

Výrobky které jsem používala v říjnu.
 


 

Miss Sporty - Studio Lash 

(řasenka)

HOT!
(koupím si znova)
 


Moje nejoblíbenější řasenka ze všech. Nejlépe se mi s ní pracuje, má super gumový kartáček, který krásně rozčesává řasy. Je trošku prohnutý, což umožňuje s ním pracovat a řasy tvarovat. Dost dlouho vydrží a cena je cca 70 Kč, v akci bývá i za 50 Kč. Mám řasenku třeba do MACu a ta se s touto nemůže vůbec srovnávat. Příklad toho, že ne vždycky to dražší, je lepší. Objevila jsem ji kdysi dávno tak, že vyhrála nějaký test a porovnání myslím, že na Idnesu. Koupila jsem si ji a musela dát za pravdu. 
 


 

Vichy - Liftactiv Nuit 

(noční krém)

HOT
(koupím si znova)
 


Můj úlovek ze zářijových dnů Marianne. Noční krémy tak nějak střídám, před tímto jsem měla krém od české firmy Ryor. Liftactiv je pro zralejší pleť, do které už spadám a tak jsem ho zakoupila, v akci stál nějak kolem 500 Kč, normálně stojí cca 650 Kč. Krém používám na noc, na očištěnou pleť, na kterou nejprve nanesu noční sérum od Biodermy Matriciane a na něj teprve tento výrobek. Nejsem úplně schopná říct, jestli to nějak zásadně funguje, ale sama vidím, že se mi za poslední měsíce pleť celkově zlepšila, což bude tím, že jsem se jí opravdu začala věnovat. Krém Vichy je příjemný, dobře se vstřebává a zanechává příjemný pocit. Pokud bude zase v akci, aby vyšel kolem 500 Kč, tak si ho koupím znova. 
 


 

Yves Rocher - Express Eye Makeup Remover 

(dvoufázový oční odličovač)

MOŽNÁ
(koupím si znova, ale ne za plnou cenu )
 


Toto je už několikátý kousek, který mám. Tento poslední jsem dostala jako dárek, ale pokud si pamatuji, stojí kolem 180 Kč, ale dá se koupit v akci za cca 120 Kč. Díky tomuto přípravku jsem objevila, že vůbec nějaký takovýto dvousložkový přípravek existuje a vyzkoušela ho i od dalších značek. Na odličování očí je to super, speciálně pro ty, které si malují oči více, jako třeba já. Když se lahvičkou zatřepe, olej a tekutina se na chvíli promíchají. Nanesou se na odličovací tampon a ten se přiloží cca na 10 vteřin na oko. To způsobí, že se líčidlo na oku téměř rozpustí a pak jde lehce odstranit. Za mě je to super pomocník, protože jsem si předtím léta dřela jemnou oční kůži normálním odličovadlem, což pro ni není dobré.
Tento typ odličovadla vyrábí několik značek, mezi nimi i privátní značky drogérií DM a Rossmann, které se dají koupit třeba za 50 Kč. Všechny jsem ozkoušela a jsou víceméně stejné. Proto tedy, pokud bych měla dát za produkt od Yves Rocher kolem 180 Kč nebo za podobný 50 Kč, tak půjdu do levnějšího. Pokud by ten od Yves Rocher stál kolem 80 Kč, tak dám přednost jemu, protože se mi víc líbí balení výrobku.


 


 

Aussie - Miracle Recharge 

(sprej na vlasy pro větší objem)

HOT
(koupím si znova)
 


Vlasová kosmetika Aussie se dostala na náš trh nedávno a protože byla podporována marketingovou kampaní, objevila se na různých kosmetických blozích. Aplikuje se na umyté vlasy a už se nevymývá. V mém případě mám vlasy nadýchané a objemné jen první den po umytí, resp. do té doby, než jdu do práce a na téměř celý den si na ně nasadím klobouk. Pak mám až do dalšího umytí smůlu. Ale tu chvíli, než do té práce jdu, to určitě funguje a vlasy jsou pěkné a vzdušné. Já si je ani nefénuji a jak je mám už dlouhé, tak jsou i těžké. A i tak po nastříkání tímto sprejem působí objemněji. Cena výrobku je cca 120 Kč.

 

 


 

Dermacol - Ultra Black dipliner 

(oční linky)

NOT!
(nekoupím si znova)
 


Tento oční linkovač je pro mě velkým zklamáním. Nevím, jestli náhodou nemám nějaký vadný kousek, to jediné by vysvětlovalo mojí nespokojenost s ním. Že bych si ale kvůli tomu kupovala další kus, tak to zase ne. Já jsem zvyklá na oční linky se štětečkem, ne pevnějším hrotem, ale protože zkusit se má vše, koupila jsem si ho, abych měla porovnání. Cena je cca 150 Kč.

Už nanášení bylo trošku složité, jsem zvyklá na práci měkkým štětečkem a měla jsem pocit, že si tímto hrotem jakoby trhám víčko. Což je asi otázka praxe. Po nanesení jsem nechala barvu zaschnout a vyrazila do práce. A celý den trpěla. Protože linka prostě lepila. Kdykoliv jsem zvedla oči, jako by se víčko přilepilo k jeho horní části. Samozřejmě se nepřilepilo tak, že bych ho nemohla zavřít nebo mrknout, ale při každém mrknutí jsem cítila ten tah. V mém věku je speciálně tato jemná kůže potřeba šetřit co nejvíce a její jakoby natahování při odlepování jí určitě nedělá dobře, nehledě na to, že ten pocit je nepříjemný.
A další negativní vlastnost s tím spojená je, že tím, že se k víčku přilepuje, na něm zanechává obtisk. Čili za pár hodin jsem vypadala, jako když jsem se špatně nalíčila (a nebo odlíčila).
Dermacol mám ráda, ale tohle je pro mě naprostý propadák.

 


 

Alterra - Hand Creme 

(krém na ruce)

MOŽNÁ
(možná si ho koupím znova)
 


Privátní značka drogerie Rossmann a její krém na ruce s vůní granátového jablka a bambuckým máslem. Cena asi 60 Kč. Koupila jsem si ho na zkoušku, mám ho vedle sebe na stole, když píši na počítači a cítím, že mám suché ruce, což je skoro denně. Není přehnaně mastný a krásně voní po granátových jablkách. Díky tomu, že není příliš mastný, nemusím po jeho aplikaci čekat, než se vsákne a můžu hned pokračovat ve psaní. Za tu cenu je dobrý, ale asi zkusím zase nějaké jiné vůně a příchutě.


 


 

Rimmel - Stay Matte Primer 

(primer)

MOŽNÁ
(ale asi spíš ne)
 


Primer pod make-up od Rimmelu. Má krémovou strukturu a po nanesení vyvolává lepivý pocit. Což je ale vlastnost většiny primerů, co jsem zkoušela, zřejmě mají na sebe make-up jakoby přilepit. Stojí cca 100 Kč. Já si nemůžu pomoct, ale mně tento typ primerů prostě nevyhovuje a je pro mě příjemnější ten gelový od Dermacolu. Je to ale otázka mých osobních preferencí, věřím, že spoustě uživatelkám bude naopak vyhovovat více tento krémový výrobek. 

 

 


 

NYX - Eye Shadow Base 

(báze pod oční stíny)

HOT!
(koupím si rozhodně znova)
 


Tip na tuto bázi pod oční stíny jsem poprvé získala z amerických blogů. U nás v prodeji tehdy nebyla a tak mi ji Věrka dovezla, protože zrovna byla v USA. Stojí tuším kolem 8 USD. Od té doby, je toto pro mě "must use" výrobek, bez kterého se neobejdu a v červnu jsem si dovezla z USA další. Naštěstí dost vydrží a téměř neubývá, přestože ho používám každý pracovní den. Dělá se ve světlé a tělové variantě, mám obě, ale používám tu tělovou.
Nanáším ho prstem na oční víčko před tím, než aplikuji oční stíny. Díky ní mi stíny vydrží celý den na oku v nezměněné podobě a nevytváří se mi na víčku mastné rýhy.


www.yirina.net