14. 5. 2015
 

Dermacol
 

Make-Up Cover
 

krycí make-up
 


A když píší krycí, tak myslím opravdu krycí. Tento přípravek vznikl už před mnoha a mnoha léty v laboratořích filmového studia Barrandov, kde se používal k líčení herců. Za mých mladých let se pro tekutý make-up používalo právě slovo "dermacol", protože to byl asi jediný výrobek tohoto druhu na trhu. Pamatuji si, že kamarádka měla doma právě tento výrobek v nějakém šíleně tmavém odstínu. Všechny holky jsme se tím napatlaly, bez rozdílu odstínu pleti. Nanesly jsme to na suchou pleť, o nějaké přípravě pleti v podobě vyčištění, namazání krémem nebo snad i podkladovou bází, jsme v té doby ani neslyšely. Jak to vypadalo, snad nemusím ani popisovat:-)
Tento výrobek je opravdu kvalitní a díky tomu proslulý za hranicemi ČR a Evropy. Prodává se v Severní Americe, na Středním východě, v Asii i v Austrálii. Pro jeho obrovskou krycí schopnost, se používá nejen pro všeobecné zkrášlování žen, ale i pro ty, které trpí nějakou kožní vadou nebo po úrazu. Prodává se prý dokonce i v Afghánistánu, kde ženy na veřejnosti vůbec svou tvář neukazují. Taktéž na Středním východě je velmi oblíbený, pro jeho schopnost zakrýt i jizvy na tvářích nebo tetování a kde evidentně splňuje požadavky tamní náročné klientely.

 

 

Rozhodla jsem se ho tedy také zařadit do své výbavy. Protože jsem si nebyla jistá odstínem, nechtěla jsem ho objednávat přes internet. Všimla jsem si, že ho mají v prodejnách DM. Navštívila jsem asi 3, ale měli tam vždy testery k tomu tak strašně špinavé, že jsem se je zdráhala vzít vůbec do ruky, natož si to zkoušet na pleť. Tak jsem si dojela přímo do prodejny Dermacolu v Palladiu. Paní prodavačka byla moc milá a hned mi vybrala odstín č.210. Cena je 149 Kč, což je úplně parádní cena. Vzhledem k tomu, že když si z tuby vytlačím na ruku krém velikosti hrachu, tu rozčtvrtím a použiji jen tu čtvrtku, tak s tím bohatě natřu celý obličej a ještě mi zbude. Tu tubu nemůžu spotřebovat dřív, než dojde její datum spotřeby, což je asi rok 2018.


Reklama na Make-Up Cover pro muslimské země.
 

Já mám psychický problém s tím, nanést si make-up na celý obličej, protože mám pocit, že kůže pak nedýchá. Proto jsem ho použila jen jako korektor na kruhy pod očima a začervenalá místa kolem nosu. Stejně tak ho prý používá většina uživatelek, jak jsem se dočetla v mnoha recenzích. V prodejně Dermacol mi paní prodavačka ještě poradila, že tento make-up jde dobře smíchat s jakýmkoliv jiným make-upem této značky, čímž se rozředí hustá konzistence a můžou ho použít i uživatelky, kterým vadí "maska" kterou hutný make-up na tváři vytvoří. Také je prý oblíbená kombinace tohoto make-upu s tekutým rozjasňovačem.

ODSTÍNY
Nabídka odstínů je opravdu široká a tak si svůj odstín najde i průměrná česká žena. Toto je problém mnoha zahraničních značek, že dodávají na náš trh pouze tmavší odstíny pudrů a make-upů, přestože třeba na německém trhu mají od stejného výrobku i světlejší varianty. Firmy prý argumentují tím, že Češky si kupují oranžovější odstíny. No tak jistě, když jiné nejsou, tak si musí kupovat tyto, to je logika.  

POUŽITÍ
Při prvním použití jsem nejprve použila denní krém, na něj Magic blur od Lorealu ve snaze vyplnit póry. Na to jsem dala tekutou podkladovou bázi Satin od Dermacolu. A když jsem nanesla tento krycí make-up, nějak mi to zcuckovatělo. Nevím, jestli nebyla chyba, že jsem nenechala jednotlivé vrstvy vstřebat.
Při druhém použití už jsem vynechala Blur od Lorealu a použila jen krém, bázi Satin a samotný make-up. A ten krásně přilnul k pleti.
Je lepší ho do kůže jemně vklepávat, než roztírat. Poté se doporučuje zapudrovat fixačním pudrem. Což jsem udělala jen tak jemně.  


Make-up se prodává v černé krabičce. V té je zlatá tuba a leták.


Tuba má obsah 30 gr.


Info v češtině.


Postup aplikace.


Info v angličtině.


Info v ruštině.


A dokonce i info v perštině.


Udělala jsem si na ruku fixou křížek pro pokus, jak moc ji make-up zakryje.
Tetování žádné nemám a ani jsem nenašla nikoho v okolí, kdo by ho měl, že bych to předvedla na něm:-)


Lehké nanesení.


Po rozetření.


A ještě důkladnější rozetření. Maličko to prosvítá, což je ale vina toho, že se začala fixa rozpouštět a míchat s make-upem.
Kdyby to bylo tetování, asi by to bylo opravdu zakryté.  


Když se to rozetře a zapudruje fixačním pudrem, kryje to velmi dobře.

 

Celkové hodnocení:
+ opravdu vysoká krycí schopnost
+ široký sortiment barev i pro bledule
+ super cena
- nic


www.yirina.net