11. 9. 2015

 

Dny Marianne


 

 

Dny Marianne už jsou tradiční akcí, která se pořádá z iniciativy časopisu Marianne a během let se rozrostla do celonárodního rozměru. A tak jsme letos vyrazily s Věrkou, aby jsme zjistily, jestli se to vyplatí a jak to probíhá. Akce trvá celý víkend, od pátku do neděle. My šly v pátek, aby jsme se vyhnuly tlačenici. Moc to nepomohlo, tlačenice byla i v pátek.
Celý systém funguje tak, že v zářijovém čísle časopisu Marianne vyšla příloha s kupony na slevy. Některé obchody prodají zboží v akci i bez kuponu, jiné ho striktně vyžadují, protože musí najet čárový kód do pokladny.
Já jsem si napsala seznam několika knížek, co jsem si chtěla koupit a pudr od Vichy.


Aby jsme nešly nakupovat hladové, začaly jsme obědem v Ambiente, ve Slovanském domě. Náš oblíbený podnik byl do akce také zapojen, slevou 20% a ještě jsme dostali kartičku s kreditem na 100 Kč na další návštěvu.


A pak už jsme vyrazily po obchodech. Každý obchod zapojený do akce, byl označen tímto plakátkem.


Dostali jsme letáček.


Kupony.


V Sephoře mě trochu vytočili. Během asi 5ti minut ke mě přišlo 5 prodavaček, které se ptaly, jestli něco nepotřebuju. Té poslední už jsem to řekla, že mě to obtěžuje a že je to přehnané. Uraženě mi řekla, že dělá jen svojí práci a odešla. A pak jsem šla i já, protože na tohle opravdu nemám náladu. Ale Věrka si tam nakoupila:-)


Pak jsme se posilnily kávou ve Starbucksu, který byl v akci také zapojen se slevou 25%.


K nákupům se dávala taška s Lady kartou, která je partnerem akce.


Tým hostesek Sephora se dal potkat i v ulicích.


Měla jsem napsáno asi 6 knih, co jsem si chtěla koupit, ze seznamu ovšem měli jen jednu jedinou. Opět sleva 25% a to se u knížek vyplatí.


Pointou akce nebyly jen slevy samotné, ale také to, že pokud člověk nasbíral 5 účtenek od partnerů soutěže, mohl zajít do lounge Marianne, kde dostal za ně dárek. Tak jsme šly.


Fronta byla dlouhá, ale postupovala velmi rychle.


Tady to někdo rozjel ve velkém:-)


Výdej dárků. Nutno říct, že na to, kolik tam bylo lidí, šlo vše hladce a rychle a bylo to dobře zorganizované.


Taky jí dali:-)


Nabídka zmrzliny zdarma.


Ochutnávka Baileys.

A co jsem si koupila?


Knihu Fredericka Forsytha, make-up Loreal, noční krém Vichy, pudr Vichy a 4x pleťovou masku Freeman.


A toto jsem dostala jako dárky: Celaskony, dvoufázový oční odličovač Yves Rocher, miniaturky Vichy a nějaké gely na praní či co.
 

Akci hodnotím jako velmi povedenou a za ty roky vyvedenou na velmi dobrou úroveň. Organizace je profesionální a vše klape jako po drátkách. V obchodě o akcích prodavačky věděly, což bývá často kámen úrazu, že někdo někde inzeruje nějakou akci či slevu, ale personál o tom vůbec neví. Jako mínus bych zmínila fakt, že některé prodejny sice inzerovaly slevu, ale před tím zboží zdražily. Viz pudr od Vichy, který jsem si chtěla koupit. Vím, že normálně stojí cca 550 Kč. V lékárně v Palladiu jsem se proto na něj byla zeptat. Napřed mi řekli původní cenu před slevou 550 Kč, tak jsem řekla, že ho chci, ale pak se paní opravila, že ho vlastně zrovna zdražili na 670 Kč a sleva se bude počítat z této částky. Tak to jsem poděkovala a odešla. Pudr jsem sehnala v lékárně v Jindřišské ulici, kde se počítala sleva 25% z normální ceny 550 Kč.
Jinak ale vše na jedničku s hvězdičkou a budu se těšit na příští rok!


  www.yirina.net