2013

 

Tak různě...

 

Další rok končí. Měla jsem původně z té třináctky trošku obavy, ale ty se nakonec nepotvrdily, naopak. V práci jsem se vrátila na své zbožňované letiště, v soukromí si splnila poslední dva velké cestovatelské sny - Aralské moře a transsibiřskou magistrálu. Určitě se ještě ráda podívám na další zajímavá místa, ale ta velká "must see & do" mám splněna. Dařilo se i mým blízkým, velikou radost jsem prožila s Péťou, která dokončila vysokou školu, našla muže, kterému může věřit a zasnoubila se.
Na rok 2014 se moc těším. Mám ráda sudá čísla a většinu tohoto "čtrnáctkového" roku prožiji jako třicetišestiletá. Věřím, že tato kombinace přinese jen samá pozitiva. Kdysi, jeden můj známý s ironií a despektem prohlásil, že by ho zajímalo, co to znamená, když člověk najde sám sebe. Já můžu říct, že to nejspíš vím:-)
Děkuji za podporu těm, se kterými jsem rok 2013 prožila a přeji vše nejlepší do nadcházejícího roku nejen jim, ale i všem známým i neznámým, blízkým i vzdáleným.


Pracovat přes svátky má své výhody:-)


Rok 2013 se chýlí ke konci a tak jsem si zrekapitulovala své letošní lety.


To je furt, že tam lítat budete, že tam lítat nebudete....koho si ta Blažena teda vůbec bere?
Dubai volá! Nebudu sedět u okénka, protože jak jsem se dozvěděla od jedné cestující, u okénka chtějí sedět jen ti, co letí poprvé:-)


Dnes mě v práci čekalo překvapení. K narozeninám. Bohužel se ale kamarádi spletli v datu a tak to překvapení bylo opravdu nefalšované:-)


Manažeři v Bimanu pochopili stejně jakou soudruzi v Severní Koreji, že na provozování starých letadel lze vydělat. Více informací ke speciálním posledním letům DC10 v tiskové zprávě společnosti.


Pro případné zájemce.


Konečně je v Praze opět íránská restaurace. A mají moji oblíbenou !زرشک پلوPříště prý fotíme kampaň "za skutečnou krásu" pro Dove - opravdové ženy (s celulitidou a podobně)


 


 

Obdrželi jsme toto info z kuvajtského velvyslanectví v Praze. Moc se nám to nezdálo, vzhledem k tomu, že v Timaticu tato informace není updatována, stejně tak na stránkách ministerstva zahraničních věcí. Ale ověřili jsme to s EK v Kuwaitu a skutečně je to tak! Vše proběhlo pěkně v tichosti a bez publicity. Jestli takhle rychle MZV aktualizuje všechny vízové informace na jejich webu (vzhledem k tomu, že to info dostali už v květnu a teď je listopad), tak to tedy potěš koště. Aneb, želvy udělaly frnk frnk a byly pryč. Takovou orchii jsem dneska dostala:-)Nová reklama na věži ŘLP.Adámek odletěl do Jižní Afriky, reprezentovat ČSA na běžecký závod.Kass, Simča a třetí pasažér, zatím v prenatálním stadiu.
My zděz:-)Možná jsem k tomu také trošku přispěla, svými dotazy na Coca-Colu v České republice, proč u nás stále není. Od 1. 10. v oficiální distribuci - vanilková cola (http://coke.cz/coca-cola-vanilla) ! Snad se dočkám i light varianty.Povinná exkurze do letadla:-)
Iljušin 96!!!


Zelená letadla S7 můžu.Reklama na věži.Do Prahy nám v těchto dnech létá B777-300ER se suitami ve First class.

A Business class.I na letišti nám klienti nosí kytky.Jsem dostala super dárek.A domů stylově - A330 ČSA na lince Soul - Praha.

Vladivostok, Rusko

Vladivostok, Rusko - severokorejská restaurace Pchjongjang.

Vladivostok, Rusko - konec transsibiřské magistrály.

Irkutsk, Rusko - odjezd transsibiřskou magistrálou na východ.

Bajkal, Rusko.

Ostrov Olchon - Bajkal, Rusko.

Biškek - Kyrgyzstán.

Vlak Aralskoe more - Bishkek. Přes 29 hodin na cestě.

Aralsk - přístav bez moře. Kazachstán.7. 6. odlétáme - vyprovázecí výbor. Adámek nás dožene později v Chabarovsku.


 

Go east!Prague Emirates Airport TeamVízová politika Kazachstánu je na dobré cestě. V roce 2008 jsem za víza platila 3500,- Kč, včetně tehdy nutného pozvání, které dnes už není třeba a víza stojí jen 35 EUR. V roce 2014 by prý mělo dojít ke zrušení turistických víz (po vzoru Kyrgyzstánu) pro občany EU úplně. Přímým letem OVB-PRG společnosti S7 ke mně přiletěly jízdenky na Transsibiřskou magistrálu a přejezdy v Kazachstánu. Byl to boj, ale máme je!Red hats army. Dřív jsem chodila zaskakovat na letiště, teď se to obrátilo a příležitostně hostuji v městské kanceláři.7. 6. - 23. 6. 2013Dejvice.To bylo furt s Milunou, pak s Blaženou a teď s Věrkou...to je furt něco!

Letenka do Almaty v kapse.Bývalí zaměstnanci ČSA vyrazili spottovat přílet nové A330, svého někdejšího chlebodárce. Jsem moc ráda, že nastal den, kdy se k ČSA vrátilo dálkové letadlo. Přistání OK-YBA mě upřímně dojalo. Čím jsem starší, tím jsem sentimentálnější. Stará láska nerezaví.   

Péťa také hosteskuje pro svou aerolinku (foto: Seno).Brzo si budeme moci otevřít cestovní kancelář se specializací na Rusko, Kazachstán a Kyrgyzstán. Za příplatek zprostředkujeme i Mongolsko:-)Setkání trip-reportérů Airways.czČeský kokpit na lince Dubai-Praha dne 1. 5. Kapitán Miroslav Srnec a First officer můj starý známý z ČSA - Maťo (Martin Kostka).Už se nemůžu dočkat.Jo aha:-)Geniální klip kamarádů Leoše Mareše, který mu natočili jako dárek k narozeninám, mě naprosto nadchnul. Přesně tento styl sebeironického humoru mi také koluje v žilách. Mistr a jeho grimasy jsou famózní. A samozřejmě to vyvolalo v mé hlavě spoustu nápadů;-)Měli jsme velmi speciálního cestujícího. Příjemný a milý, jako vždy.Moje nástupkyně v městské kanceláři.Dárek. Boty Head.Dárek. Šáteček od Hermes.Měly jsme slet v Dejvicích.Tuhle jsme dostaly napůl s kolegyní.Zajímavá výstava v maďarském kulturním institutu.Dnes mi další klient poslal kytku dokonce messengerem.Dárek od klienta. Tentokrát romantický víkend pro dva na zámku v Dětenicích.Loajalita.Takové orchie!Za celý život jsem nedostala tolik kytek, jako od té doby, co pracuji v městské kanceláři EK. Ale už se mi to chýlí ke konci. Od 1. 4. přesun na naši letištní přepážku, kam prostě patřím.

Oslavenkyně. Kristova léta, dámy...


www.yirina.net