17.10. 2015
 

Astor
 

Skin Match Protectfoto: AstorNa přelomu září a října byla na trh uvedeno nové trio od Astoru, které by mělo být vylepšeným původních make-upem Skin Match. Novinka má za název přidáno slovo Protect. Jedná se o tři produkty, které na sebe navazují. Podklad pod make-up, make-up a korektor. Měla jsem ten předchozí make-up s černým víčkem a tak jsem si řekla, proč to nezkusit. Na FB Astoru běžela reklamní kampaň a tak jsem podlehla a novinky si zakoupila.

Nejdřív jsem ale udělala průzkum trhu a zjistila, že na český trh opět nejsou dodány všechny odstíny, které existují. Je jich celkem deset, na německém trhu jich je sedm, na českém šest. A bohužel chybí zrovna ten, který bych potřebovala, čili 201 jménem Sand, který mám právě u té předchozí verze. Také jsem zjistila, že v Rossmannu mají jen 4 odstíny a v DMku 6. V Tetě je pro jistotu ještě neměli vůbec, když jsem je kupovala.

Odstíny make-upů, které se vyrábí a nabízejí:
100 - Ivory
102 - Golden Beige
103 - Porcelain
200 - Nude
201 - Sand
203 - Peachy
300 - Beige
301 - Honey
302 - Deep Beige
400 - Amber

Odstíny podkladové báze:
001 - Universal shade

Odstíny korektorů:
001 - Ivory
002 - Sand
003 - Honey

Protože u nás není Sand, tak jsem vzala 103 - Porcelain.


Nabídka v DMku.

Protože se jedná o nové výrobky, byly ve všech dvou drogeriích, kde jsem byla na obhlídce, za promo cenu. To znamená, báze pod make-up za 149 Kč, make-up za 229 Kč a korektor za 139 Kč. Za tuto cenu bych si to představovala tak normálně.  

 

1. Báze pod make-up

Báze pod make-up se prodává v tubě s obsahem 30ml. Nanáším ji na vyčištěnou pleť, po aplikaci denního krému, vtírám ji prsty. Ačkoliv má báze zabarvení, po rozetření je úplně průhledná. Možná to byl jen můj subjektivní pocit, ale zdálo se, jako by obličej byl po nanesení tohoto přípravku takový lepivý. Ale ono to možná tak má být, aby na to pak dobře přilnul make-up. Nicméně oproti bázi od Dermacolu (té průhledné gelové) je pleť na dotyk úplně jiná. Nemůžu říci, jestli horší nebo lepší, jen má jiný povrch.
 

 

2. Make-up

Make-up je ve skleněné lahvičce s obsahem 30 ml. Vypadá velmi podobně jako předchozí, ale má bílé víčko a nápisy, plus přidané slovo v názvu "protect".
Aplikuji ho štětcem, cca 2-3 minuty po nanesení báze. Asi bych ji měla nechat déle zasychat a vstřebávat, ale nemám na to ráno čas, potřebuji, aby to pěkně odsejpalo:-) Nanáším ho štětcem od Urban Decay, kterým to jde jako po másle a krásně se zapracovává. Problém je s odstínem, že jsem si vzala asi příliš světlý, asi bych potřebovala ještě o odstín, možná i dva, tmavší. Po nanesení nanesu korektor a zafixuji sypkým pudrem od Dermacolu.

Make-up je středně krycí. Já naštěstí nemám na obličeji žádné výrazné barevné nerovnosti a tak mi to stačí. Splní to, co má. Sjednotí barvu, dodá pleti zdravější odstín a vytvoří hladší a sametovější vzhled. Co se týče výdrže, jsem spokojená. Odpoledne se ani nemusím pudrovat, protože se nezačne mastit v oblasti T zóny.
Se mnou ho zkoušela i Hanka a také byla spokojená. Použila také celý set, ale ještě ho doplnila krycím make-upem od Dermacolu na místech, které korektor od Astoru nezakryl. Stejně jako já byla spokojená s délkou výdrže, ustál celý náš pracovní den.

 

 

3. Korektor

Korektor má obsah 7 ml a na tubě je současně i aplikátor v podobě pěnové houbičky, skrz kterou se z tuby vytlačuje. Korektor se u nás prodává ve dvou odstínech ze tří existujících. Já mám ten světlejší. Napřed jsem ho zkoušela aplikovat přes tu houbičku na tubě, ale moc mi to nevyhovuje. Protože ho dávám přes make-up, mám pocit, že si v něm tou houbičkou pak dělám rýhy. Takže si ho nakapu na ruku a odtamtud štětcem pod oči. Korektor který mám od Astoru z té předchozí edice, měl jemný štěteček a tím jsem ho nanášela přímo na kůži, tady s tím aplikátorem mi to nejde.
Víc než korektor je to spíš jen rozjasňovač, pod oči a na další místa, kde je to žádoucí.

 


Nevýhoda aplikátoru je, že to teče všude kolem a člověk to musí pořád otírat.


Korektor z černé verze se štětečkem. S tím se mi pracuje perfektně, narozdíl od té houbičky.


Používám i předchozí variantu make-upu s černým víčkem, se kterým jsem také spokojená a upřímně musím říct, že mezi nimi kromě odstínu, nepociťuji žádný rozdíl. Tento make-up vydrží celý den, barevně sjednocuje pleť, nedělá masku a neucpává póry. Vše, co by měl dobrý make-up dělat, splňuje. Plus je za skleněnou lahvičku s pumpičkou, což je ale naštěstí samozřejmost. Cena je aktuálně 229 Kč, v rámci uvedení na trh. Za make-up z drogérie jsem ochotná utratit tak maximálně 250-300 Kč (ale to ten za 300,- už musí být!).
Upřímně si myslím, že jsou všechny víceméně stejné, co se kvality týče a nějaká přidaná hodnota, za kterou jsem ochotná si připlatit, je větší šířka odstínů a jejich kompatibilita s dalšími produkty ze stejné řady, jako je např. v USA u L´Oréalu True Match (bohužel u nás tak širokou nabídku nemají).
K tomuto make-upu nemám tedy žádné výhrady, snad jen to, že v černé verzi mají variantu 201 Sand a v bílé ne, tu jedinou, kterou bych zrovna potřebovala, na náš trh nedali. Ale možná si ještě koupím tu nejtmavší variantu a budu si to míchat.
 


Nový a starý.


Made in UK, super. Hlavně že ne v Polsku. Škoda, že nemají 201ku i v bílé verzi.


www.yirina.net