28. 9. 2015
 

Astor
 

Lip Color Butterfoto: AstorLip Color Butter neboli barevné máslo na rty už nabízí několik firem. Mělo by se jednat o barvu na rty s mazlavě máslovou strukturou. 

Já jsem se rozhodla vyzkoušet ty od firmy Astor. Vyrábí se ve třech variantách, Lip Color Butter, Lip Color Butter Ultra Vibrant Colort, Lip Color Butter Matte. Nejprve jsem zabrousila na stránky Astor, abych si podívala na odstíny. Předběžně jsem si vybrala a pak jsem si pročetla několik recenzí. A vyrazila do obchodu. Jenže tam jsem zjistila, že ty barvy, které jsem si vybrala na webu, díky pochvalným recenzím, jaksi v obchodě nemají. Já jsem se totiž dívala na globální stránky na doméně .com, nikoliv na českou verzi s koncovkou .cz. Kdybych to byla bývala udělala, zjistila bych, že ty nejlepší odstíny (např. 15 nebo 22) u nás vůbec nejsou. Napsala jsem do Astoru a optala se, jak to s tím je. Asi po měsíci bez odpovědi, mi došla omluvná zpráva, že se jim můj dotaz někde zatoulal a že se omlouvají, ale že odstín 15 u nás byl stažen z nabídky a už nebude, ale že doufají, že si vyberu jiný odstín. Tak jsem jim napsala, že situace už je vyřešena a že mi žádaný odstín dovezla kamarádka z Německa. 
Poté jsem se podívala na stránky Astoru s koncovkou .de a nutno uznat, že ani v Německu nemají všechny odstíny, ale tam v nabídce chybí asi 3, narozdíl od našich 11ti.

Odstíny (česká vlaječka u odstínů nabízených v ČR / šedé jsou ty, které jsem si koupila):

Soft Sensation Lip Color Butter
002 - Loved Up
003 - Caramel Envy
005 - Pretty Poppy
007 - Delicate Lilac
008 - Hug Me
009 - Burnt Rose
010 - Pink Lady
011 - Feeling Feline
012 - Unguilty Pleasure
013 - Magic Magenta
014 - Amazone chic
015 - Cheeky Cherry
016 - Va va Voum 
 

Soft Sensation Lip Color Butter Ultra Vibrant Color
017 - Playing Hot Pink
018 - Pretty in Fuchsia
019 - Plum It
020 - Flirt Natural
021 - Keep in Touch
022 - Red my Lips
 

Soft Sensation Lip Color Butter Matte
023 - Vivid Vivine
024 - Bubly Pink
025 - Cheeky Girl
026 - Royal Diva
027 - Elegant Nude
028 - Vintage Chic


foto: Astor


Tři jsem tedy koupila u nás (cena je cca 139 Kč - 169 Kč bez akce) v akci za cca 129 Kč. Čtvrtou, v červeném odstínu č. 15 mi přivezla Hanka z Německa. Tam stála v přepočtu 130 Kč. Barevná másla na rty jsem poctivě nosila několik dní a musím uznat, že to není špatné. Jsou mazlavé, tudíž nevysušují rty a barví velmi slušně. Ve finálním vzhledu se dá těžko poznat, jestli byly rty nalíčeny rtěnkou nebo tímto máslem. Trvanlivost také hodnotím pozitivně, nepociťovala jsem žádný výrazný rozdíl proti normální rtěnce. Bohužel k finálnímu rozřešení bych nutně potřebovala ozkoušet ještě odstín č. 022, který je asi nejčervenější, abych mohla posoudit rozdíl mezi rtěnkou a máslem. Jenže 022ku nemají ani v Německu, tak budu muset poprosit někoho, kdo bude mít cestu do Británie nebo USA.


Nabídka v české drogerii.


Moje čtyři tyčinky.


Na kůži drží dobře.


015 - Cheeky Cherry / 018 - Pretty in Fuchsia / 021 - Keep in Touch / 027 - Elegant Nude


Produkt je to fajn, určitě se hodí do každé kosmetické výbavy a umím si ho představit používat třeba v zimně, jako ochranu během mrazů. Škoda ale je, že se v ČR nenabízí žádný červený odstín. Všechny mají nádech do oranžova, růžova nebo fialova. Aspoň jeden čistě červený by být mohl. 

A pak mám ještě jednu výhradu. Na českém webu je název výrobku překládán jako "máslíčko" a z toho se osypávám. Butter je anglicky máslo a přestože čeština nabízí tyto zdrobněliny, nevím, proč je potřeba je používat v názvu výrobku pro dospělé ženy. Navíc mají na webu překlep a u druhu Ultra Vibrant Color mají napsáno dokonce "mášlíčko". Brrrrr.


Foto: web Astor


 


www.yirina.net