30. 5. 2015
 

Braun Face

 

Čistící kartáček na obličej a depilátor

 

Kartáčků na čištění pleti se na trhu za poslední měsíce objevilo hodně. Ceny jsou od cca tisíce korun do téměř pěti tisíc. Už nějakou dobu jsem koupi zvažovala, ale nebyla jsem si jistá, jestli bych ho dostatečně využila. Zaujala mě varianta od firmy Braun, která spojuje kartáček s epilátorem na obličej. Tento model se vyrábí ve čtyřech variantách: 810, 820, 830 a 831. Ty se od sebe liší v podstatě jen doplňkovou výbavou.

Braun Face 810 - obsahuje epilátor a jeden čistící kartáček - cena 1999 Kč (ale na dalších e-shopech je i za 1400 Kč, Mall.cz ho má slušně předražený, stačí porovnat na Heurece)
Braun Face 820 - obsahuje epilátor + dva čistící kartáčky  - cena 1890 Kč (a momentálně běží akce, kdy dávají zdarma sadu 4 kartáčků v ceně 799 Kč)
Braun Face 830 - obsahuje epilátor + jeden čistící kartáček + zrcátko s osvětlením + cestovní taštička - cena 2199 Kč
Braun Face 831 - obsahuje epilátor + jeden čistící kartáček + zrcátko s osvětlením + cestovní taštička - cena 2 399 Kč (jediný rozdíl mezi 830 a 831 vidím jen v barvě).
(uvedené ceny jsou platné na e-shopu Mall.cz dne 30. 5. 2015)

Z výše uvedeného plyne, že momentálně je nejvýhodnější koupit verzi 820, dokud trvá akce na set náhradních kartáčků zdarma. Toho jsem využila i já, když jsem strojek kupovala. Jinak bych si byla koupila asi 810ku za cca 1400 Kč.


Balení

Strojek je dodáván v papírové krabičce. Spolu s ním jsem dostala zmíněný set bonusové edice výměnných kartáčků zdarma.

 

 

 

Obsah balení

V krabičce se nachází samotný strojek, 2 x čistící kartáček, kryt na depilátor, baterie do strojku a čistící štěteček na depilátor.

 

 


SADA čistících kartáčků

Sada s čistícími kartáčky zdarma se samostatně prodává za 799 Kč. Obsahuje celkem čtyři. Normální, exfoliační, pro extra citlivou pleť a měkkou houbičku. V základní sadě jsem dostala dva kartáčky a protože strojek nepoužívám na čištění pleti denně, nevím, kdy na tyto dojde. Ale do zásoby se hodí. 
 

 

Použití jako čistící kartáček

Nejprve je nutné vložit do strojku baterii. Prostor kam se vkládá, je třeba otevřít mincí. Nejsem moc technický typ a četla jsem na to kritiky na netu a tak jsem shlédla radši návod, jak to udělat, na youtube. Nakonec to bylo velmi jednoduché. Braun uvádí jako výhodu přístroje, že je vodotěsný a právě kvůli pohonu na baterie, je možné, používat ho ve sprše. Já to jako výhodu nevidím. Bylo by pro mě komfortnější, kdyby byl normálně na elektřinu, protože kupování baterií mě nebaví, vždycky si zapomenu ty vybitou vzít sebou do obchodu a pak vezmu nějakou jinou odhadem a ta tam samozřejmě nepasuje. Takhle mám doma dost nepotřebných baterií, které mi nikam nepasují:-)
Co se týče samotné funkce čištění pleti. Asi bych nemohla tento kartáček použít "na hrubo" na celé čištění a odlíčení bez toho, aniž bych předtím neprovedla odlíčení micelární vodou a kosmetickými tampóny. Z reklam jsem měla dojem, že to má tak působit, na úplně veškeré čistění pleti. Tak to určitě ne. Použít to na pleť kolem očí bych se vyloženě bála. Ale na pleť vyčištěnou a odlíčenou, např. micelární vodou, je to určitě užitečné. Strojek pleť promasíruje a prokrví. A to je v určitém věku potřeba.
Nepoužívám ho denně, ale zatím jen ve dny, kdy si dávám pleťovou masku. To ho používám na vyčištění pleti před její aplikací. Což je asi 2-3x týdně. Takže na čištění ano, ale ne od make-upu, ale spíš od mazu v pleti.


Kartáček.


Kartáček v zapnutém stavu.


Výměna kartáčků v hlavici.

 
 

Použití jako depilátor

Tuto funkci využívám více a je to přesně to, co jsem potřebovala. Ne, že bych úplně přestala používat pinzetu, ale na takové ty drobné chloupky na obličeji je to super pomocník. Reklama slibuje i použití na úpravu obočí. Tak to je tak na půl. Určitě je to výborné na prostor mezi obočím, kde vyškube to, co tam být nemá. S epilací v celé délce obočí jsem ale opatrná, ona se to snadno dostane tam, kde nic škubat nechci. A jestli to bolí? Asi jak koho, první použití trochu bolelo, ale pro krásu se musí něco vydržet. Další použití už bylo v pohodě.
Depilační strojek má jednu velkou výhodu, kterou jsem objevila až po několika dnech, když jsem se ještě dívala na nějakou recenzi na youtube (přeci nebudu číst návod, že:-). A to je možnost ovládání směru točení depilační hlavice. Když jsem vzala strojek poprvé do ruky, všimla jsem si, že se dá zapínací tlačítko přepínat do dvou stran. Myslela jsem si, jestli náhodou přepnutí na jednu stranu nedělá třeba vyšší rychlost točení a na druhou pomalejší. Pozorovala jsem rychlost točení, ale zdálo se mi to stejné, ať jsem ho zapnula nalevo či napravo. Ale pak jsem to z youtube zjistila! On se strojek točí pokaždé a jinou stranu. Proto je možné přepínat točení, podle směru růstu chloupků.

 


Hlavice epilátoru.


Zapnutý epilátor.

 

závěr

Koupě kartáčku / epilátoru rozhodně nelituji. Používám ho v poměru 70/30 - epilátor/čištění. 

 


Mám ho umístěný na kosmetickém stolku.


Je malý a dobře se drží v ruce.Při koupi kartáčku je nutné počítat s tím, že investice do něj není konečná. Je nutné kupovat baterie a také náhradní hlavice na čištění. Ty stojí cca 450 Kč (balení dvou základních). Doporučuje se, kartáčky měnit po 3 měsících používání. Ale záleží, jak často je kartáček používán, pokud nebude používán denně, zřejmě vydrží i déle.
Nemám porovnání s ostatními značkami kartáčků, které jsou na trhu, ale z toho, co jsem si vyhledala a přečetla, mám dojem, že jsou všechny víceméně stejné. Asi nezáleží na značce, ale na tom, vůbec nějaký občas na pročištění a prokrvení obličeje používat. A pak tedy výběr uzpůsobit nějakému osobnímu vkusu a dalším potřebám. U Braunu je jednoznačně obrovské plus onen depilátor, ve který se kartáček promění přehozením hlavice. A tím u mě jednoznačně vyhrál, protože ho používám víc, než ten kartáček. A tak jsem získala 2 výrobky za cenu jednoho.  
Není to něco nenahraditelného, bez čeho se nedá žít, ale je to velmi příjemný pomocník, na kterého si člověk rychle zvykne a proto doporučuji jeho koupi, pro ty, které chtějí pro sebe udělat něco navíc. 

+ variace 2v1 kartáček a epilátor
+ cena
+ možnost otáčení hlavice u epilátoru na dvě strany
+ více variant, možnost koupení levnější variace bez taštičky a zrcátka
- pohon na baterie


www.yirina.net