4. 4. 2015

 

Můj kosmeticky koutek


neboli dressing table

 

Mít speciální místo, kde shromáždím většinu své kosmetiky a kde budu mít dostatek světla na to, abych zde mohla provádět své kosmetické procedury, se mi podařilo až v současném bytě. Udělala jsem si ho ale naprosto podle svých potřeb. Fotky v tomto případě vypoví nejvíce, tak pojďme na to.

Celý koutek je poskládaný z Ikea nábytku.
Samotný stolek je pracovní stůl z Ikea. Jmenuje se Micke a stojí 1790 Kč. Na délku měří 142 cm, na šířku 50 cm. Má dva šuplíky. Dělají ho myslím i v tmavé variantě.


 

 
Do šuplíků jsem dala takové ty úložné misky na příbory z oddělení kuchyňských linek (stojí cca 50-100 Kč).


Nad stolkem mám svítící zrcadlo. Toto zrcadlo je ze sortimentu koupelen. Počítá se s tím, že do něj povede elektřina ze zdi. To jsem samozřejmě neměla a nechat si sekat do zdi a protahovat tam elektřinu se mi nechtělo a tak mi v Ikea poradili, ať si k tomu koupím kabel se spínačem, jako k lampičce a ten povede do elektřiny. Ten stál asi 70 Kč a opravdu to tak funguje. Spínač je na zemi pod stolem, takže zrcadlo rozsvěcím/zhasínám tak, že na něj šlápnu. Zrcadlo stálo 2490,- Kč a dělají i levnější, v kulaté variantě.
Pár lidí se mě ptalo, jestli to zrcadlo svítí dostatečně na to, aby se u něj mohl člověk líčit. Ano, svítí. Je to asi tím, že je určeno do koupelen, kde většinou nejsou okna nebo jen malá a tak je světlo dost silné.


Světlo kolem zrcadla někdy používám i místo lampičky. Dělá v ložnici krásné intimní osvětlení:-) 
 


 

Pod zrcadlo mi Foxx navrtal poličku, která je z oddělení dekorací a je určena jako držák obrázků. Jmenuje se Ribba a stála 199 Kč. Ta je široká přesně na rozměr standardního kelímku na krém a většiny dalších výrobků. Dělají dvě délky, 110 cm a 55 cm. Já mám pod zrcadlem tu delší, ale zvažuji ještě pořídit dvě kratší na volnou stěnu na levo.

 

Většinu přípravků mám na stolku vyndané, protože je potřebuji mít po ruce. Na stole mám položené dvoje kuchyňské prostírání, takové to povoskované, protože když se líčím, občas se vysype trochu prachu z pudru nebo očních stínů a toto prostírání se jen otře vlhkým hadříkem. 


Další část své kosmetické výbavy mám v koupelně. Jedná se o přípravky, které potřebují pro své použití vodu, jako čistící pěny a gely a pleťové masky.
 


V koupelně mám velké zrcadlo se spodní poličkou a zabudovaným osvětlením, u kterého se krásně nípe v obličeji:-)

 

Za svůj kosmetický koutek jsem moc ráda a jsem s ním maximálně spokojená. Ono je to něco jiného, sednout si k tomu a v klidu se nalíčit/odlíčit a mít všechno potřebné při ruce. Dřív jsem toto dělala ve stoje v koupelně a zdaleka jsem to nedělala tak pečlivě, jako nyní.  
 


www.yirina.net