1. 5. 2015
 

Denní odličovací rutina + následná péče
 

(v pracovní dny)

 

Odličování a čistění pleti je základ veškeré péče. Škoda, že jsem to takto nevnímala od mala. V dobách mého dospívání, nebyly bohužel tyto rady a informace tak dostupné a rozšířené a taky jsem na to samozřejmě v pubertě a než jsem začala pracovat, neměla peníze, což je škoda. Pleť by si měly pečlivě čistit i ty, které se vůbec nelíčí. Nejen kvůli přirozenému mazu, který kůže produkuje, ale i kvůli všem nečistotám, které jsou denně kolem nás. Proto si myslím, že už i velmi mladé holky by na to měly klást důraz, ono se jim to jednou v dobrém vrátí. A to i v případě, že se třeba ještě ani nemalují.

Co se týče odličování a čištění pleti, postupuji jinak, pokud mám za sebou pracovní den, čili jsem více nalíčená, než když jsem doma (to se nemaluji vůbec). Popis níže se vztahuje na první variantu, tedy na pracovní den.

Odličuji se většinou hned po příchodu z práce.

1) Začnu vlhčenými ubrousky, kterými stáhnu tu největší špínu a nános líčidel.

2) Poté odlíčím oči. Na to používám dvoufázové odličovadlo. Používala jsem docela dlouho Yves Rocher, nyní jsem si zkusmo koupila Dermacol. Ten Yves Rocher se mi zdál mastnější a jakoby více líčidla "rozpouštěl". Dermacol je také smyje, ale mám pocit, že se musím víc snažit a použít i více tekutiny. Ještě asi zkusím nějakou jinou značku.


Dermacol Waterproof eye make up remover - cena 117 Kč

3) Následuje hlavní odlíčení micelární vodou. Momentálně používám Biodermu, mám ještě v zásobě koupenou La Roche Possay, tak na ni dojde hned po spotřebování té aktuální. Používám dvě velikosti odličovacích tamponů, na oči ty menší, na hlavní odlíčení micelární vodou ty větší. Vyčistím si takto celý obličej a krk. Většinou spotřebuji 3 velké tampony, než mám pocit, že je všechno odstraněno.


Bioderma micelární voda 500ml - 350 Kč

4) Poté pleť dočisťuji. Jak jsem se někde dočetla, je potřeba očistit pleť i od micelů a to nejlépe pleťovým tonikem. Mám momentálně v používání dvě. Loreal a Mixu. Použiju tu lahvičku, po které zrovna náhodně sáhnu.


Mixa Soothing Toner 120 Kč / L´Oreal pleťová voda 119 Kč (často bývá v akci za 99 Kč)

5) Po odlíčení nanesu na pleť zjemňující gel Missha. Nechám ho vstřebávat cca půl hodiny.


Missha Seaweed Soothing gel - 20 USD

6) Následně použiji buď olejíček od L´Orealu (recenze ZDE) nebo hydratační krém Bioderma nebo hutnější krém L´Oreal Nutri Gold. Záleží podle toho, v jakém stavu je moje pokožka a na co má "chuť" a za jak dlouho plánuji jít spát. 


Hydratační krém Bioderma Hydrabio Riche - 460 Kč / L´Oreal Nutri Gold 280 Kč

7) Ve sprše před spaním použiji na omytí obličeje čistící gel Bioderma nebo Nivea, také záleží na tom, po kterém zrovna sáhnu z police.


Nivea Clean Deeper (150 ml) - 109 Kč / Bioderma Sébium Gel moussant (200 ml) - 310 Kč 

8) Na noc aplikuji nejprve oční krém Bioderma Sensibio Eye.


Oční krém Sensibio Eye (15ml) - 320 Kč

9) Následně jemně vetřu zázračné sérum Bioderma Matriciane.


Sérum Matriciane (30 ml) - 550 Kč

10) A nakonec dávám noční krém. Momentálně Ryor. 


Ryor noční krém s extraktem z červených hroznů - 98 Kč


Krém má příjemnou polohutnou konzistenci.

11) Nakonec si ještě mažu za uši toto vanilkové tělové máslo:-) Nevím proč, ale za ušima se mi velmi vysušuje pleť a někdy až zešupinatí. Po namazání tímto máslem kůže krásně zvláční. Poté si s ním namažu i ruce.


Vanilla Sugar Body Butter Cream - 10 USD


Nedávno jsem se někde dočetla zajímavou věc, že dámy s dlouhými vlasy by si je měly na noc nějak svázat, protože když v noci spí a položí si tvář na vlasy, tak se dostává mastnota a nečistota z vlasů do kůže. Něco by na tom mohlo být...
 


www.yirina.net