9. 5. 2015
 

Dermacol
 

16H Lip Colour
 

(dvoufázová dlouhotrvající barva na rty a lesk v jednom)

 

Na trh už tento výrobek přišel někdy koncem loňského roku, úplná novinka to není. Dermacol dlouhotrvající barvu na rty nabízí v 9 odstínech. Nemají názvy, jsou prostě jen očíslovány 1-9. Já jsem vybrala odstín 3 a 4, oba červené. Preferuji spíš matné rtěnky, ale protože mě nalákaly opravdu krásné barvičky na reklamách k tomuto produktu, řekla jsem si, že to zkusím a koupila jsem si je.
 


foto: Dermacol

 

Rtěnky (není to úplně rtěnka, ale lesk také ne, tak nevím, jak to úplně správně nazývat) se dají koupit ve většině drogérií nebo na e-shopu Dermacolu. Tam bývají různé akce, jako 1+1 zdarma, ale v drogeriích také.


e-shop Dermacol


Aplikace:
Obě barvy jsem odnesla do práce s tím, že mi s testováním pomůže kolegyně Jana. Ta se nabarvila odstínem č. 3, já použila č. 4. Samotné nanesení barvy na rty se mi moc nepovedlo, asi by to chtělo použít konturovací tužku. Nepodařilo se mi úplně přesně vyplnit barvu k okrajům rtů a bylo to takové krabaté a nepravidelné. Barva docela rychle zasychá a proto, když jsem ji začala opravovat, tak už to na té zaschlé vrstvě začalo dělat viditelné přechody a hrboly. Ale toto je snad věci šikovnosti a dá se to naučit. Jana měla ten samý problém, také se jí nepovedlo aplikátorem vyplnit barvu přesně k okrajům rtů a měla to kostrbaté.
Moc nemusím lesklé rtěnky, ale v rámci pokusu jsem si přes barvu natřela i druhou fázi, která ji má zafixovat. Nebyla jsem si jistá, jaké množství je adekvátní, tak jsem to udělala tak nějak asi možná málo. Lesklo se to poté méně, než jsem čekala, takže v pořádku.

Výdrž:
Dermacol slibuje výdrž 16 hodin a asi se počítá s tím, že člověk během té doby něco jí a pije. Tak to ani náhodou. Barvu jsem použila před začátkem odbavení, čili cca ve 12:30. Mezitím jsem jen pila, teplé i studené. To ještě jakž takž vydrželo. Po odletu jsem se ale najedla (cca 16:00) a to už šla rtěnka dolů. V šest hodin, když jsem šla z práce, už jsem musela zbytky rtěnky setřít ubrouskem, protože se držela jen kolem okrajů rtů (ale tam tedy pořádně), kde zalezla do vrásek, ale na středu už po ní nebylo ani stopy. Vypadalo to, jako bych se namalovala konturovací tužkou, tu rozmazala a pak se zapomněla dolíčit rtěnkou.
To, že barva nevydrží 16 hodin bych neviděla jako vadu, taková rtěnka podle mě neexistuje a není to nic divného. Spíš je škoda, že ji takto Dermacol propaguje. Tím akorát rozladí zákaznice, protože se můžou cítit zklamané, že barva nevydrží ani polovinu uváděného času. Kdyby tam tento čas neuváděli (a navíc je to i přímo v názvu výrobku) a prostě to prodávali jako rtěnko-lesk, tak by to bylo informačně korektnější a nikdo by od toho neočekával nemožné.
Jako nevýhodu vidím to, že pokud se barva částečně "sní", tak ji nejde opravit tím, že se prostě na prázdná místa domaluje. Původní vrstva zaschne a pod novou jsou vidět okraje té první. Proto je potřeba celou rtěnku smazat (a že z vrásek a rýh to nejde úplně lehce) a nanést znova. 


Barvy:
Barvy jsou pěkné, výběr odstínů se povedl a speciálně ty červené. Asi je potřeba jít se na ně opravdu někam podívat, protože pidičtverečky vzorníku na e-shopu Dermacolu vypadají úplně jinak, než v reálu.


Barvy na denním světle + porovnání s tím, jak jsou vyobrazeny na e-shopu Dermacolu.


A pod umělým světlem + porovnání s tím, jak jsou vyobrazeny na e-shopu Dermacolu..

 

Dennodenně tuto barvu používat asi nebudu, vzhledem k tomu, že se neudrží celý pracovní den nepoškozená. Rtěnku, kterou používám normálně, si prostě smáznu ubrouskem a namaluji znova. Tato barva se v koutcích a vráskách zažere a pak velmi špatně stírá. Proto bych si musela nosit do práce nějaké odličovadlo a celou aplikaci během dne několikrát opakovat. A na to nemám čas.
Nicméně, barvy jsou to opravdu krásné a pro nějakou extra příležitost je moc ráda použiji. 

 

Celkové hodnocení:
+ krásné barvy
- slibuje výdrž 16 hodin, vydrží tak max. 6 a to ještě člověk nesmí jíst
- horší aplikace (ale to se zřejmě dá natrénovat)
 


www.yirina.net